Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ismeretlen eredetû sebek...

Ismeretlen eredetû sebek a cicàm làbàn, mitôl lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 10hònapos lakàsban tartott nôstény cicàm, aki épp mostanàban lett igazi nagylàny, de ezzel baj nincs, kimenni nem tud, tehàt a sebek biztos nem màsik cicàtòl vannak.. A fûtés folyamatosan megy, és egész kellemes a hômérséklet is, de ô egy elég fàzòs fajta, koràhoz képest nagyon kicsi is (2,5kg) az orvos szerint ezzel nincs is baj, ô ilyen... Tegnap este vettem észre hogy a hàtsò làbàròl kb egy 2cm àtmérôben lejôtt a szôr és kinn van a hùsa, de szàraz nem gennyes... Ma egybôl elvittûk az orvoshoz, aki szerint ez égési seb, én is azt gyanìtom, de hogy a radiàtorral ìgy megégette volna magàt azt nehezen hiszem el, mindegy... épp hogy hazaértûnk az orvostòl, ismét befekûdt a radiàtor alà, gyorsan ki is szedtem onnan és àtfektettem a kis helyére, aztàn szépen elkezdett mosakodni és akkor vettem észre, hogy mostmeg az elsô mancsàn kezdett lejônni a fehéer szôre alatt nagyon piros neki a bôre... Az orvosnàl kapott antibiotikum injekciòt és fajdalom csillapìtòt, valamint naponta 2szer betadinnal kell kezelni a sebet, én még ennek ellenére is félek, hogy ez esetleg valami komolyabb.. aggaszt, hogy ennyire picike, pedig gourmet-val etetjûk, aggaszt, hogy a szemôldôke vége azòta tôrik, hogy hozzànk kerûlt, aggaszt, hogy az orvos szerint elég vitamint vesz fel az étellel, hiàba mondom neki, hogy adjon valamit, szerinte nem kell, mellesleg nem az elsô orvos làtta màr... ô az elsô cica az életemben és nagyon szeretném ha boldog cica gazdija lennék..

Kérem a komoly gazdik vàlaszoljanak:)

Elôre is kôszi mindenkinek!


2011. jan. 25. 19:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

01-25 22:03 vagyok:

Az én macskám bőrsebe is határozottan javul. Csak kétszer kentem be Surolannal, úgyhogy szerintem inkább attól javul, hogy most már mindig a kedvenc kajáját adom neki, amiből eleget eszik. Ehhez csak annyi kellett változtatni, hogy az utált csirkehús helyett marhahúst teszek a kajájába.

Nála allergiára azért nem gyanakodnék, mert a csirkehús elhagyása ellenére maradt még éppen elég "csirke alkatrész" a kajájában, tehát ha ez csirke allergia lenne, nem javulna továbbra sem. Más változás viszont nem volt az étrendjében. Csak annyi, hogy a marhahúsos kajából durván 4x annyit eszik, mert imádja. Még meg is dicsér érte: odajön, és az arcom előtt nyalja elégedetten a száját. (A csirkehúsos időkben nem volt ilyen demonstráció, helyette mancs- és fejrázogatós műsor volt, evés pedig alig, hetekig.)

2011. febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt mondják az okosok, hogy váltogatni kell a kaját, mert akkor nem szokik rá egyre.

A saját tapasztalatom ezzel szemben az, hogy ennek nem sok értelme van, mert:

- minden táp tápanyagokban kiegyensúlyozott (legalábbis elvileg), tehát felesleges váltogatni,

- ha váltogatod, akkor is kialakulhatnak a preferenciái, ezért csak azt éred el, hogy azokon a napokon amikor a nem preferált kaját kapja, koplal. Ami viszont hosszabb távon alultápláltsághoz, és egyéb egészségügyi problémákhoz vezet.

Ugyanez érvényes a nyershúsos menüre is. Ebből sem eszik meg mindenfélét a macska, és a nem preferált kaják elutasításában ugyanolyan állhatatos. Hosszabb távon az "eredmény" ugyanaz, mint a táp váltogatásnál...

2011. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Sziasztoook!! :)


Kôszi, hogy még mindig vàlaszoltok, nàlunk helyrejôttek a dolgok, Gourmet és Ultima tàp abszolùt kizàrva, làbikò màr nem sebes és a szôr is kezd visszanôni, nagyon ôrûlûnk... :) Remélem veletek is minden rendbe jôn...

Viszont a szokàsokròl, mert azért teljesen 100%ig nem vagyok megnyugodva..

Képzeljétek a Madame nem eszi meg a csirkenyakat, nagy erôfeszìtések àràn talàltam itt hentest aki félretette nekem, nagy boldogan hazahoztam, letettem elé, de csak jàtszott vele és nyalogatta, gondoltam tùl nagy darab neki, hàt megfôztem, vàgni nem akartam, hàtha szilànkosra vàgom a csontot és csak baj lesz belôle, de ìgy se volt hajlandò marcangolni.. Le kellett szedegetnem neki a hùst, ùgy falatozott valamelyest, de nem sokat... a csirkemellett viszont ùgy eszi, mintha félne hogy ha egy pillantra is félrepillant akkor eltûnne...

A csirkemàj... nyersen nem pàlya, ha megsûtôm simàn olivaolajon, akkor elnyàmmog vele, de nehezen àll neki bàrminek is... komolyan ott kell àllnom môgôtte vagy esetenként az ujjamat beledugom a kajàba, utàna meg a szàjàhoz emelem, akkor eszik belôle, de példàul tegnap az olajos halet kevertem egy kis tàppal, hàt a fene neki, elkezdte kaparni a padlòt a tànyér mellett mintha el akarnà rejteni, akàr csak a kakit-pisit... jòt nevettem, de ìgy vagyunk a tojàs fehérjével... csak a sàrgàja a menô.... Kééész katasztròfa a kisasszony :)


Kérdés: Marhahùst? hogyan? melyik részét? apròra vàgva?

ìrjatok egy két tippet légyszi, mert meggyôzôdésem, hogy az alutasakos kajàt teljes mértékben mellôznôm kell... visszavàltottunk a régi tàpra, ezzel nincsen baj... de ezt szeretném kiegészìteni hàzi kajàval, ami nem maradék, idôm , energiàm, tûrelmem van neki fôzôcskézni, de kezdek kifogyni az ôtletekbôl, segìtsetek, légyszives!! :)

Pusz mindenkinek :)

2011. febr. 2. 20:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Csirkenyak: pont így jártam én is. Totális elutasítás, 3kg fáradtságos munkával elkészített kaját kellett kidobnom miatta.

Tojás: a cicád jól teszi, hogy nem eszi a fehérjét, mert nyersen van benne valami szelektíve vitamingyilkos anyag, ezzel megbontja a tápanyag egyensújt.

Csirkemáj: az én macskám sem szereti. Kényszerűségből darálva, egyebekkel elkeverve etetem.

Marhahús: ezt nagyobbrészt apróra vágva, és az inaktól, vastagabb hártyáktól megtisztítva adom. Kisebb részét meg ledarálom a csirkecsonttal együtt, hogy ízletesebbé tegye a cicának.

Az ideális az lenne, ha semmit nem kellene darálni, mert a darálékban gyorsan lebomlik pl. a taurin, de sajnos csirkemájat, csontot, szivet csak marhahúst is tartalmazó darálékban eszi meg ez a kis mocsok. Ezt kompenzálandó, újabban kap napi 2 taurin tablettát is.

2011. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egy-két összetevőt nem említettem, meg az összetevők arányait se, viszont a teljes receptet megtalálod a www.felinenutrition.org-on.

Az ottani recept csirkehúst emleget, de nyugodtan helyettesítő bármilyen más hússal (kivéve disznóhús), ami a macskád ízlésének megfelel. Csak a hosszabb inak, és vastagabb hártyák eltávolítására kell ügyelni, meg a hús-csont arányt sacc per kb. megtartani.

A belsőségek is helyettesíthetők más állat "alkatrészével", kivéve a sertést, és a marhamájat.

Ha bármit darálsz, nem árt külön adni taurin tablettát is (vagy kapszulából tálaláskor a kajával elkeverni).

2011. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bocs, helyesen:

[link]

2011. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csirkemell: fehér hús, tehát taurinban szegény. Ugyanakkor még mindig jobb, ha egy taurinban szegény húst az utolsó falatig megeszik, mint ha a taurintól csöpögő húst a táljában hagyja...

Pillanatnyilag az enyém is a marhahúst imádja, ami ugyan egészséges, taurinban gazdag, de sajnos nagyon sokat kell piszmogni az emészthetetlen részek eltávolításával. A nem inas marhahús meg drága...

Volt még pulykaérmés próbálkozásom, könnyen feldolgozható, de megintcsak nem egészen vörös hús, és nem is igazán jött be a cicámnak az íze se.

Egyébként úgy látom, a cicáink ízlése szinte teljesen megegyezik. Ha esetleg találsz valami olyan húst, ami nagyon bejön a tiédnek, egészséges, és még könnyű is beszerezni, meg feldolgozni, és nem méregdrága, akkor üzenj ennél a témánál.

2011. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na, túl vagyok egy újabb párnapos éhségsztrájkon, amit az robbantott ki, hogy egy kis darab nyers lazac valahogy beleúszott a legutóbbi kéthetes lazac adagjába. Blöki királykisasszonyt persze nem lehet átverni, már a kaja készítéskor hevesen rázta a mancsát, ami annyit jelent, hogy überpfuj. És ehhez is tartotta magát - eddig.


Viszont a legutolsó tálalt kaja adagjába meg véletlenül egy teáskanálnyi heringfilé úszott bele paradicsomszósszal, ami azzal a csodálatos hatással járt, hogy úgy tömte magába veleegyütt a lazacos/marhahúsos kaját, mint még soha az eddig ismert kedvenceit se.


Szóval: nálunk egy pici heringfilé paradicsomszószban lett a megoldás a "nemszeretemkaja" megetetésére. Másnak is bejöhet.

2011. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!