Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minek kell macska olyannak,...

Minek kell macska olyannak, aki semmit nem tud róluk és nincs pénze az eltartására?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő ezt nem látja be.
2011. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért másnak kutya kell, és nem ért hozzá, vagy ugyanazért, amiért a szegény családokban 12 gyerek van, akik éheznek.
2011. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy mi az a "költői kérdés?"
2011. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

A macska tartásáhopz nem kell sok pénz. Ha kint van a szabadban,akkor elég neki,ha ételmaradékot,tejet kap,és néha száraztápot.

Nem kell kényes,szobamacskát tartani.

2011. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem kell túl sok pénz az eltartásához,nekem 2 kinti macskám van,kaja maradékot kapnak és tejet/vizet,meg néha veszek tápot,nagyon jól érzik így magukat és semmi bajuk.
2011. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 cicánk van, mindet úgy fogadtuk be utcáról. :) Volt akit alig 3 hetesen a hóban találtunk decemberben. :) Egyáltalán nem kell sok pénz, hogy eltartsuk őket, kapnak kajamaradékot, főtt húst, hurkát stb. + száraz táp és esetleg ritkábban alutasakos eledelt is, vizet. Gyönyörű nagy cicák, egészségesek, orvos szokta őket látni, kintiek amúgy, csak télen estére jönnek be aludni, meg persze napközben is ki-be járhatnak. :D Nem olvastunk el 1 macskás könyvet könyvet sem, mégis tökéletesen el tudjuk őket látni. :)
2011. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
51%
Tudod mindenki elkezdi valahonnan... Senki nem úgy születik, hogy azonnal mindent tud a macskákról, tudod kell a tapasztalat. Amúgy nem kell hozzá sok pénz, hogy eltudj tartani egy macskát.
2011. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Na ezaz, hogy valaki még azon a kevesen is spórolni akar. Nekem is megfordult már ez a gondolat a fejembe, amit a kérdező kérdés formájában most feltett, amikor a gykn látható hajmeresztő kérdéseket olvastam, mint pl hullik a macska szőre, ez meddig normális?

De az olyan típusú kérdés se ritka hogy "a macskám órák óta fekszik, és véres habot köhög fel, miközben a szemei fennakadtak, most akkor valami baja van? meg fog dögleni?"

Az emberi hülyeség határtalan... Szerintem ALAP dolog hogy még MIELŐTT a macskát magunkhoz vesszük, elolvasunk pár szakkönyvet. Elvégre egy ÉLŐLÉNYÉRT felelünk. És ha az ember azt akarja, hogy az állat egészséges maradjon, és sokáig éljen, akkor sokmindenre oda kell figyelnie. Persze, elél a macska kajamaradékon is, kint csavarogva az utcákon, normális szocializáció nélkül, ugyan úgy, ahogy az ember is elél kenyeren és vizen a híd alatt lakva. Csak épp nem mindegy hogy meddig, és milyen ééletminőséget él...

Megvan azokról a macskatartókról (szándékosan nem írok gazdit) is a véleményem, akik a házból kirakva tartják a macskát, hagyva hogy felügyelet nélkül, össze-vissza csavarogjon. Aztán persze itt lehet aztán olvasni a kétségbeesett kérdéseket, melyben azt taglalják hogy a cicát elütötte a kocsi, megtámadta egy kutya, megverte valami idióta, vagy csak egyszerűen "eltűnt" (és ki tudja ez mit takar...) Persze, ezt az "eltűnt" szócskát olyan léleknyugalommal pötyögik be, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a macskáknak néha csak úgy nyoma veszik, nembaj, majd lesz másik, hisz a szomszédnak meg úgyis van vagy 5 macskája, az ivartalanítást hírből se ismeri, és egyébként is fontosabb bármi másra pénzt költeni (tv,telefon,internet, BÁRMI) mint kifizetni azt a kemény 8 rugót 1x az állatorvosnak. Úgyhogy évente vagy 3x van kiscica (persze a nőtény szervezetét a folyamatos szülés iszonyatosan megviseli, de kit érdekel).

Azt is bírom amikor valaki azzal jön hogy ő "nem szól bele a természet rendjébe". Az hogy te, mint ember orvoshoz jársz, hőszigetelt, meleg otthonban laksz, tisztítószerekkel tartod magadtól távol a baktériumokat, stb, talán nem "beleszólás a természet rendjébe"?

Miért van az hogy egy felelősen, jó körülmények között tartott szobacica átlagéletkora kb 18 év, de inkább 20, míg egy kijárós macskáé kb 5? (igen, lehet hogy a tiéd már 10 éves, ez egy átlag, és azt jelenti hogy érezd magad szerencsésnek, hogy még él, és nem b*szta el egy kocsi, vagy egyebek...)

Macskabiztos kerítés is létezik, persze ez ugy megint csak luxus. Azt nem értem leginkább hogy olyan emberek minek tartanak macskát, akik konkrétan SAJNÁLJÁK rá a pénzt, még ha lenne, akkor is, mivel "az csak egy állat". Ilyet is láttam, nem egyszer. Szép családi ház, vagy 3 laptop, stb, mégis elnézték hogy a "család cicája" hatalmas tályoggal a száján senyved, végül elpusztul.

Vagy: saját, jól menő cég, úszómedence, rengeteg pénz, több ingatlan, mégse ivartalanították egy macskájukat sem mert "hülye vagy, hát az egy csomó pénz lenne". Ha születtek kicsik akkor állt kivitték egy dobozban a piacra és az első jöttmentnek odaadták őket, de ők még "jófejek" voltak, mert a legtöbb helyen elintézik azzal hogy agyonütik a francba.

És a prémiumtáppal etetés nem luxus. Az én macskáim napi etetési költsége kb 150 ft, ami tartalmaz prémium száraztápot, főtt csirkehúst, néha sajtot, tejfölt, stb.

Akinek ennyi pénze nincs a macskájára, hát az tényleg ne tartson semmilyen állatot...

Fura, de igaz amit az egyik hozzászóló írt: az ilyen fajta felelőtlenség valamiért kifejezetten a szegény családokra jellemző, én is sok ilyen családot ismerek (a tv is tele van velük) akiknek 3-4-5 gyerekük van, de egy saját ingatlanuk nincs, olyan szegények mint a templom egere. Mégis mit gondoltak ezek az idióták amikor megszülték a 2., 3., 4. gyereket???


Ja, és a macskák nem ehetnek disznóhúst (ergo hurkát sem), mert nagyon súlyos betegséget kaphatnak tőle. Most nem fogom tovább fejtegetni, így is túl hosszan téptem a számat ( a nagy semmiért).

Remélem hogy egyszer ebben az országban is lesz olyan szinten az állatvédelem, hogy az olyanokat, akik nem gondoskodnak megfelelően az állataikról, nem biztosítják az orvosi ellátást, és nem ivartalanítják őket, komolyan kérdőre vonják a hatóságok...

Én csak azt szoktam kívánni az ilyeneknek: remélem hogy a gyerekeik is hasonló életkörülmények között fognak élni, mint ahogy az állataikat tartják.

2011. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az unokatestvérem prémium tápon nevelte a macskáját,minden luxussal el látta és bent tartotta a házban mégis egy év után elpusztult,nekem 10 éve kint vannak a macskáim az udvaron és tökéletesen elvannak,utálnak a házban lenni és szerintem egyáltalán nem rossz körülmény ha nem prémium tápot veszek neki,te talán látod hogy abba mit raknak?! ott állsz az üzem mellett ahol csinálják?! én szeretem látni mit adok a macskáimnak.
2011. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

12:13


Ha 1 év után meghalt a cica, annak bizonyára jó oka volt, veleszületett, vagy korán megkapott, súlyos betegség (bár ha prémiumtáppal etetett, akkor gondolom orvoshoz is elvitte, így pedig egyértelmű hogy mi volt a gondd)

Persze, lehet házilag készített étellel is etetni, de ez nem házikosztot, és ételmaradékot kell hogy takarjon... Teljesen egyértelmű hogy egy ragadozó állat nem sokra megy mondjuk krumplistésztával, és kovászos uborkával, meg tökfőzelékkel. Ez a hülyének is nyilvánvaló (kéne hogy legyen). Ha valakinek van arra ideje hogy házilag elkészített macskakajával etessen, ám tegye, én se kizárólag táppal tömöm a macskáimat (mint írtam is). De az ételmaradék, az nem macskakaja.

2011. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!