Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Help! ; (

Mit csináljak? Help! ; (

Figyelt kérdés

Az van hogy ma délben találtam egy kb. 2 hetes kiscicát.Hazahoztam, anyukám nagyon nagyon nehezen engedte meg, hogy maradjon és csak úgy, hogy takarítom vigyázok rá, etetem meg törödöm vele.

Beletettem egy karton dobozba, meleg, puha rongyokkal, takarókkal kibéleltem.

Az a baj hogy nem tudom mivel etessem. :( :( Úgy tudom tehén tejjel nem szabad :(. Mivel ettesem? És hogyan?

Ezen kívül még az a kérdésem, hogy hogyan lehet tisztítani, kicsit büdös,és szeretném, ha tisztább lenne hogy ne mindig a dobozban legyen,hanem tudjam etetésre és játszásra kivenni.Így anyukám nem engedi :(...

És még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi időnként etessem?És hogy lehet megoldani, mert hétköznap reggel 8-tól 3-ig iskolában vagyok... :S

Nagyon kérlek segítsetek :(:((


Bocsi,hogy hosszú, de fontosnak tartottam ezeket megkérdezni,kérlek segítsetek. :(

Köszi előre is.


2011. jan. 22. 21:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Mindenképp adj neki enni valamit, hirtelenjében a tehéntej is jó. Amúgy unokatesómék egy pár napos talált macskát felneveltek csak tehéntejjel és teljesen egészséges felnőtt macska lett belőle.

Egyébként ha nagyon jót akarsz neki, akkor állatpatikában, némely állateledel boltban lehet kapni macska tápszert, tejpótlót. De szerintem a tehéntej is megteszi.

Én kutyát neveltem fel tehéntejen, kamillateát kevertem hozzá, hogy ne fájjon tőle a hasa. 9 évet élt, a 9 év alatt soha egyszer nem volt beteg. Végül elütötte egy autó. :(

2011. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Mi mindig zacskós/dobozos tejet, macskakaját(száraz/konzerves egyaránt) adtunk neki és egészségesek voltak; a doboz rossz ötlet, mert ő autómatikusan koptatni fogja a körmét; tisztítsd benedvesített ronggyal(csak tipp); akkor etesd, ha nyávog, de vigyázz, h nehogy elhízzon, és néha játsz vele, de könnyen ellustul; az, h iskolában vagy az annyit jelent, h anyukádnak kell megetetnie, de szerintem nem fog belehalni. Remélem mindent elmondtam.
2011. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Ja és, ha a szemkinyílásnál tartana korban, és gennyes lenne a szeme akkor langyos kamillateával tisztísd a szemét.(előző)
2011. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Ohh nagyon sajnálom :(...

Ezzel az a baj, hogy anyukám erre biztos nem ad pénzt,hogy vegyek neki valamit is :(...Itthon tehén tej van,abból akartam neki adni,anyu azt mondta nem szabad.

Valahol azt olvastam,hogy vízzel kell hígítani.Ez igaz?

Hogy felforralom a tejet,és pluszba még vagy 5 percig forrni hagyom és langyos vízzel felhígítom?

És hétköznap hogy tudnám megoldani az etetést? :(

2011. jan. 22. 21:50
 5/38 anonim válasza:
kicsi cicáknak meleg kell,törődés,játék,szeretetm és finom kaja...ha ezek megvannak akkor már jólérzi magát.hát az etetéssel kapcsolatba langyos tejcsit adhatsz neki,és iylen kis aludtasakos eledelt,de azt is juniorba...csinálj neki a szoba sarkáb egy helyet ahol tud pihenni,és hagyj neki helyet hogy renfdesen elférjen,és kerítsd körbe amíg nem vagy otthon.tegyél be neki almot,kaját,vmi játékot,és csukd be a szibád ajtaját...én ezt tudom ajánlani:) remélem szerető környezetben fog felnőni a kis csöppség :)
2011. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Anyukám azt mondta,hogy akkor maradhat ha én gondozom.De ő még többet van távol.Mert 7-től 3-ig dolgozik,és mire haza ér 5-6 óra.Apu is hasonló. :(

A meleg vízes,nyirkas rongy jó ötlet,tisztítani vele?

Nem tudom mivel etessem :(...hogy így a tej jó lenne-e? :S

És a sulis dolog is bánt hogy egész nap mi lesz vele :(

Annyira sajnálom. :(( ;(;(

2011. jan. 22. 21:55
 7/38 anonim ***** válasza:
Én ősszel találtam egy kiscicát a kertben. A szuper és hipermarketekben is lehet kapni az állateledel osztályon kifejezetten kiscicáknak szánt tejet. Nem éppen a legolcsóbb, de ha nem akarod hagyományos tejjel etetni, akkor ez a legjobb alternatíva. Mi jól kimostunk egy szemcseppentőt, azzal etettük. A kartondobozt a radiátor elé raktam, így nem kellett annyi rongy. Minden nap többször cseréltük alatta az újságpapírt, így nem volt annyira büdös. Eleinte éjszaka sokat sírt (főleg ha mozgást hallott a házban), de egy-két hét alatt leszokott róla. Az etetéssel nem volt gond, mielőtt elmentünk dolgozni, akkor megetettük és amikor hazaértünk, akkor is adtunk neki. Egy kis tálkába tettünk vizet, de nem túl sokat, hogy ha véletlenül felborítja, akkor ne ázzon el az egész doboza. Ahogy nő majd, úgy cseréld a dobozt minél magasabbra, mert hamar rájön, hogy meg tud szökni. Később adhatsz majd neki junior macskaeledelt is. Mi így gondoztuk, mostanra már szép nagy macsek lett belőle.
2011. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Igen utólsó köszi :)..Nagyon szeretem csak félek és aggódok...Aki ezekben tud segítsen kérem :(
2011. jan. 22. 21:56
 9/38 A kérdező kommentje:
Melegítettem tejet, egy egészen picit felhígitottam vízzel, és beletöltöttem ínjekciós fecskendőbe.Most abból etettem meg. Nem itta meg mind :(. És majd hogy fogja kikakilni? Újságpapírt tettem a dobos sarkába.
2011. jan. 22. 22:05
 10/38 A kérdező kommentje:

[link]


Ez ő. :)

2011. jan. 22. 22:31
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!