Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal?

Mit tegyek a cicámmal?

Figyelt kérdés
Van egy fehér ivartalanított, kb 10 hónapos kan macskám. A másik fő jellemzője, hogy süketen született. 1 nap 2x szó szerint megbolondul; rohangál, belemászik a virágos földbe, felugrik a konyhapultra, 15 percig képes az alomban kaparászni, ráadásul elég hangosan, stb. Kajája mindig van, a vizét mindig cserélem, néha kap tejet is. Az almot is 2x takarítom 1 nap és hetente cserélem az egészet. Játékai is vannak, de a kupakkal sokkal jobban elvan. Még a saját árnyékéval is játszik! Mikor marad abba ez az "eszelős" korszaka, vagy hogy tudom megfegyelmezni? Néha ráütök kicsit a fejére és akkor abbahagyja egy kis ideig.
2011. febr. 11. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A fejre ütést - sőt, általában az állat megütését - nem ajánlanám, ugyanis emiatt előfordlhat, hogy félni fog és végül elidegenedik tőled.


De ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne fegyelmezni a cicát. Ellenkezőleg, kell is. Én szereztem egy aprócska vizipisztolyt, ami alig látszik ki a kezemből, s ha tetten érem a cicát (pl. bútorkarmolás, asztalon mászkálás, virágok amortizálása stb) akkor nyakon lövöm. A vizet utálja, ezért azonnal abbahagyja a rosszalkodást, viszont nem kapcsolja a kellemetlen élményt hozzám, mert nem tudja honnan jött.


Tejet se biztos hogy kéne neki adni, tévhit hogy a cicáknak tej kell. Nehezen emészthető, hasmenést okoz - szóval többet árt mint használ.

2011. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne bántsd!

Még elég fiatal ahhoz, hogy "normális" macska legyen. Az én macskám is ennyi idős, reggelenként szokott rájönni az 5 perc, de már csak röhögünk rajta.

De ha tűrhetetlen dolgot csinál, pl felmászik a konyhapultra, kaparja virágföldet, spriccelj rá egy kis vizet.

2011. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 éves kora után lenyugszik majd.
2011. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi egyik macskánk már 14 éves, de még most is előfordul hogy "rájön az 5 perc", és rohangászik mint egy őrült. Ez macskáknál teljesen normális viselkedés, így vezetik le a felgyülemlett energiát.

A vizipisztoly jó (vagy virágspriccelő), de csak akkor használd ha tényleg muszáj (pl konyhapultra mászás, virágföld kikaparása) a rohangászásért, alomkaparásért NE!

A virágföldkaparásra egyébként jó módszer ha a cserépbe köveket raksz, a föld tetejére.

2011. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ütni csak azért mert kölyök és játszana?

Majd kinövi. Egy kölyök macskától ne is nagyon várj mást.

Ha ütöd akkor félni fog tőled. Meg hát alapból gáz verni....

2011. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkàbb pròbàld meglàtni a szépet ezekben az idôszakokban... olyan imàdnivalòak, mikor ezt csinàljàk... persze, egyetértek az elôttem szòlòkkal, a tiltott dolgok miatt igenis kell egy kicsit kôvetkezetesnek lenni, de ha épp csak ìgy szòrakoztatja magàt, akkor inkàbb csak figyeld és nevess rajta, vele... Az enyém is 10 hònapos, de ô làny... imàdnivalò jò cica, de amikor ez a bizonyos 5 perc ott van és felveszem, akkor képes akàr fel is pofozni (persze finoman, karmok nélkûl) ... Szal a legjobb ha hagyod hadd kergûljôn... majd abbahagyja és alszik egy nagyot utàna...
2011. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q

enyém pont ilyen :)

Következetlen voltam, nem nagyon neveltem.

Viszont imádom a kis dögöt :)

2011. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekem is pont ugyan ilyen a macskám... majd kinövi :)
2011. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért az ütni olyan erősen nem szoktam...

Épp hogy megérez valamit.

Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 12. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!