Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ajánlanátok tápot házban lévő...

Ajánlanátok tápot házban lévő ivartalanított kandúrnak? És alutasakosból melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
Elvileg olyan kell, amiben magas a hús, és kevés a gabona arány. Nem tudom melyik lenne a legjobb.
2011. febr. 10. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a Purina "One" márkából a sterilizált macskáknak való tápját szoktam venni. Bizotsan van ennél jobb is, de ez még nem olyan drága!
2011. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem doki mondta, hogy száraztápból csak ivartalanított macskának valót szabad neki adni (vesekímélős táp néven is futnak ezek néha). A purina one is jó, de többféle tápnak is van ilyen változata, én mostanában a Frieskies-ből veszem nekik a vesekímélős fajtát, azt szeretik.


Másféle tápokból, amiket szeret. Ebben nem vagyok annyira otthon, de általában a whiskas és társai nem arról híresek, hogy sok bennük a fehérje, ez inkább a prémium tápokra jellemző. Állatkereskedésben nézz körül szerintem, ott általában kimérve is lehet venni tápot, úgy olcsóbb is kicsit.

2011. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Színezett tápot semmi esetre se adj neki (Whiskas, Friskies, KiteKat és társai), mert attól egészen biztosan veseköve lesz. A Purina One-t én is jó szívvel tudom ajánlani az olcsóbb kategóriából, mert jók vele a tapasztalataim, a visszajelzések alapján az ivartalanított cicáknál bevált.


A leginkább ajánlott táp részemről a Royal Canin, annak is a vesekímélő tápja (Vet Cat). Emellé, mivel szobacica, javaslom a Royal Canin Indoor tápját is, szőrlabdák ellen. Vagy vehetsz neki Gimpet szőroldó pasztát, az is jó, bár nem minden cica eszi meg, van, akinek bele kell keverni az eledelébe.


Üdv, egy cicatenyésztő

2011. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, eddig én is a purinát adtam neki, akkor ezek szerint jól tettem.

És alutasakosat ne adjak neki?

2011. febr. 10. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor itt egy ellenpélda a Purina One jó tapasztalataira: az én cicámnak olyan hasmenése lett tőle,hogy gyógyszerrel tudtuk csak helyrehozni.

Marcim Trovetet eszik,száraztáp,és bárány-rizsből áll,nagyon szereti.

2011. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alutasakos eledelek 90%-a víz (könnyen tesztelheted, ha beteszel egy adagot 10 másodpercre a mikrosütőbe), úgyhogy nem attól fog a macskád elhízni.


Ha tudod finanszírozni a drágább tápokat, akkor én a Royal Canin, illetve a Hill's Sterile Cat tápjait ajánlom. Ha inkább olcsóbb megoldást keresel, akkor az ismertebb márkák közül én is a Purina One Sterile Cat tápját ajánlom.


Nekem ivartalanított nőstény macskám van, szereti a Purina One tápot, néha kap Hill's-t is, de emellett kiegészítem az étrendjét néha egy kis alutasakos eledellel (a konzervet nem eszi meg), illetve természetes dolgokkal, mint csirkehús, sajtok, néha egy kevés tej (mert azt csak limitált mennyiségben hajlandó elfogyasztani...:D), májkrém, kenőmájas, stb. De persze ezeket csak módjával.

2011. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legmagasabb hús, és legkisebb gabonatartalommal (gabona kornkrétan 0%) Az Acana és az Orijen rendelkezik. Én már végigzongoráztam az összes tápot, és ez jött be leginkább. Árban se vészes.
2011. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alutasakos tápokról ugyanaz a véleményem, mint az előttem szólóknak, nagyon sok bennük a víz, amit némi kocsonyásító anyaggal sűrítenek be. Kiegészítő eledelként adható a cicádnak, de fontos, hogy mellette kapjon olyan eledelt is, amiben hús is van.


Ha már konzerv, akkor a Gourmet Gold-ot tudom javasolni. Igaz, ez konzerv, de jó minőségű.


Ami a Purinát, és az egyik előttem szóló hasmenéses cicáját illeti: tápváltáskor elő szokott fordulni a hasmenés, de az sem kizárt, hogy a te cicád allergiás volt valamelyik összetevőre. Ettől függetlenül nem rossz táp a Purina, már ami az ár-érték arányt illeti, és legalább nincs telenyomva színezőanyaggal.

2011. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!