Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmarad a nyitott szemmel...

Megmarad a nyitott szemmel született kiscica?

Figyelt kérdés

Kiscicák születtek a szomszédban tegnap, és az egyiknek nyitva van a szeme. Kicsit nagyobbacska, mint a többi, rendesen szopik, erősnek látszik, az anyja is gondozza, de sokat nyüszög. Van valami baja? Kell hozzá állatorvos?

Találkoztatok már hasonlóval?


2011. jan. 19. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
sztem állatorvos!!
2011. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A keresőbe is utána néztem de sajnos nem tudom:( Remélem megmarad.Sajnálom hogy nem tudtam segíteni.De szerintem még te is keresgess a keresőben:)
2011. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Keresőben kezdtem, de nem találtam hasznosat. De a szomszédom hívott közben dokit, mert biztosra akar menni, és az anyacica is eléggé vérzik még ahhoz képest, hogy tegnap szült. Majd beszámolok, mi történt.
2011. jan. 19. 15:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam ilyen cicával, de úgy gondolom, hogy azért nagyobb, és azért van nyitva a szeme, mert jó pár nappal hamarabb fogant meg, mint a testvérei.


A macskáknál ha több kandúrral párosodik a nőstény, akkor több hímtől fogan meg több kiscica. Időbeli eltérések is lehetnek a megfoganásban, akár több nap is. A tenyésztők éppen ezért csak max. 3-4 napig engedik a nőstényt a kandúr közelébe, mert különben előfordulhat, hogy túl nagy (túlhordott), vagy túl kicsi (koraszülött) cicák is lehetnek az alomban az egészségesek mellett.


Ebben a helyzetben valószínűleg az az egy cica lett jócskán túlhordva. Reménykedj benne, hogy ettől nem lett semmi szervi baja, és ha lehet, vigyétek el orvoshoz. (Sajnos ilyen pici cicáknál nem tehet túl sokat, de talán abban segíthet, hogy tippeket ad, hogyan segítsetek neki rendesen fejlődni.) Ha szopizik, az jó jel, reméljük, minden rendben lesz vele.


Üdv, egy cicatenyésztő

2011. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az anyacicának méhösszehúzó injekció kell, kb 2000 ft. Attól pár nap alatt helyrejön, és még teje is több lesz.


Örülök, hogy a szomszédod a lelkiismeretes állattartók csoportjába tartozik, és orvoshoz vitte a cicákat. De ha nem tenyészt, akkor az ivartalanításon is érdemes lehet elgondolkodni, hiszen annyi cicának nem könnyű jó gazdit találni.

2011. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Leiah! Köszönöm!


Hazajöttem munkából és mondta a szomszéd, hogy nézzem meg neki a neten, hogy mi a teendő ilyen esetben, mivel nem találtam így hirtelen semmit, inkább orvost hívott. majd ötre jön ki a doki. Megírom majd hogy mit mondott. :))


Nem is tudtam, hogy több kandúrtól lehetnek egyszerer kiscicák. Ez megmagyarázza, hogy a perzsa cicánknak, akihez perzsa kandúrt hoztunk sok pici perzsacicus reményében, hogyan lett egy rövid szőrű, nyeszlett, vörös cirmos kölyke is a sok életerős hosszú szőrű, szürke kölyök mellett. (néha kiszökött az udvarra a cica, ki tudja miket csinált ott :P)

2011. jan. 19. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy írod. Ha a tüzelő nőstényt kiengeded, és összetalálkozik egy másik kandúrral is, akkor az alomban vegyesen lesznek fajtatiszta, és keverék kiscicák. A fajtatiszták azok 100% perzsák, a keverék azonban csak 50%-ban az.
2011. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na mi van a cicusokkal?Remélem nincs semmi bajuk:)
2011. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta, egészen extrém eset, hogy ilyen különbség legyen a kölykök között.

A kiscica hátsó lába ki volt ugorva a helyéről, nyilván ezért volt nyűgös, és a doki szerint csoda, hogy az anyacica nem túrta ki a sérülés miatt. Mondta, hogy az ilyen picurok még nagyon rugalmasak, így talán nem lesz maradandó hatása a lábsérülésnek. Nagyon erős kiscica, de esélyes, hogy vak lesz.

DE semmit sem tud biztosra mondani, mert még túl kicsi ahhoz, hogy kiderüljön, hogy mozgása, értelme, hallása, látása rendben lesz-e.

Az anyuka picit szét volt repedve a túl nagy kölyök megszülése miatt. De nem súlyos, a doki ellátta és szurit is kapott.

2011. jan. 19. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem minden rendben lesz a továbbiakban:)
2011. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!