Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam hozzá a...

Hogy szoktassam hozzá a cicámat a kutyához?

Figyelt kérdés

Lett egy új cicám, őszi születésű, szal mostanra már rendes kis tinédzser.Kertes házban vagyunk, a cica még bent lakik, nagyon nem mutatta jelét, hogy ki akar jutni, de azért majd jó lenne, ha kijárogatna.

Kint van egy 6 éves német-juhász, kedves kutya ő, meg belé van nevelve, hogy ne trancsírozza szét a macskákat, mivel már van egy 2-3 éves kandúrunk. Ők ketten megvannak.

Ellenben a kicsit reszket a kutyától, fújol rá, minden féle. Már így kézben többször vittem a kutya közelébe, mindig pánikolt, de nagyon. Az előző macskát könnyebb volt hozzászoktatni, igaz, azok még picibbek voltak.


Tippek, tanácsok?


2011. jan. 13. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd őt, előbb-utóbb magától fog odamenni. Először majd szagolgatja és elszalad, később játszik a kutya farkával, végül majd összebarátkoznak. Ne erőltesd, ki fog alakulni. Sok macskát szoktattam már kutyához, tapasztalat.

Az egy kicsit nehezíti a helyzetet ha a kutya hirtelen mozdulatokat tesz mert attól a cica megijed.

2011. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fegyelmezd meg a kutyádat, aztán vidd oda hozzá a cicát, és hagyd, hogy megszagolja őt. Ezt gyakran csináld meg, így majd megszokja. Nem miondig lehet elérni, hogy jóban legyenek. Nem véletlenül vannak regények a kutya-macska barátságokról:)

Az én macskám alapból rühelli a kutyát. El is rendezi, ha nem tetszik neki a kutya viselkedése. Van, hogy a kutyát egész az ablakpárkányig felkergeti, pedig a macska 4 kiló, a kutya meg 23!

A macskák megtudják védeni magukat, ha nagyok lesznek. Kiskorukban meg neked kell vigyázni rájuk.

2011. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hátja, a kutyám elég szeleburdi, ettől félhet a cica.

Csak lesz valami, de eddig 20ból 20szor ugyanúgy reagált a kismacsek.

2011. jan. 13. 13:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltam az ételterápiát, lefektettem a kutyát, meg a macska is ott volt megdermedve, és sonkát adtam nekik. A macska így már fél méteren belül volt önszántából, ám a sonka feledtette vele a baját. Közben kutyus is falatozott.
2011. jan. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!