Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Help! ; (

Mit csináljak? Help! ; (

Figyelt kérdés

Az van hogy ma délben találtam egy kb. 2 hetes kiscicát.Hazahoztam, anyukám nagyon nagyon nehezen engedte meg, hogy maradjon és csak úgy, hogy takarítom vigyázok rá, etetem meg törödöm vele.

Beletettem egy karton dobozba, meleg, puha rongyokkal, takarókkal kibéleltem.

Az a baj hogy nem tudom mivel etessem. :( :( Úgy tudom tehén tejjel nem szabad :(. Mivel ettesem? És hogyan?

Ezen kívül még az a kérdésem, hogy hogyan lehet tisztítani, kicsit büdös,és szeretném, ha tisztább lenne hogy ne mindig a dobozban legyen,hanem tudjam etetésre és játszásra kivenni.Így anyukám nem engedi :(...

És még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi időnként etessem?És hogy lehet megoldani, mert hétköznap reggel 8-tól 3-ig iskolában vagyok... :S

Nagyon kérlek segítsetek :(:((


Bocsi,hogy hosszú, de fontosnak tartottam ezeket megkérdezni,kérlek segítsetek. :(

Köszi előre is.


2011. jan. 22. 21:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Ja!Kamillát soha ne adj inni neki.Csak a szemét szabad borogatni ha baja lenne de úgy látom nincs.Meg kéne neki macska alom is,ne a dobozba kakiljon.Kéne macska alom tál.Bolha nyakörv.Nézz utána kérlek mi kell egy kiscica tartásához,mert ez nem úgy megy,hogy befogadom,simogatom és jaj de jó minden.
2011. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Tejet nem szabad neki adni,max vízzel keverve (több víz legyen benne mint tej!) A macskák tejcukorérzékenyek,tönkre teheti a kis gyomrukat. Junior tápot kéne neki venni mindenképp, lehetőleg ne whiskast...

Ha az nincs, próbáld meg parizerrel,ilyesmikkel etetni, vagy tegyél kenyérdarabkákat a tejesvízbe, az én cicám imádta!:)

Olvastam,h fecskendővel próbáltad itatni, nem baj ha nem issza meg mind,a macskák elég keveset isznak.

Viszont ha sokat van egyedül otthon, akkor azokról a helyeket amiket el tud érni mindenképpen pakolj el, úgy értem semmi ne legyen a földön amit lenyelhet, beleakadhat,stb :)

Etetni bőven elég,ha reggel és esetleg este adsz neki, nap közben legyen kinn neki valami száraz táp, hogy tudjon ropogtatni,ha akar :) Illetve a friss víz is fontos!

Remélem örömöd leled a cicában, nagyon kis imádnivaló a képen!:)

2011. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon köszönöm a seg1tségeteket! :)

Sajnos laktóz mentes tejet,tápot ilyensmit egyelőre nem tudok venni, anyu nem engedi, csak ha én meg gyűjtöm a pénzem, úgyhogy kezdem gyűjteni.Ma is adtam neki tejet vízzel.Mostmár jobban eszik.Parizer darabokat adtam neki,nyalogatta csak.Majd megpróbálok kis tálba tejet tölteni és a parizer darabokat bele teszem.:)

Féregtelenítőt remélem tudok szerezni. :S

2011. jan. 23. 14:58
 24/38 anonim ***** válasza:

Anyudat nem tudod megkérni, hogy főzzön neked tejbegrízt?

De ne legyen sűrű. Ha netán besűrűsödne akkor hígítsd fel kicsi vízzel. Hidd el azzal a legkönnyebb a parízerre szoktatni. Azzal könnyebben megtanulja, hogyan kell enni.

2011. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nyugodtan etesd 2/3-os tejjel. (2/3 rész átforralt, és langyosra hűtött tehéntej, 1/3 rsz víz.)

Nagyon kis falatka ez a cicus. :)

Simogasd sokat. Ha teheted, ne papírdobozban tartsd. Tegyél neki ki egy kis almot is, műanyag tartóedénybe. (A karton és a papír beszívja a pisit és irtózatosan büdös lesz, ahogy a rongyok is beszívják.) Próbáld megúgy, hogy macskaalmot és az alvóhelyét fele-fele arányban teszed egy dobozba, így majd rászokik, hogy a durvába csinál és nem a puha fekhelyre. Nekem legalábbis rászokott a cica, de idő kell neki, sok.

Még nagyon-nagyon pici. Így képről azt mondanám, hogy nem nyalogatná ki a tejcit a tálból, de nem lehet tudni.

Ha nagyobb lesz, adhatsz neki junior tápot ugyanilyen 2/3-os tejbe áztatva, az nem fogja bántani a pici fogait.

2011. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet,nem sokára etetem :)...Csinálok tejbegrízt :)

kaptam egy kosarat és apu vágott egy rést rajta es a doboz oldalán is egy széles csíkot. Most a kosárban alszik :) és remélem át fog szokni majd hogy wc-zni átmegy a dobozba,abba tettem egy műanyag tálat és műföldet.

Ma át törölgettem meleg vizes rongyal a szőrét,utána szárazzal.

olvastam hogy magától nem kakil,és vizes ronggyal törölgetni kell a fenekét,ezt megcsináltam és hígat kakilt,letettem a dobozba elvégezte és megtöröltem a vizes ronggyal,nem lett koszos semmi :).

A kosárban a rongyokat cserélem,kaptam sok kinőtt blúzot,rongyokat,törölközőket.Mert összepisili de cserélem és hamar ki öblítem és felteszem a kaloriferre száradni,amire öszepisili a másikat már meg is szárad :P...

Ha van még tanácsotok tippetek írjatok nyugodtan :)

Akár privibe is :)

2011. jan. 23. 18:12
 27/38 anonim ***** válasza:
Macska alom!!!Elég ha mindíg azt a részt lapátolod ki ahová pisilt vagy kakilt.Vannak már olyan macska almok,amik illatosak,de nem irritálják a cilót és nem lesz pisiszag.Szóval csak azt a rész vedd ki lapáttal és egy maréknyi tiszta almot szórj a helyébe.Így gazdaságosabb,nem fogy el olyan hamar egy zsák alom.Adhatsz ám neki májkrémet is!Imádni fogja.A féregtelenítőt az állatorvostól kell "beszerezni"
2011. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Már írtam...sajnos venni ilyensmiket nem engednek a szüleim.Homokot hozhatok neki még,de ez a műföld is jó úgylátom,pont így lehet alkalmazni.A nedvességtől a golyócskák megnőnek és azokat eldobom,jól működik :).Csak még nem nagyon megy át a "wc helyiségbe" :S.Most etettem és megette a tejbegrízt :).Egy pici maradt :).

Féregtelenítőt direkt macskának valót kell,vagy akár jó az amit a gyógyszertárban kapok?

2011. jan. 23. 20:22
 29/38 anonim ***** válasza:

Na mondtam, hogy jó a tejbegríz. :-D

Féregtelenítő tabletta állatpatikában vagy állatorvosnál szerezhető be. Ez nem emberi ( humán ) gyógyszer.

Súlyra megy a dolog. Ilyen pici manyeknak lehet nem is adható még. A doki pasztát szokott a szájába nyomni.

2011. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Nos ...ha nem engedik a szüleid,hogy alap dolgokat vegyél az nem jó.Leírtam 1-2 alapvető holmit ami kell.Nem akarlak elkeseríteni,de bizonyos oltásokat akkor is be kell adatni ha benti cica.Ha ezeket nem kapja meg,akkor kialakulhatnak komoly betegségek,amiknek a kezelése még többe kerül.Tényleg nem papolni akarok,vagy kioktatni,de ha már befogattál egy kiscicát akkor azt tartsd felelősség teljesen.
2011. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!