Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Január óta többet nyávog a...

Január óta többet nyávog a macskám, miért? Mint aki unatkozik, nem találja a helyét. Ivartalanított,8 hónapos lány.

Figyelt kérdés

Lakásban tartott macska. Hajnalban felébredek rá, mert nem tudok aludni tőle. Most is nyávog. Játszok vele, de utána ismét unja magát.

Decemberben 2 hétig itthon voltam, mert nem kellett dolgozni. Januártól kezdte ezt a dolgot, mióta ismét dolgozom. Mit tegyek?


2011. febr. 2. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy fáj valamije és ezzel akarja felhívni magára a figyelmet?

Arra is gondoltam, hogy nem tetszik neki, hogy 2 hétig otthon voltál és folyton látott meg foglalkoztál vele, most meg nincs rá időd. Ez lehet a baj? Mert ha igen, akkor szerintem ez ellen nem sok mindent tudsz tenni, elvégre a száját csak nem kötheted be, vagy rakhatsz rá szájkosarat. Szerintem egy idő leszokik róla, ha rájön, hogy nyávogással nem nagyon ér el semmit. Nincs neki valami játéka, amivel el tudja foglalni magát?

Vagy arra is gondoltam, lehet, hogy éhes. Nekem is az egyik cicmicem ivartalanított, és eléggé megnövekedett a kajaigénye. Miákol, ha kaját akar - jó kövér is mondhatom, rengeteget kajál. :D

2011. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Betegség, fájdalom kizárva?


Nem változott valami a környezetében? Lehet, hogy szívére vette, hogy nem tudsz vele annyit foglalkozni. Kéne neki valami játék, amivel elvan (vagy egy másik macska :D ).


Az is lehet, hogy stresszel (igen, ilyen is van, doki mondta), ez esetben a Feliway párologtató lehet jó.

2011. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, vegyél magadhoz még egy cicát. Amióta nálunk is kettő van, remekül elfoglalják magukat, jól kifáradnak a kergetőzésben és nagyokat alszanak, jókat esznek.
2011. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Mert ha sziámi, akkor nincs gond, ők "alapjáraton" is nagyhangúak, folyton mondják a magukét azon a semmi máshoz nem hasonlítható hangjukon... (amiért én annyira bírom őket) :)
2011. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem beteg és nem éhes. Szó szerint zabál, elég nagy bele van már. :) Mindig van előtte egy kis táp. Szerintem unatkozik. Anyagi dolgok és lakás mérete miatt nem tehetem meg, hogy másik macskát idehozzak, na meg ez egy albérlet. Tegnap vettem neki hámot, majd kiviszem sétáltatni. Ma hajnalban is nyekergett, barátommal nem tudtunk tőle aludni. Van elég játéka, vagy 30 labda meg gurulós izé, amivel egyedül tud játszani. Van egy kötél is, azzal szoktam én vele játszani.

Remélem, visszaáll a rend a fejében, hogy nekem dolgoznom is kell és elcsendesül lassan. :)

2011. febr. 3. 09:34
 6/14 anonim válasza:
Azt nem tudom miért nyávoghat, de azt írtad, mindig van előtte egy kis táp. Ezt én nem javaslom. Az ivartalanított cicáknak nagyon megjön az étvágyuk. Nem ismerik a mértéket, főleg ha lakásban vannak, mert akkor még unalmukban is hajlamosak enni. Tapasztalatból mondom. Ha nem akarod, hogy meghízzon a cicus, ne hagyj elől neki állandóan tápot.
2011. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egész héten korán keltem, gondoltam, ma kialszom magam, de a macska folyton nyávogott és nem tudtam aludni! Elég ideges állapotban keltem fel és vehetek be Xanaxot, hogy ne dilizzek a nap további részében!
2011. febr. 12. 08:47
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma is nyávogott hajnalban, többször felébredtem. Szerintem unatkozik, pedig van elég játéka.
2011. febr. 15. 11:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a helyzet az én macskámmal is, ő 12 éves, azt hittem beteg, de nem, csupán panaszkodik. Akkor hagyja abba azonnal a nyávogást, ha ölbe veszem. Elég nehéz így és nagy türelem kell hozzá, hogy épp, hogy hazaérsz, siránkozni kezd, de ha bármit ülve csinálsz, akár gépelsz, dolgozol, tv-t nézel, vedd föl, meg fog nyugodni. Éjjel nincs gond, mert ágyban alszik velem. Ha nem zavar, hogy az ágyadban van, vedd föl magad mellé és simizd, amíg elalszik.
2011. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hiába veszem fel, simogatom, leugrik. Játszani akar, de hajnalban nekem nincs kedvem...
2011. febr. 16. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!