Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire fontos a macskát...

Mennyire fontos a macskát beoltatni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kandúr kismacskák, lakásba nem mehet be, mindig kinn tartjuk akertben. A környéken sintér jár és elvileg ha nincs beolva az állat akkor büntetik a gazdáját.

Mennyire fontos hogy beoltassunk és mik azok az oltások amiket azért jó lenne a ha megkapna, ill saccra ezek menynibe kerülnek? oOlvasta hogy még kisebb korába kelett volna oltatni védőoltásokkal, de utólag meg kaphatja?


2009. febr. 15. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem olyan egetrengetően fontos. A macska elég szívós állat. Persze a súlyosabb dolgok ellen jobb beoltatni, mint kockáztatni. Tőletek függ (: Bár nem olyan drága, ki lehet bírni. Nekem csak 1x volt beoltva az összes cicusom mégis megvannak még mind, és már több mint 5 évesek.
2009. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Melyen oltást kaptak? Melyik szerinted a legfontasabb?
2009. febr. 15. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon! Igen, utólag is megkaphatja, ezt soha nem késő beadni. Főleg akkor, ha kint van a cica. A kombinált és leukozis elleni oltásokat mindenképpen meg kellene kapnia, mert ezek nagyon komoly fertőző betegségek ellen védenek, általában halálosak. A kombit és a leukózist egyszerre is szokták adni, első oltás után 2 hét múlva ismétlés szükséges, utána elég csak évente. A teljes költség leukózissal kb. 10-12 ezer. Ami elsőre talán kicsit soknak tűnhet, de ez elenyésző az esetleges megbetegedés kezelésének díjához képest.
2009. febr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Még valami, itt megnézheted, milyen ajánlott oltási programok vannak macskák részére:


[link]

2009. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Az oltás mellett érdemes lenne ivartalanítani is, mert nemsokára ivarérett lesz, ami azt is jelenti, hogy csavarogni is fog. Márpedig ilyenkor gyakran előfordul, hogy elütik, megmérgezik, széttépi egy kutya és hasonlók.
2009. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 vav22 ***** válasza:
100%
Hát nekünk sok cicánk volt már, többek között volt egy ami kb. 16 évig élt és egyik sem volt beoltva és kinti macskák voltak. A család alapjába véve állatszerető, de anyagi okok miatt nem engedhettük meg maguknak az oltás árát... Ha van rá keret szerintem oltasd be, de azért nem kell túl aggódni ezt a dolgot, rengeteg macska élt meg szép kort ennek ellenére és rengetek oltott cica hal már meg korábban...
2009. febr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó válaszolóval.


Sokáig még nem is hallottam arról, hogy a macskákat beoltani...

Nekem is volt rengeteg cicám, és most is van 4. Kinti cicák, sosem voltak beoltva és semmi extra.

Ha sok pénzem lenne és nem tudnék már mihez kezdeni biztos túlaggódnám és beoltatnám őket, de így szerintem nem fontos.

Örülünk ha ennivalóra jut nekünk és a cicáknak. Sose volt semmi baj, ami oltás hiányára lett volna visszavezethető.

2009. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
aha... nem árt tudni, hogy ha nincs beoltva veszettség ellen, és megharap (viszonylag ritka betegség, de több nagy járvány is volt az évszázadban), tehát ha megharap - a veszett állat pedig harap - akkor meghalsz. visszafordíthatatlan a folyamat.
2009. febr. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Igen! szerintem is nagyon fontos hogy beoltasd a cicád!

Szerintem nem kerülnek 12000ft-ba az oltások!!!

Nálunk az első két oltás amit két hét eltéréssel kell megkapnia az 1500ft a leukózis stb(kombinált oltás)az pedig 2000ft! Kb összesen 5000ft utána már csak évente egyszer kell kombinált oltást kapnia!!!

2009. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat még a veszettség elleni oltást elfelejtettem hozzá írni! A kijáró cicáknak az is nagyon fontos!

Viszont arra már nem emlékszem mennyibe kerül!

(Az előző voltam)

2009. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!