Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Help! ; (

Mit csináljak? Help! ; (

Figyelt kérdés

Az van hogy ma délben találtam egy kb. 2 hetes kiscicát.Hazahoztam, anyukám nagyon nagyon nehezen engedte meg, hogy maradjon és csak úgy, hogy takarítom vigyázok rá, etetem meg törödöm vele.

Beletettem egy karton dobozba, meleg, puha rongyokkal, takarókkal kibéleltem.

Az a baj hogy nem tudom mivel etessem. :( :( Úgy tudom tehén tejjel nem szabad :(. Mivel ettesem? És hogyan?

Ezen kívül még az a kérdésem, hogy hogyan lehet tisztítani, kicsit büdös,és szeretném, ha tisztább lenne hogy ne mindig a dobozban legyen,hanem tudjam etetésre és játszásra kivenni.Így anyukám nem engedi :(...

És még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi időnként etessem?És hogy lehet megoldani, mert hétköznap reggel 8-tól 3-ig iskolában vagyok... :S

Nagyon kérlek segítsetek :(:((


Bocsi,hogy hosszú, de fontosnak tartottam ezeket megkérdezni,kérlek segítsetek. :(

Köszi előre is.


2011. jan. 22. 21:42
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Sajnos nem engedik ezt meg :(...Csak ha lesz penzem...

De holnap elmegyek az allatpatikaba :)...Mar eszik rendesen es a sulival sem volt ma baj.Mikor haza jottem aludt :)

2011. jan. 24. 20:44
 32/38 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, kitartás! A homok is jó egyelőre macskaalom helyett, sokáig nálunk is az volt, de a macskaalom jóval kevésbé büdös. Az oltás és a féregtelenítés viszont fontos, később többe kerül egy betegség kezelése. Szerintem a legjobb lenne, ha bemennél egy állatorvoshoz, és megkérdeznéd, hogy pontosan mennyibe is kerülne, és milyen idős korában kéne a cicának beadni az oltásokat. Konkrét számokkal és időpontokkal könnyebben meg tudod kérni a szüleid, hogy előlegezzék meg neked ezeket (persze azt is számold ki, hogy mikor tudod majd az oltás árát visszafizetni a zsebpénzedből). Esetleg vállalj valami extrát, pl. hogy lemondasz valamilyen édességről vagy külön házimunkát is végzel a macskatakarítás mellé, és ezt is valamilyen megbeszélt díjjal beszámíthatják a szüleid a zsebpénzedbe pluszként.
2011. jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Régen amikor nem volt még macska alom akkor mi is homokot használtunk. Ám meg kell hagyni, hogy a macska alom kevésbé büdösebb mint a homok, és sokkal több nedvességet tud magába szívni.

Oltásokat soha nem kapnak nálunk a macskák, de féregtelenítést három havonta rendszeresen, és bolha cseppet mert nagyon gyorsan elszaporodhat a lakásban a bolha.

Szerintem a legfontosabb a féregtelenítés és a bolha elleni védekezés. A féregtelenítő tabletta pár száz forint ( talán 300 500 körül lehet ) a bolha csepp 2500 nálunk a dokinál.

2011. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Hozzá kell tennem, hogy ilyen pici macskának még pasztát adnak, de az se kerül sokba.

Viszont nagyon fontos, mert Te is férges lehetsz tőle, és azt ugye a szüleid se szeretnék.

2011. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
hol találtad a cicát?
2011. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
A tömbház előtt, a bokorban.
2011. jan. 25. 16:23
 37/38 anonim ***** válasza:

Olyan szép tőled hogy így segítessz rajta. :)

Ha kapsz valamennyi zsebpénzt a legalapabb dolgokat biztosan meg tudod majd adni a cicának. Az almo kb 4-500 Ft. egy hétre egy felnőtt macskánál. Az oltás is évi egyszeri költség csak, Budapesten kb 5-6 000 Ft. Eledelt meg gondolom azért vesznek majd neki ha már megengedték hogy befogadd, ugye?

Nem költséges egy cicát fenntartani, ha okosan csinálod és ha nem lesz beteg.

Pl ha nagy kiszerelésben veszed az tápot és főként szárazzal eteted, akkor havi 3 000 Ft.-ból meg lehet oldani az etetését, úgy hogy még nem is a legrosszabb tápot kapja. Az alom maximum 2 000 Ft./hó.

De az alapdolgokat mint pl alomtálca, mindenképpen be kell szerezned valahogy. Kezdetnek mondjuk megteszi egy fölöslegessé vált műanyag tál is. :)

Ha majd később szeretnél nagy kiszerelésben olcsón tápot venni, akkor ajánlom ezt az ldalt: [link]

Addigis tudsz kalkulálgatni hogy mi mennyibe kerül. :)

2011. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm :),hát remélem rendben lesz :)

Anyira ééédes :)

2011. jan. 26. 14:55
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!