Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rá lehet szoktatni egy 3 éves...

Rá lehet szoktatni egy 3 éves macskát (aki családi házban élte le az életét) hogy panelbe folytassa?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 17:13
 1/7 Szömörce válasza:

persze!

nálunk is hasonló történt. mind a 2 macska "kertes" volt. aztán nyáron költöztünk panelba. az öregnek (15 éves)annyira nem volt nagy trauma. igazából ö már a kertes házban is csak az ablaküveg mögül nézte leggyakrabban a kertet. a panelba is leginkább alszik. ha vmi extrém dologra vágyik, kiül az ablakhoz nézni a forgalmat :)

a másik macskosz most lesz 3 éves. neki picit furcsább volt az új helyzet. pár napig nyávogott meg nem mert egyedül lenni, mindig vki ölében volt. de már megszokta. még mindig tart felfedező túrákat,meg ha kinyílik az ajtó akkor kikukucskál a folyosóra, és nála is napi rutin a forgalom számlálása az ablakból.

de jól bírják. sztem nálatok sem lesz gond.

2011. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, most már megnyugodtam!:D most már bátran merem vinni a panelba. aztán majd meglátom hogy mi lesz belőle!:D
2011. jan. 26. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, megszokják a macskák. Én heti rendszerességgel, késő éjszaka amikor már csend van, kiengedem picit a folyosóra, hogy "felfedezhessen". Most már annyira szeret kijárni, hogy várja, és szól is érte.

De azért pár napos "hisztire" számíts szerintem.

2011. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez aranyos!:D Majd én is kiengedem!:D
2011. jan. 26. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:

A cicuk nagyon jól tudnak alkalmazkodni a körülményekhez. Viszont a házimacska megmarad házinak, hiába megy panelbe. Az egyik macskám mai napig kintre vágyik, bár jól elvan a kis lakásban, néha már úgy érzem, "levegőváltozás kell neki", mert "meghülyül" a bezártságtól, barátságtalan, szeleburdi lesz, ha három hétnél tovább nem viszem őt ki anyuékhoz a tanyára. Ezután 2 hétig "csönd" van.

Amelyik macska lakásba született, az nem vágyik úgy ki, mint amelyik vérbeli tanyacica.

Fanni

2011. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd próbáld meg, hogy hajlandó e pórázon sétálni? Az enyém igen és nagyon tetszik mindenkinek, még a kutyákkal is kijön. Általában 1 óra hosszat vagyunk lenn, hazaballagunk, mert tudja, melyik a mi lépcsőházunk. Még a hóba is le kellett vinni 5-10 percre, benne sétált a hasáig érő hóban, még csak a mancsát sem rázta meg. Lehet, hogy volt jegesmedve az ősei között, mert tavaly januárban kb. két hét után szedték össze valahol Pest környékén. (mármint az első felbukkanását követően, nyilván kidobták valahonnan, mert épeszű cicc nem sétálgat a -10, -15 fokban napokig)
2011. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tomy88trance ***** válasza:
Póráz? Ezt az állatkínzást :S Macskáknak nem szabad pórázt adni -.- , kutyáknak se kellene,de amíg nem tanulnak meg melletted menni addig kénytelen az ember használni,de macskáknak áá-.- Amúgy ez macskafüggő dolog,hogy bírja-e majd panelba vagy se, ez sok mindentől függ,de tény,hogy elveszi az állat szabadságát valamilyen szinten, egy kutya,macska tartása se ajánlott panelba szerintem.
2011. febr. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!