Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen gonosz a macskám?

Miért ilyen gonosz a macskám?

Figyelt kérdés

Pont ma 10 hónapos, nagyon szeretjük, szobacica, sokat foglalkozom vele. Viszont van vele egy nagy gond:nagyon gonosz. A nézéséből is látni, folyamatosan betámad. tegnap este lekapcsoltam a villanyt, hogy lefekszem, ujjatlan volt rajtam, erre rám veti magát, szétkarmolta a vállamat nagyon durván, és a fogai is szép nyomot hagytak. Ez nem az első eset. Miután elzavartam újra megpróbált támadni, és a tegnapi dolog óta kicsit félek is tőle.

Mit tudok vele csinálni?

Tényleg megkap mindent, sokat simizem játszom vele, nem értem.

Kérlek adjatok tanácsot, hogyan kezeljem ezt. Nem csak velem ilyen, hanem sok emberrel ezt csinálja.


2011. febr. 14. 23:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

Itt több dolog is lehet a probléma előidézője:


- Egeres pizsamában alszol. Aludj inkább kutyásban!

- Fél a macska a sötétben. Vegyél neki világító nyakörvet! Így legalább azt is látod, ha netán mégis támad.

- Van férjed? Talán elkényeztetted a macskád és meglátott a férjeddel, mikor khm.. Féltékeny és bosszút esküdött. Zárd ki a hálószobából! (a macskát!)

- Ördög vala a jószágban. Az biza kemény dió...

2011. febr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
utolsó: ezen beszartam :D
2011. febr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
0%
nem való neked macska. nem az állatok gonoszak hanem az emberek, feküdj be a síntértelepre.
2011. febr. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy fura fejet vágnak amikor támadni készülnek!

De nem gonosz a cicusod, ne aggódj!


Játékos, főleg hogy még fiatal.


Az én cicám is állandóan támadott lefekvéskor amikor ilyen idős volt. Mostanára már nem szokott.


A karmolásról le kell szoktatni és a karmát is vissza kell vágni a (véletlen) sérülések elkerülése érdekében.

Vannak cicaviselkedésről szóló weboldalak és könyvek, azokban utánaolvashatsz a cicanevelésnek.

2011. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Rém egyszerű, rá kell fújni és elszalad.
2011. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

nem hittem volna, hogy fog rá válasz jönni.

köszönöm az értelmes válaszokat.

én viszont még mindig tartom, hogy nem játszásból csinálja, hiszen szoktam vele játszani, akkor nem ilyen.

Tudja, hogy fájdalmat okoz, és nem is nyafognák, ha csak egy kis karmolásról lenne szó, mert ez már túl megy a játék határain. A vállam teljesen szét van szedve, egy hónapja meg a lábamat cseszte szét, a térdem tökre be volt lilulva.:(

Próbálok vele többet játszani

Még egyszer köszi:)

2011. febr. 15. 15:03
 17/24 anonim ***** válasza:
2011. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem szabad megverni, nehogy megfogadd az ilyen agyatlan bunkó tanácsokat! Amikor csinálja, szólj rá nagyon erélyesen, hogy NEM! De fontos, hogy amikor csinálja, akkor mindig a nem szót hallja, akkor lassan rájön, hogy az tiltást jelent. Akkor meglepődik és abbahagyja. Aztán egy idő után már nem fogja csinálni. Biztos, hogy ez is játék neki. Becserkész a sötétben, talán azt hiszi, hogy te is partner vagy ebben és ez jó móka.
2011. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
kedves 23:22! azé ez nem így működik h a macskát kidobod a francba
2011. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
23:25-ös téged kéne kidobni a francba az ilyen gondolatokért.Ezért mondom,hogy az állatok többet érnek mint némelyik ember...Csak játszik,újságpapír jó...
2011. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!