Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fogamzásgátló létezik...

Milyen fogamzásgátló létezik macskák részére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hallottam róla, hogy létezik tablettás fogamzásgátló macskáknak is. Feltételezem ez nem olyan, mint az emberi fogamzásgátló, hogy 21 nap +7 nap szünet.

Milyen fajtái léteznek ezeknek a szereknek? Milyen idős kortól adható és milyen időközönként kell adni belőle a nőstény cicának? Ivarérés előtt is szükséges?

És végül: Mennyibe kerül?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 23. 18:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor ne aggódj! Egyrészt régen is történt, és azóta azért sokat fejlődött az orvostudomány, másrészt a kutyus nyilván eleve beteg volt, ha már műteni kellett. Valószínűleg le volt gyengülve a szervezete, és nem bírta az altatással és a műtéttel járó megpróbáltatásokat.

Az ivartalanítás ma már rutinműtét, nekünk már vagy 10 cicánkat ivartalanították, és egyiknek sem lett semmi baja. Pedig voltak köztük lányok is.

Nekem is fél éves most a kis cicahercegnőm, szóval pont időben vagyunk, és én is nagyon félek. De muszáj, mert a hormonokkal többet ártanék a kis szervezetének. :(

2011. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez a félelem minden olyan gazdiban felmerül, akinek nőstény cicája van. Én a 2. nőstényemmel megyek nemsokára, és természetesen aggódom, de tudom, hogy biztos kezekben lesz a kicsi, hiszen oda viszem, ahol már az egyiket ivartalanították. Nem adnék fog.gátlót a macskának, épp elég, hogy én szedek, és mérgezem magam vele.
2011. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Én inkább ivartalaníttatnám,minke tömjem még őt is hormonokkal?7 macskánk van,mind ivartalanítva van,semmi bajuk.Válts orvost...
2011. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Javasolnám az ivartalanítást. Olvastam, hogy az ivartalanítással és a műtétekkel nem vagy kibékülve. Ilyen tapasztalat után megértem hogy aggódsz, de hitt el, hosszú távon ez tesz jót a cicádnak! És valószínűleg a kutyus le volt gyengülve, ezért nem bírta jól az altatást. A műtétek az egyre korszerűbb eljárásoknak köszönhetően (pl már van olyan hely, ahol monitorra kötik az állatot pont mint a humán műtéteknél, és úgy tudják figyelni a pulzust, légzést és mindent, továbbá ott van a gépi altatás stb,stb) egyre biztonságosabbak, és már meg se tudom számolni hány műtéten voltam bent(ivartalanítástól kezdve töréseken át szemészeti beavatkozásokig) és ebből az körülbelül kettő állat volt aki elpusztult és ők sem az altatás miatt, hanem mert az állapotuk kritikus volt.

Másrészről, pedig túl lesztek egy sikeres ivartalanításon, akkor talán sikerül legyőznöd, vagy legalább megfékezned a pánikod, ami jó abban az esetben, ha neadjisten valami miatt feltétlenül műtétre kerülne a sor.

2011. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

17.12-es vagyok

és még valami, a műtét előtt kivizsgálják az állatokat, tehát ha valamilyen eü okból kifolyólag nem alkalmas a műtétre az állat, akkor nem csinálják meg

2011. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Nálam jobban biztos nem félted a macskádat. Én a szoptatási időszak kijárós részében akartam neki fogamzásgátlód adni, lebeszéltek róla. Hidd el, az ivartalanítás a jó megoldás. JÓ doki csinálja és akkor nem lesz baj. Ne akciós műtéten akarj spórolni 2000.- t, ott szoktak bajok lenni, amikor egyszerre műt a doki négy-öt állatot. Én engedtem egyet szülni a cicámat ivartalanítás előtt, hogy ne legyen daganatos, a szoptatási ciklus végén ivartalaníttattam. Nagyon aggódtam, de nem volt gond. Két kicsi a "nyakamon maradt", úgyhogy négy macskám van, de nem bánom. Óriási egyéniségek mind. :)
2013. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!