Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a cicámmal?

Mi legyen a cicámmal?

Figyelt kérdés

Hamarosan városba költözünk párommal, faluról. Itthon vannak cicáim. Elvileg vihetnék magammal albiba állatot és szeretnék is, ugyanakkor tanácstalan vagyok...

Van egy kedves cicám, 2 éves kandúr, ő amolyan benti cica, de mindennap kijár kicsit a szabadba. Nagyon ragaszkodom hozzá, és szívem szerint vinném. Félek, ha elmegyek itthonról, a családom nem fog rá kellően vigyázni. (hanyagok e téren...) Ugyanakkor az albérlet a 7. emeleten van, erkélyes, félek, hogy egyszer nem figyelek és kizuhan onnan. Nem mellesleg a párom sem szeretné, ha jönne, mert ő nem akarja a nyávogását hallgatni... (idehaza is megesik, hogy arra ébredünk, hogy az ajtóm előtt kér bebocsátást) Attól is tartok,hogy mivel nem ivartalanított, igényli a szabadságot, ám ott nyilván nem engedhetném ki az utcára. Ha ivartalanítom is, úgy tudom, felnőtt korban az már nem olyan hatásos, mintha kiscicaként végzik el rajta.

Azon is töprengtem, hogy kiscicát viszek albérletbe és ivartalaníttatom. (az anyacicánknak vannak idehaza kölykei) Viszont a fenti dolgok rá is igazak, leszámítva, hogy talán jobban viselné a bezártságot.

Mit gondoltok, hogy döntsek? :( Nem tudom elképzelni az életem hosszútávon cicák nélkül...


2011. júl. 22. 14:38
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Én is panelban tartom a macskámat, itt él velünk. Mi a 4.-en lakunk, és szeret kint lenni az erkélyen. Szerintem nem kell félned attól, hogy kiesne az erkélyről. Mondjuk egy-két alkalommal figyeled, hogy mit csinál, ha valami olyat csinál, ami hozzá segítené őt a leeséshez, akkor szidd meg, üss egy kicsit az orrára, ettől tudni fogja, hogy ezt nem szabad csinálnia. Nekünk is igy volt. Most is kint alszik az erkélyen, s még egyszer sem esett ki. :)
2011. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha felnőttkorban ivartalaníttatod a cicát,az is hatásos,mert én is akkor ivartalaníttattam amikor kb 2-3éves volt.

Én szerintem vidd el őket, ha ennyire kötődsz hozzájuk:)

Amúgy,az is még egy lehetséges megoldás hogy megtanítod őket hámon sétálni lent(:

11/L

Üdv

2011. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

szerintem vidd el magaddal, én biztosan elvinném az enyémeimet! eleinte lehet hogy rossz lesz neki, meg kicsi lesz a hely, de majd megszokja:)

hámot meg ne tegyél rá, nemhiszem hogy szeretné:)

2011. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem, csak nekem szinte esélytelen, hogy elvigyem a cicám. 1 éves ivartalanított kinti kandúr. De ahova mennénk nem igen van lehetőség, hogy kint legyen, mert elütné valami, bentre pedig nem akarom. Párom nem szeretné, hogy hozzam, bentre nem engedné, én sem szívesen vinném, kint meg elveszne, idegen környezet meg minden. Annyira sajnálom, mert tudom anyáék max enni adnak neki, de a szeretet csak tőlem kapja meg, félénk cica, csak engem tűr meg, és nem tudom mit tegyek. Ezért szeretnék is összeköltözni párommal meg nem is. Kétfele húz a szívem, első cicám aki csak az enyém, és nem lenne szívem itt hagyni. Persze lehetőség lenne hazajönni meglátogatni, de az közel nem ugyanaz:( szomorú vagyok.
2011. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Vigyed nyugodtan meg fogja szokni, főleg ha van erkély, de ha nincs akkor sem lesz baj! Ne hagyd otthon. Na meg mi van ha nem szokja meg mégse? Semmi hazaviszed legfeljebb. Egy próbát megér. Nem olyan érzékenyek a macskák. Az enyémmel 3x költöztem és viszem a legtöbb helyre. 6 házban érzi magát otthon. Sok sikert!
2011. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd. :) De ha viszed, az ablakokra szerintem tegyél valami hálót, vagy valamit, és ha nem vagytok ott, akkor ne hagyd nyitva őket.


És az ivartalanítás is jó ötlet lenne, még fiatal cica.


Nekem is kertes házból költözött velem a cicám. Kis időbe telt, de megszokta. :)

2011. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szintén hasonló helyzet, annyi különbséggel, hogy két nőstényről van szó. Én, amikor meglátogatom anyuékat, viszem a két macskát, frankón jobb egyben ül az idősebb, hátam mögött meg a fiatal macska és utazunk, kinn pedig elengedem őket, így sétáltatom őket, ez általában pár napra szól, utána indulunk vissza együtt, és hihetetlenül lenyugodnak, mindkettő kb két napig alszik ilyenkor. Nem tudnék elszakadni tőlük huzamosabb időre. De most pl. egy hétre elutazom, és anyukám vigyáz a két macskuszra.

Szoktak egyébként hülyének nézni, amikor két kezemben a két cicaboxszal megyek fel a lépcsőn, de ez a legkevésbé sem zavar. Nekem ők a gyerekeim. :)

L23

2011. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a pipa!

Talán azért félek az emelettől, mert egy ismerősömnek kiesett a cicája. :( pedig már 1-2 éve nála volt.

Ugyanakkor a napokban a szemem láttára gázoltak halálra egy cicát, ma is láttam egyet elütve, bár nem lakunk forgalmas helyen, mindig rettegnék, hogy itthon mi történne a cicámmal. Tudom, ha velem van lakásban, még mindig biztonságosabb neki.

Páromat kéne meggyőznöm még... Teljesen nem veti el az állattartást, de azt mondta, előbb rendezkedjünk be, aztán. Ha ez nem hónapokat jelent, akkor bele is megyek, de azt hiszem, meggyőztetek, hogy vigyem.

2011. júl. 22. 15:07
 9/21 anonim ***** válasza:
mink 6. lakunk és van egy kandúr macskánk egyszer esett ki és eltört a lába azóta ki se megy az erkélyre sőt még a szabadba se akar kimenni de elvan
2011. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én tanácsolom, h az erkélyt tegyétek biztonságossá fémhálóval, nem egy nagy összeg, továbbá az ablakokra szúnyogháló, nekünk is za van, csak nem szabad egyedül hagyni vele a ciccet mert szétszedi. Ivartalanítani mindenképp kell a cicát, mert nagyon büdöseket fog különben pisilni össze-vissza a lakásban.
2011. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!