Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Help! ; (

Mit csináljak? Help! ; (

Figyelt kérdés

Az van hogy ma délben találtam egy kb. 2 hetes kiscicát.Hazahoztam, anyukám nagyon nagyon nehezen engedte meg, hogy maradjon és csak úgy, hogy takarítom vigyázok rá, etetem meg törödöm vele.

Beletettem egy karton dobozba, meleg, puha rongyokkal, takarókkal kibéleltem.

Az a baj hogy nem tudom mivel etessem. :( :( Úgy tudom tehén tejjel nem szabad :(. Mivel ettesem? És hogyan?

Ezen kívül még az a kérdésem, hogy hogyan lehet tisztítani, kicsit büdös,és szeretném, ha tisztább lenne hogy ne mindig a dobozban legyen,hanem tudjam etetésre és játszásra kivenni.Így anyukám nem engedi :(...

És még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi időnként etessem?És hogy lehet megoldani, mert hétköznap reggel 8-tól 3-ig iskolában vagyok... :S

Nagyon kérlek segítsetek :(:((


Bocsi,hogy hosszú, de fontosnak tartottam ezeket megkérdezni,kérlek segítsetek. :(

Köszi előre is.


2011. jan. 22. 21:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Csak a sarkába vagy az egész dobozt, mert ő még nem tudja, h hova szabad? Nyugodtan itasd sima, boltoi tejjel, semmi baja sem lesz. Ha nem vagy otthon akkor rakj ki kaját, majd megtanulja, h beossza magának, ha már nagyobb akkor valószínű, h kiszökik és alváskor rád mászik...A nővérem egyszer a szobájában tartott 2 kis cicát és azok mindig a tarkójához vagy más, puha, meleg részhez bújtak, mivel azt gondolták, ő az anyjuk(még vak ként kerültek hozzá).

UI:Aranyos:)

2011. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Ja és amiért nem tanította szobatisztaságra őket ezért mindenhol a szobában nyomot hagytak maguk után, és büdös is volt elég hamar.
2011. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
langyos tej kevés vízzel. a tehéntej teljesen hozzá.. semmi különbség nincs benne csak zsírosabb de azért ott van a víz :). nagyon ügyes vagy ha elvállalod és nagyon aranyos a kiscicád:) ha dobozban tartod nem lesz semmi baja hiszen eszik alszik csak, egész nap :D reggel mielőtt elmész iskolába etesd meg.. hazajössz első hogy megeteted.. és haa otthon vagy kb 3-4 óránként próbáld etetni. Nem lesz semmi baja.. csak ne izgulj miatta még ez is jobb neki mintha nem találtad volna meg és kint megfagyna.
2011. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

A közeletekben nincsen olyan szomszéd akinek van kecskéje?

A kecske tej lenne neki a legjobb, mert hasonló az összetétele.

De a bolti tej is megteszi, de mindenképpen hígítani kell vízzel. Egy kis cukrot ( legjobb a szőlő cukor ) is lehetne bele keverni, mert az anyatej is tartalmaz keveset.

2011. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a laktózmentes tejet. A macskáknak alapvetően azért nem javasoljákt a tejet, mert laktózérzékenyek. Sok ilyen ember is van, nálunk még a sarki kisboltban is lehet laktózmentest kapni. De egy nagyobb boltban már mindenképp.
2011. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
a választ már leírták előttem én csak annyit szeretnék kérdezni ,hogy hol találtad?
2011. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim válasza:
jaj nagyon ari a cicus *-* :)
2011. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom ( mivel már kinyílt a szeme ) hogy inkább főzzetek tejbe grízt. Meg lehet csinálni hígabbra a szokásosnál. Ez egészen biztos hogy nem fogja megfosatni, és hamarabb rá fog szokni a szilárd ételre.

Amikor kész a gríz, hütsétek kézmelegre, és az újjaddal kend be picit az orrát. le fogja nyalogatni.

Vagy még ha szokták javasolni, hogy nyomjuk bele az orrát, és enni fogja magától. Utóbbit könyvben olvastam.

Sok sikert!

2011. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
sima tehén tejtől nem sokáig fog élni, az nem étel neki. kell tápszer mindenképp, abban sem vagyok biztos hogy egy ekkora macsek tud már egyedül kakilni.nedves ronggyal kell neki dörzsölgetni a fenekét amíg nem jön ki valami.
2011. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Jaj nagyon édes!!!Ha tejet adsz neki forrald fel előbb,várd meg míg kihűl csak utána add oda neki.Vegyél neki junior kaját,mert csak tejen nem élhet.De ha nagyon tanácstalan vagy akkor nézz meg 1-2 oldalt ami macskatartásról ír vagy kérdezz meg egy állatorvost.Azt azért remélem tudod,hogy kell neki féregtelenítő,még akkor is ha benti macska.
2011. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!