Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a cica, mit tegyek?

Férges a cica, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, orsóférges a kiscicám (3 hónapos). 3 nappal ezelőtt hoztam el az előző helyéről, tegnap dokinál is voltam vele. Kapott féreghajtó tablettát (cestal cat), és azt mondta a doki, ha férgeket találunk az ürülékében, ismételjük meg. Én ma adtam neki, ugye nem lesz tőle baja? :S Többet már nem merek neki adni (mondjuk így is csak a tabletta negyedét kapta meg), mert az előbb meg azt olvastam egy honlapon, hogy 2 hét múlva kell megismételni a féreghajtást... Mennyire erős, és hatásos ez a gyógyszer?
2011. jan. 26. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevés állatorvos rendel itt a GYIK-on. Miért gondolod, hogy itt az állatorvost meghazudtolva jobb tanácsokat kapsz?

Ha nem bízol a jelenlegi dokidban, akkor válassz másikat, de a tanácsokat fogadd el attól, aki hosszú éveket tanult a tudásáért.

2011. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira evvel kapcsolatban. :)
2011. jan. 26. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vitted volna dokihoz, akkor vsz. többen tanácsoltuk volna, hogy vidd el, és tedd, amit mond.

Felelős gazda voltál, ezen túl vagy.

Az orvos is úgy értette, hogy a jelenlegi féreghajtás után ha találsz élősködőt -a következő érésből- ismételd meg.

Ez valóban cca. 2 hét.

2011. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiába adsz neki többet, nem fog hamarabb hatni. Meg kell várni a kitűzött időt és közben figyelni, hogy férges e? Két hét múlva azért kell megismételni, mert maradhattak peték, amik a bélrendszerben "elbújtak". És ismételni kell min. 3 havonta, mert ez nem megelőző módszer, az esetleges fertőzést irtja ki.
2011. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!