Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Van két cicánk,...

S. O. S. Van két cicánk, megfürdettem, s kiltix cicanyakörvet tettem rájuk. Az egyik cica pont fél éves furcsán viselkedik, rohangál, rázza a fejét, vakarózik, és folyik a nyála. Ez a nyakörvtől lehet?

Figyelt kérdés
A másik idősebb, semmi baja, nem viselkedik furcsán. Mit tegyek?
2011. szept. 15. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan még a csomagolás olvasd el a mellékhatásokat, hátha ír a nyáladzásról.
2011. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nincs rajta ilyen, csak az, hogy enyhe viszketés lép fel. meg az hogyha túlérzékenység lép fel akkor azonnal le kell venni. De a másik macskának semmi baja. Lehet, hogy ő alergiás rá?
2011. szept. 15. 21:18
 3/17 Quarter ***** válasza:
100%
milyen sampont használtál nem lehet h alergiás rá?
2011. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
az orra is folyik. már nincs nyitva az állatorvos, nem tudom mit tegyek. az is előfordulhatott hogy beleivott a cicasamponos vízbe. de levettük róla a nyakörvet mindenesetre.
2011. szept. 15. 21:20
 5/17 A kérdező kommentje:
azzal a samponnál már máskor is fürdettük, sose volt baja. cicasampon
2011. szept. 15. 21:20
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon eldurvul a helyzet, minden városban van állatorvosi ügyelet. Ha van kiskönyve, abba bele szokták írni a telefonszámot.
2011. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor ez a nyakörvtől van? nagyon drágán vettük, jó márkájú nyakörv. direkt azért, hogy jó legyen nekik
2011. szept. 15. 21:23
 8/17 anonim ***** válasza:
Azonnal vegyétek le a nyakörvet!!!! Ez előfordulhat a nyakörveknél, elvileg egy fajta túl adagolás ez. Nem tom a pontos mechanizmusát, de a mi nyakörvünkre ez volt ráírva, hogy ha ilyen van akkor azonnal le kell róla vágni.
2011. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, csak utólag olvastam el, hogy már levettétek. Jobban van a cica? Szerintem holnap mindenképpen konzultálj egy orvossal!
2011. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, a kiltix nyakörv az nagyon jó, az egyik leghatásosabb, viszont azt nem is tudtam, hogy cicáknak is van:)


Lehetséges a nyakörvtől is, de mára már remélem, jobban van a kis drága?

Ha bebizonyosodik, hogy attól van, akkor jól zárd vissza a nyakörvet légmentesen, hogy legalább a nagyra el tudd használni tavasszal. Lehetséges, ha a kicsi megnő, neki sem fog gondot okozni. Addig esetleg próbálkozz spot-onnal (Frontline, Friptyst), erre a szezonra már elég az is neki. Esetleg féregtelenítés, ha van benne bolha, egyre több helyen olvasom, hogy amelyik macska bolhás az szinte biztosan férges is.

Írd meg, mi lett vele:)

2011. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!