Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska ezt csinálja?

Minden macska ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Mindig felugrik az asztalra a macskám ha valami kaja van kinn és mi nem vagyunk ott... Sajnos a konyhát külön nem lehet elkeríteni szóval csak az asztalra ugrálásról lehet leszoktatni... HOGYAN?
2011. jan. 18. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ösztönösen keresi a kaját, önellátó ragadozó a macska.

Hiába kap enni, hiába szólunk rá, akkor is felmegy.

2011. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az enyém eléggé kivételes, soha életében nem ugrott fel az asztalra vagy lopott el valamit. Volt hogy kint felejtettem húst éjszakára, reggel ugyanott volt, a cica meg a széken szunyókált.

Leszoktatni csak úgy tudod hogyha az asztalon találod akkor hangosan tapsolsz, ráfújsz, megijeszted, de nem ütöd!

2011. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
erre van egy egyszerű megoldás NE HAGYJ ELÉRHETŐ HELYEN ÉTELT!és is mindig ezt teszem
2011. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szilvo79 ***** válasza:
párom azt mondja:jó párszor pofán kell csapkodni,akkor egy darabig jegyzi,hogy nem szabad.nekünk is van cicánk,sajnos néha muszáj nevelgetni,különben a fejedre nő!
2011. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Másodikkal egyetértek, az én macskám az asztal közelébe se mert menni, ha kaja volt rajta, mert leszoktattuk arról, hogy felugráljon, és megtanítottuk, hogy ami az asztalon van, az tabu. Nem értek egyet azzal, hogy a macskát nem lehet nevelni. Lehet, csak bonyolultabb, mint egy kutyát.

Mi tapsoltunk egy óriásit a feje mellett, hogy megrémüljön, vagy egy időben vizipisztolyoztuk, ha a tilosban járt. Felnőtt korában már bármit nyugodtan ott lehetett hagyni az asztalon, a közelébe se szagolt. Kitartónak kell lenni, és ha egyszer letiltottátok, akkor nincs kivételes eset, semmi.


25/N

2011. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi, vízipisztoly, tapsikolás MINDENT próbáltam már.. De bevallom 1-2 hét és abbahagytam, nem voltam kitartó!
2011. jan. 18. 16:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig az a kulcsa a dolognak. És próbálj meg nem kint hagyni kaját.
2011. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ok :D
2011. jan. 18. 18:54
 9/13 anonim válasza:
Igen, neked kell idomulni, és elpakolni a kaját, nem a macska fog. Neki ösztönből jön ez, neked meg elvileg a fejlett gondolkodásod az, ami az állatvilágból kiemel téged. Persze ezt lehet vitatni, és itt a TE (E/2.) használatát általános alanyként értem, nem csak neked szól, de tied a kérdés:D
2011. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen a mi macskáink is ezt csinálják, pofátlanok. Jó, mondjuk nem hagyok kint ételt a konyhában, de ha mondjuk csinálok egy szendvicset és leteszem az asztalra mert valamiért egy fél percre el kell ugranom akkor az tuti hogy a szendvics már a szőnyeg közepén van... Ez felettébb bosszantó.
2011. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!