Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kicsit el van punnyadva/hízva...

Kicsit el van punnyadva/hízva az ivartalanított lány cicám. Mivel segíthetnék leadni neki pár dekát? Főleg a hátsó felén látszik.

Figyelt kérdés
Sokat játszunk vele,igazi családtag. Muszáj voltam levenni a száraztáp adagját,csak a kétharmadát kapja az eddiginek. Nedves tápot egy héten kb 3-4x kap,nem igényel többet,otthagyja ha gyakrabban kap. De a száraztápért este 5-6 körül már jön sírni...szívem megszakad,de nem adok már neki(egybe kapja meg reggel,mert napközben nem vagyunk itthon). Mit tegyek?
2011. szept. 3. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
adj neki kicsivel kevesebbet meg amikor otthon vagy akkor játsz vele minnél többet és akkor majd lejjebb a d a súlyából
2011. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(előző)meg ha ezek eddig se segítettek akkor menj el vele orvoshoz ő segít...de megpróbálhatsz tápot váltani lehet h túl tok benne az ilyen sz@rság
2011. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:
Az esti 5-6 órás adagot kiválthatod diétás kajával (v. akár a főétkezések egy részét is). Párolt rizs keverve egy kis konzervvel v. főtt csirkemellel. A rizs megadja a teltség érzetet viszont (mivel nagy részét meg sem emészti rendesen) nem hízlal.
2011. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cicának szerintem kínzás ha nem jut kajához amikor csak enni szeretne. Az én cicám is ivartalanított a száraztáp kimérve a napi adag mindig előtte van és abból mindig csipeget sokszor keveset. A konzervből reggel és este kap.
2011. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ivartalanított lány cicám van,és jó nagy a cseplesze, de az csak azért van,mert a doki nem tudja ott összevarrni
2011. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kínzás a cicának ha nem kap akkor enni amikor csak kér. Ő nem ember, távolról sincs szüksége napi többszöri étkezésre. Naponta egyszer bőven elég lenne neki. De ha elkapatják akkor utána már nagyon tud hisztizni, hogy éhes. Utána lehet olvasni, a macska ragadozó, így még azt is ajánlják hogy hetente egyszer egyáltalán ne adjunk neki enni. Számos könyvben olvastam már. De könyvet érdemes ebben az ügyben elővenni, nem a neten olvasni, ahol szinte minden ilyen oldal valamelyik macskakaját reklámozza.


Mindezt úgy írom, hogy négy macskám van. És naponta kismilliószor adok nekik enni. De ettől még tisztában vagyok a valósággal. És még emlékszem, hogy kényeztettem el őket. És hogy amíg betartottam a napi egyszeri étkezést, sose jöttek kunyizni. Aztán egyre többször adtam nekik plusz kaját napközben, mostanra meg már egész nap ennének ha tehetnék.


Na bocsi az offért, de ezt muszáj volt leírnom. Szerintem kérd ki az állatorvos tanácsát, ő biztos tud vmi tuti tippet mondani.

Az enyémek megeszik a zöldségeket is, főleg ha hús mellett készültek, mert akkor átveszi a husi ízét és simán megeszik.

2011. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!