Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki mit gondol macsek pórázról/...

Ki mit gondol macsek pórázról/hámról?

Figyelt kérdés

1 hét mulva kapok cicát és jó ötletnek tartom hogy rászoktassam hámra és sétálásra,mert van egy park 1 utcányira tőlünk.

tapasztalatokat várok!! és hogy ki mit gondol mennyire jó ez a cicának?!


2011. jan. 31. 15:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17:13 vagyok: azon a fajta csévélhetőn én is gondolkodtam, de be szokott bóklászni a cicc a bokrok alá, így a rövidebbel vissza tudom húzni. Érdekes módon fára nemigen mászik, mint írtam, kutyától nem fél. Lehet, hogy amiatt, mert otthon van egy padlótól-plafonig érő mászó- és kaparórúdja, azon kiélheti a mászhatnékját.
2011. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Csévélhetővel is vissza tudod húzni, van rajta stop-gomb, megnyomod, aztán húzod.
2011. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Enyém is kijön némelyik kutyával, de az éles hangon ugató kutyáktól teljesen bepánikol, szinte az eszét vesztve rohanna el. Úgy vergődik a póráz végén, hogy majd lenyúzza a hám a nyakáról a bőrt. Fára felmászás, vagy nálam menedéket keresés nála ilyenkor szóba se jön.

Emiatt csak tökéletesen "ismeretlenkutya-mentes" helyen sétáltathatom.


Séta közben tényleg arra megy, amerre a ő akar, bár minimális mértékben azért irányítható. Nem zárom ki, hogy sűrűbb sétával meg lehetne tanítani, hogy láb mellett menjen. Csak a kutyaveszély miatt nincs értelme nagyon sétára gyúrni.

2011. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat már várom hogy kipróbálhassam ;))
2011. febr. 1. 18:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Az enyém az első perctől szerette a hámot amit készítettem neki (úgy csináltam meg, hogy ha felakad, akkor ki tudjon bújni belőle, de ha pórázon van, akkor tudjam tartani).


A kutyákkal kell csak vigyázni.. Az enyém nem veszi észre amikor messze vannak, így van időm kézbe venni. Egyébként utálja a kutyákat, morog rájuk, támad vagy felszalad a fára.


Nem egyszerű a cicasétáltatás :)

Amikor kicsi volt, egyszer felmásztam érte a fára, mert azt hittem nem tud lemászni. Aztán rájöttem hogy csak felesel amikor hívom és nyávog. Most már tudom hogy csak erélyesebben kell hívni és lejön (néha a nyakamba ugrik).


Sok sikert és türelmet a cicasétáltatáshoz!

2011. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Az én cicám 6 évesen volt először lent, egész életében... panelosok vagyunk. Először nagyon félt, aztán felfedezte a terepet, legelészett. Most ott tartunk, hogyha meghallja a hám csörgését, odaszalad, beugrik az ölembe, hogy fel tudjam rá rakni, megvárja, míg rákapcsolom a pórázt, kinyitom az ajtót és egy szempillantás alatt lent is van. Nem lehet irányítani, neked kell utánamenni, de mindig hátranéz, hogy ott vagy-e még :))
2011. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
jaj de édes lehet :D köszi a válaszokat;DD
2011. febr. 7. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!