Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen gonosz a macskám?

Miért ilyen gonosz a macskám?

Figyelt kérdés

Pont ma 10 hónapos, nagyon szeretjük, szobacica, sokat foglalkozom vele. Viszont van vele egy nagy gond:nagyon gonosz. A nézéséből is látni, folyamatosan betámad. tegnap este lekapcsoltam a villanyt, hogy lefekszem, ujjatlan volt rajtam, erre rám veti magát, szétkarmolta a vállamat nagyon durván, és a fogai is szép nyomot hagytak. Ez nem az első eset. Miután elzavartam újra megpróbált támadni, és a tegnapi dolog óta kicsit félek is tőle.

Mit tudok vele csinálni?

Tényleg megkap mindent, sokat simizem játszom vele, nem értem.

Kérlek adjatok tanácsot, hogyan kezeljem ezt. Nem csak velem ilyen, hanem sok emberrel ezt csinálja.


2011. febr. 14. 23:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Dobd ki a francba az udvarra.
2011. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Tudod a macskák megérzik a gonoszt.....:D


Lehet, hogy csak játszani akar.

2011. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
1%
mikor legközelebb megpróbál támadni, kapd el és verd meg, de nagyon!!! különben nem hagyja abba. hát nehogy már azt higyje, hogy ő a főnök. gondolkodj. vagy dob ki a rákba. :D fogadd meg a tanácsom, ha azt akarod, hogy abba hagyja a karmolászást!
2011. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

Kidobni? Látszik, milyen a lelkivilágotok: sötét!

A legjobb az, ha ilyet csinál akkor azonnal rácsapsz a fenekére, vagy a fejére! Ha erre is odakap akkor nagyobbat csapsz oda neki!Ha ez sem válik be, vagy ha valami kegyelmesebbet akarsz akkor adj neki nyugtatót! Állatpatikába lehet kapni, növényi anyagokból van, nagyon jó! Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy tök kába lesz tőle, játszani így is fog, csak nyugodtabb lesz! :)

2011. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Pinocchio ***** válasza:
30%
Csurig van káoszenergiával,gyorsan csinálj vele valamit mert így az egész Univerzum veszélyben forog.
2011. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad megverni,de ha már fájfdalmat okoz akkor rácsaphatsz nyugodtan.Ez a cica kölyök még,és játszani akar.Általában az összetekert újságpapir beválik fenyitőnek.
2011. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A macskák a játékkal a vadászatot imitálják, azt gyakorolják. A cicád játékában te szemmel láthatóan a zsákmány szerepét töltöd be. Nincs ebben részéről semmi gonoszság. Ha kandúr cica, akkor mindezek tetejében gyúr arra is, hogy majd a nőstényért folyó konkurenciaharcokban sikeres legyen. Ezen segíthet az ivartalanítás.
2011. febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálja, de ebben nincs semmi természetellenes. Azt csinálom, amit ilyenkor vár: verekszem vele :D Ha jön bunyózni, jól meghempergetem a földön, megdörgölöm a fejét, megnyomorgatom. Összekarmol, na és aztán? Macska, még jó :D De mivel az ilyen párharcokat mindig megnyertem, most már egyre ritkábban támad :D
2011. febr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen természetes viselkedés, mint már leírták, a cica így gyakorolja a vadászatot, és a nőstényekért folyó harcot. Normál esetben ezt a testvéreivel teszi, de mivel ti elszakítottátok tőlük, ezért most te töltöd be a tesó szerepét. Nálunk ketten vannak, és osha nem "támadtak" ránk, egymást csépelik. Ezért megütni nagy butaság...Játsz vele sokat, futtasd, ugráltasd hogy levezesse az energiáit, engedd hogy "levadássza" a játékot amit előtte húzol, hogy sikerélménye legyen (attól hülyét kapok amikor valakinek az a játék hogy a máacska megpróbálja elkapni a játékot, a gazdi meg folyamatosan elrántja előle, és a macska egyszer se tudja elkapni)

Esetleg belemehetsz a játékba.

2011. febr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
ilyenek a macskák. Most őszintén, hogy a francba nem lehet imádni az ilyen gonosz rosszcsontokat? :D
2011. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!