Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Húgyköves cica? (Túl rövid...

Húgyköves cica? (Túl rövid kérdés. )

Figyelt kérdés

Tettem fel korábban egy kérdést a cicámról, és valaki írta, hogy lehet húgyköve van. Valószínűleg igaza van, mert ma vettem észre, hogy nem tud pisilni, csak pár csepp jön, hiába erőlködik. Most meg már véresnek láttam a pisijét.

Csak holnap lesz állatorvos. Már az ügyeletet is hívtam, de azok csak hétvégén vannak, senki nem veszi fel a telefont, lehet már nem is működik. A dokim magánszámát is próbáltam elérni, de legkorábban holnap délelőtt tudja megnézni.

Szerintetek kibírja holnapig a cicám? Tehetek valamit itthon érte addig? Nem látom rajta, hogy rosszul lenne egyébként... de véreset pisilt... :(


2011. jan. 4. 19:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
és a doki mit mondott?mit csinálj addig?és hogy kibírja-e
2011. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Semmit, lerázott. Azt mondta, telefonban nem tudja megmondani, holnap vigyem be. Elég bunkó volt. Mondjuk ez a magánszáma, megértem, csak nagyon be vagyok sz...va.
2011. jan. 4. 19:51
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nem látszik rajta semmi, épp játszik, futkozik. Csak azért mégis...
2011. jan. 4. 19:52
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egy éjszaka már talán nem okoz nagyobb bajt. De ,azért másik dokihoz nagyobb bizodalmam lenne. Merre laksz?
2011. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk soha nem rázna le,volt hogy rendelési időn kívül fogadott ,rengeteg állatunkkal járunk hozzá,és nagyon rendes.Remélem nem lesz baja a cicádnak...Majd írd meg mi volt. (első voltam)
2011. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Somogy megyében lakom, egy Kaposvár melletti faluban.

Nem tudok mást csinálni, mint várni reggelig, de annyira idegesítő, igazából már kínomban írtam ki ezt a kérdést is. Remélem nem lesz addig baj. Majd megírom, mi volt.

2011. jan. 4. 20:03
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesebb lenne Kaposváron dokit keresned. Lehet, műteni kell a cicát. Nem mindegy, hogyan csinálják meg.

Ha nem mutat fájdalmat a cica, nincs komoly baj még.

2011. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire gyanakszol húgykövességre akkor egyet tudsz majd érte tenni. Kifejezetten ilyen cicáknak készült táppal etetni. Pl Royal canin Urinary táp, de ezt majd biztos elmondja az orvosod. Reggelig ki fogja bírni ne fél, remélem mihamarabb meggyógyul.
2011. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azthiszem én voltam aki akkor válaszolt neked, legalábbis nemrég válaszoltam valakinek ilyet. Nem biztos hogy neked, de mindegy.


Nyugi. Amikorén észrevettem a cicámon, akkor már ő is véreset pisilt. És ő is jászott, megjókedvű volt meg minden. Csak másnap reggel mentünk dokihoz és nem lett semmi baja. A lényeg hogy jön pisi, még ha véres is. Baj akkor van ha gyátalán nem jön. A vér nem a kőtől van, hanem attól hogy a képződött homoktól begyullad a húgyhólyagja.

Viszont reggel azonnal vigyétek, negogy elzáródjon a húgyvezeték!

Pár szurival rendbehozzák, egy darabig gyógyszert kell szednie, és valószínűleg ezentúl gyógytápot ehet már csak. Persze mindez a betegség mértékétől függ, nem minden cicánál egyforma.

2011. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell innia ilyenkor. Amikor a cicám húgyköves volt, tonhalat adtam neki (konzerv). Azt imádja és utána sokat iszik. Miután iszik a vízből, akkor dicséretet kap. Ettől kedve lesz több vizet fogyasztania. :-)
2011. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!