Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskanátha ellen?

Mit tegyek a macskanátha ellen?

Figyelt kérdés
A macska elkapta az úgy nevezet macskanáthát. Olvastam már egy pár dolgot róla de még mindig nem tudom , hogy mi tegyek. Az állatorvoshoz nem tudunk elmenni mert 1 hónapra elment. Ezért valami házi gyógymodhoz kell folyamodnunk . Tudtok ilyeneket mondani? A macskáknak gyógyszert hol lehet szerezni ?
2011. jan. 17. 15:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
40%

1. Állatorvos ismerősömtől kaptam a tippet anno, amikor a macskám beszedte a náthát.

2. Képzeld, a cica pár nap alatt tökéletesen rendbe jött és azóta is jó egészségnek örvend. Jelentem, 8 és fél éves kandúrról van szó.

Szóval, mielőtt "agyamentezel", kérdezhetnél is.. De hát erről beszéltem.. Sok okoska van erre felé.. :D Köztük te is. :D Sorry, my friend.. :)

2012. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
24%

Sztafilo, sztrepto meg egyéb kókusz baktériumok ellen jól használható pl. a citrom illóolaj, amit valamilyen permet formájában kellene bejuttatni a macska orrába, természetesen kellő higítással (!), sőt még kamilla inhalálást is ajánlott egy állatorvos, kellő körültekintéssel.

Egyébként valóban itt azt tárgyalgatták egyesek, hogy mi a macskanátha, meg hogy vidd orvoshoz. Nem ez volt a kérdés!!!

Ugyanez: állatorvos nyilatkozik a macska nátháról videón a YouTube-on, és nem a lényeget mondja, hogy lehet gyógyítani, mit csináljon vele az ember, hanem egy snapsz szöveget lead. Ezt tíz perc alatt egy könyvből kinézi egy hivatásos utcaseprő, tán még meg is tanulja kivülről és ugyanúgy ledarálja a kamerába. Akkor mi a különbség? Nem a lényeget mondják, hanem mellédumálnak. Sőt, még az sem garancia, ha elviszed, mert jó pénzért beinekciózzák sorozatban, de a náthát vírus okozza, amire nincs gyógymódjuk. csak a baktériumok ellen (amire jó az illóolaj is), tehát a pénzt elteszik és nagyokat bólogatnak jámbor jókedvűen. Ennyi...

2013. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Szimi13 válasza:
100%

Bár kicsit megkésve, de remélem valakinek még jóljön ez a tapasztalat.

Nekem van egy 5hónapos kiscicám, amit összeverve találtunk egy buszmegállóba, természetesenállatorvos segítségével felépűlt.

1 hónap elteltével elkapta a macskanáthát.

De mivel az előbb említett kezelések miatt még nem adhatta be neki az orvos a betegség elleni injekciót így a természetre kelett bízzuk.

1 héttel később teljesen összeragadt a szeme már levegőt sem kapott mert válladék elzárta a légutat, és a mandulája is hihetetlenűl nagyra duzzadt.

Elvittem orvoshoz bízva abban hogy antibiotikummokkal megmenthető, amire azt felelte az orvos, hogy ha elaltatjuk az lessz a legjobb neki, mivel az antibiotikum drágább és az már ugy legyengítené az amúgy is gyenge szervezetét, hogy belehalna. Tudni való hogy a cicám már ekkor másfél hete semmit sem evett, csak akkor amikor kinyitottam a száját és letukmáltam 1-2 falatot.

Nagyon ideges lettem és hazahoztam a cicát.

Van egy embereknek kifejlesztett nagyon erős fájdalomcsillapító "FLECTOR por". Felbontottam egy tasakkal és tudva hogy nagyon erős 3 pici darab felvágottat beleforgattam a porba majd letukmáltam a torkán. Ezt 1 nap 2szer, reggel és este ismételtem meg.

Közben kamillateával fojamatosan törölgettem az orrát és a szemét. 2 nap elteltével láttam, hogy nem csipásodik olyan nagy mértékben, és elkezdett bő vizet inni. Ekkor kiváltottam neki a "NASOPAX" orrsprét ami tudni illik embereknek készűlt és reggel-este cseppentettem az orrába.

1 hét elteltével úgy döntöttem megmutatom az állatorvosunknak. Amikor meglátta a cicát, az volt az első kérdése, hogy hogyan? Elmondtam neki hogy emberi gyógyszert alkalmaztam rajta, tudva hogy még kicsi a cica mindent csak mértékkel. Nem hitt a szemének. Ekkor adott neki egy antibiotikumos injekciót, és vennem kellett "BÉRES cseppet, de állatpatikába és ez kifejezetten cicáknak van". Ezt adom neki az ivóvizébe és a cica 1-2 tüsszentést elnézve teljesen helyre jött.

Elnézést, hogy sokat rizsáztam, csak szerettem volna tudatni mindenkivel, hogy igenis lehet otthol kezelni állatot emberi gyógyszerekkel de csakis mértékkel.

Nekem sikerűlt helyrehozni egy olyan cicát amiről már az orvos is lemondott, másnak miért ne sikerűlne.

2014. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, hogy megosztottad ezt a velünk! :)

Nagyon remélem, hogy hamarosan makk egészséges lesz a cicád! :3

2014. febr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
23%

Az en ket kiscicam is elkapta! Nem vittem orvoshoz, hazilag kezeltuk ki:

1. A tojas sargajat egy kis kanal cukorral keverd ossze,es add a cicadnak

2. gyenge antibiotikumot adhatsz neki koranak megfeleloen (ha nem toltotte be meg az egy evet egy negyeded, egyeves koratol adhatsz neki felet, de az antibiotikum erossegetol fuggoen adagold neki)

3. Macskatapot adj neki! A vitomiak miatt!

4.Tejtermekeket, ugyancsak a vitaminok miatt!

5. Friss levego se artana a cicanak! Sott! Csak vigyazz h ne legyen hideg, vagy ha az van akkor egy pledbe rakva vidd ki egy fel oracskara!

6. A cicanak megfelelo kornyezetbe legyen!

Nekem bevalt, egy get alatt jobban lett!

2014. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

És melyen lefolyású lehet az oltott cicánál a macskanátha? Nyáron oltották, ekkor másfél éves volt. Most, (december 1-én) néha tüsszög, az egyik szeme váladékozik. Feltűnt, hogy néhány napja nem mutatkozik, de ha láttam, akkor is elég kedvetlennek tűnt. eszik, iszik rendesen.

Az előző cicánk macskanátha következtében múlt ki, szóval az oltatlan nátha lefolyását sajnos tapasztaltam.

2014. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Az előzőhöz kiegészítés: tipikus falusi, kijáró, kazánházban lakó, egerésző cicáról van szó.
2014. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

az én tapasztalatom:


Nem rég úgy 5 napja vette észre anyum h a macska beteg. macskanátha tüneteit tapasztalta. könnyes a szeme, folyik a nyála, váladékozik az orra szörtyög nem eszik nem iszik

én az első két napon nem voltam itthon ncsak a második nap végén.


míg nem jöttem haza anya inhaláltatta kamilla teával és törölte vele pofiját, szemét, orrát


én mikor haza jöttem megnéztem, meghallgattam tüdejét

vacilláltam vigyem e dokihoz

de mindenhol azt olvastam a macskának magának kell leküzdenie a vírust, és mivel tudjuk antibiotikum hasztalan vírus ellen így nem vittem el. vettem neki vitamint és napjában 4-5xor inhaláltattam a cicát, kamilla teával hús leves lével ittam fecskendővel, a vitaminból a maximumut megkapta a cicám, és teafa olajat párologtattam neki 1-2 cseppet.

napról napra egyre jobban lett

száraz zárt helyen tartottam, meleg vizes flakont tettem mellé 5. nap reggelre már magától evett....

ennyit erről h nem lehet otthon kezelni az állatokat, a dokiknak nem érdeke h te otthon kezeld a cicád, oltás és gyógyszer ellenes vagyok max ha nagyon muszáj

hozzá teszem nekem húson élő nagy darab egészséges szívós macskám van egy legyengült vegyszertápon élő macskának valószínűleg orvosra van szüksége.

a macska húsevő vadász állat, táp nem való nekik!

nekem mindig csoda szép fényes bundájú izmos macskám van mert húst eszik és nem vegyszerrel felfújt szart!

2015. dec. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Bingum válasza:
100%
A kérdés régi, de azért leírom amit én tapasztaltam a saját, macskanáthás cicámnál, aki mellesleg azért nem lett beoltva, mert már a születésekor megfertőzte az anya és amikor három hetesen megtaláltuk már nagyon beteg volt. Az orvoshoz el kell vinni, aki antibiotikumot fog adni neki. Otthon melegben kell tartani, kamillával és bio (mindenképp hidegen előállított alma ecetet kell használni, tehát bio, ami csak néhány száz forintba kerül) almaecetes vízzel kell inhalálnia. Én mind a kettőt csinálom felváltva. Kalmopyrint semmiképpen ne adjunk a macskának az orvos megkérdezése nélkül. Az Aspirin halálos a macskának, miért ne lenne az a Kalmopyrin?! Az Euphorbium homeopatikus orrcsepp kb. 2000 forint is ajánlatos, én ma megyek megvenni a gyógyszertárba. Minden cicának jobbulást kívánok!
2016. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
73%
A macskanátha nem tréfa, orvoshoz vidd. Az enyémnek csak a szeme gyulladt be csúnyán, tetrán kenőcsöt kapott naponta 3x és immunerősítőt DMGuard kapott 3 napig, aztán kontroll. A későn kezelt macskanátha komoly maradandó betegségeket okozhat. A macskanáthára tüneti kezelés létezik, az azt okozó pl. herpesz vírus a macskában marad, ha legyengül az immunrendszere újra elő fog jönni. Ha új cicát veszel csináltass rajta tesztet mert a kötelező oltás előtt az anyjától simán elkaphatta. Tenyésztők nem foglalkoznak vele mert mittomén, drága. Macska szem profil (Chlamydophila spp. PCR, FHV-1 (DNS) PCR, Mycoplasma felis PCR) 31.000. Ft. És ha már itt tartunk a szülőknek Felv/Fiv negatívnak kell lenni, de ez egy más téma.
2018. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!