Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy félperzsa 5hónapos...

Van egy félperzsa 5hónapos kiscicám hogy szoktassam ki az udvarra hogy ne szökjön el?

Figyelt kérdés

Mert nagyon szeretem de a Wcjétől mindig olyan rosszul vagyok mert 13hetes terhes kismama vagyok!Ugy szeretném őt kiszoktatni hogy ne menjen el mert nagyon szeretem őt!

Hogy csináljam van tippetek?Előre is köszönöm


2009. febr. 4. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! legyél kint sokat a cicával az udvaron, lássa, hogy biztonságos, és jó hely. Rakj a nyakára bilétát és ültess bele chip-et, hogyha megszökne, vissza tudják vinni.

A másik pedig az, hogy naponta többször kiengeded pisilni és kakilni, mit a kutyákat szokták, aztán ha látod, hogy végzett, behívod a lakásba. remélem tudtam segíteni. :)

2009. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha kiengeded megtalálja a helyét. Ösztönösen ogja tudni, hogy jobb neki kint mint bent. A macskák nagyon önálló lények, szeretnek csavarogni, úgyhogy a fent említett elővigyázatosság nem árt! A kerités nem akadály nekei, viszont a hasa garantáltan hazahozza. Én is jót agódok amikor nem láttam már 2-3órája az enyémet, de szerncsére eddig nem érte baj. Remélem ez így is marad! Terhesen pedig ne te tisztogasd a wc-jét, ezt gondolom már a védőnő is mondta. Csak úgy betegítheted meg a babádat, ha simogatod azzl nem. A macsaürülék viszont tele lehet midenféle bacikkal, toxoplazmával, szóval a szülésig kerüld!
2009. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kiengeded az udvarra, akkor is csavarogni fog, ha ivartalanított, ez saját tapasztalat, bár koránt sem annyit és olyan messzire, mint ivarosan. Ha kismamaként undorodsz a vécéjét takarítani (érthető is, főleg az elején), akkor átveheti valaki a családból, akár a párod is.

Az egyik előző hozzászóló által említett toxoplazmózissal kapcsolatban ajánlom az alábbi oldat,ami sok tévhitet eloszlat azzal kapcsolatban, hogy mi is a fertőzés leggyakoribb forrása. Elárulom, nem a macska, bár szeretik a dolgot rákenni.


[link]

2009. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg félperzsa kandúr cicusunkkal, hogy kiheréltettük. Nagyon rosszul éreztem magam miatta, sajnáltam, de így legalább minden nap hazajön többször is már nincs szüksége az alomra, mert szól ha ki kell mennie. Nagyon szép mert nyáron nincs soha megverve más macskák által a párzás miatt és nagyon jó súlyban van.

A herélés után folyamatosan kivittem egy kicsit az udvarra, ott voltam vele, játszottunk. míg végül már ha kivittem magától ment ki az utcára meglátogatta a szomszédokat és eljárogatot vadászgatni. Egy hátránya van, mindig csimbókos egy kicsit.

2009. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de az én cicusom kislány ezért is féltem jobban mintha fiu lenne:S!Remélem sikerül kiszoktatnom:)
2009. febr. 5. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi az előző cicánkat kiszoktattuk az udvarra. Gyönyörű teknőctarka perzsa cica volt és valaki ellopta. Most van egy 5 hónapos perzsa cicám, de nem fogom kiengedni!
2009. febr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!