Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan védjem meg a cicám?

Hogyan védjem meg a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy cicám aki 2009 árp 29.-én született szóval lassan 2 éves lesz. Ma betelt a pohár. Hazajöttem a suliból Dzsojszi (ő az én cicám) ott volt az ajtóba mint ahogy szokott csak a szeme tiszta vér és dagadt. Tudtam hogy megint megverték mert kandur. Mondtam már sokat apának hogy tartsuk bent hogy megvédjük de apa nem engedi azt mondja " az állatoknak kint a helye és neki is jobb hogy nem egy házban van egész nap hanem kint a szabadban" és ez teljesen igaz tudom én is aztán kértem hogy heréltessük ki mert végülis azért is van mert kandur és verekedik de mivel egyik szülőm se akart nagyon cicát nem nagyon akarják mert én akartam az én gondok. Mindig valami seb van rajta volt hogy a fél oldala sebes volt hogy eltörtek a lábujjai egy csomó szurit kapott és stb( de nem értem miért nem heréltetik ki a gyógyszerek a szurik a kötözések sokkal drágábbak és Dzsojszinek se tesz jót ). Másképpen az az a műtéten kivül hogy tudok rajta segiteni hogy ne verjék és ne bántsák?? tudom szinte sehogyan se lehet mivel szabad állat nem köthetem meg nem kergethetem el az összes macskát a környyékről de mégis ha tudtok valamit í.r.j.a.t.o.k. Mert nekem ő nagyon fontos imádom nagyon nagyon.
2011. febr. 28. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a szüleidet kell meggyőznöd arról,hogy szívtelenség kitenni az állatot ennek,és a még nagyobb baj a sok hátrahagyott kiscica,akik majd zsákokba kötve a patakban,szemetesben,elásva,agyonverve végzik a felelőtlen gazdák miatt. a nem tenyésztésre szánt állatokat ivartalanítani kell. ha van zsebpénzed,próbáld összespórolni a költségeket,gyakran van ivartalanítási akció állatorvosi rendelőkben,alapítványoknál,figyeld az újságokat. esetleg bemehetsz egy rendelőbe,és megkérdezheted,ők csinálnak-e ilyen akciókat és mikor. nagyon szép tőled,hogy így törődsz egy kisállattal,maradj mindig ilyen.
2011. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igylesz. Nem bírom nézni hogy hazajövök és kitépet szőrrel sebesen van. IMÁDOM őt. Ha ők nem akarják majd én elviszem mert más módját nem látom annak hogy megvédjem őt.
2011. febr. 28. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Tipikusan az a szitu amikor a gyerek kisírja magának az állatot, abba már nem gondol bele se a szülő, se a gyerek, hogy ez bizony költségekkel is jár...

Jól mondja az előző, valahogy spórold össze rá a pénzt, vidéken már 4-5ezerért megcsinálják a herélést. Diákmeló, szülinapi, karácsonyi, husvéti stb pénzt rakd félre, kajapénzedet ne költsd el, csomagolj helyette suttyomba valami szendvicset, ilyesmik. Én most épp egyik rokonom (!!!) macskájának az ivartalanítására gyűjtök (buszjegy helyett gyalogolok, minden kajából a legolcsóbbat veszem, stb,stb), mert ott náluk súttyófalván nem divat az ilyesmi, és felőle szerintem fel is dobhatná a talpát, inkább mint hogy pár ezer forintot arra a "csak egy állat"-ra költsön. Egyébként valószínűleg fel is fogja szegény állat, mert oltatva sincs, de ez részletkérdés...

Amúgy eleve benti macskának kellett volna nevelni. Ha így van, a cica nem akar sehova sem menni, és nagyon jól érzi magát. De most már mindegy... Gyűjtögess. De az idióta emberektől, kutyáktól, autóktól akkor se fogod tudni megvédeni sajnos.

2011. febr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem szabad ilyen hangnemben beszélni egy kisgyerekkel,kedves válaszoló. igazad van,de akkor sem. talán sikerül meggyőznie a szüleit,hogy tegyenek valamit.
2011. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy olyan kicsi... Ilyen témában meg szerintem nem kell, és nem is tudok finomkodni. De én is remélem hogy megoldódik a helyzet.
2011. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
12 éves lány . vagyok és igaza van a válaszolónak. a pénzem megvan vagyis névnapom volt és kaptam 20 ezret abból csak kijön (szerintem kijön) csak az még a kérdés hova vagyis és hogy. de ezt megfogom oldani majd szerintem valahogyan. de ha sikerül kiheréltetnem akkor megoldódik minden????? nem fogják bántanii???? és nem fog olyan szörnyű állapotban hazajönni?? én megtennék érte mindent. amugy a szüleim is bennevoltak a cicás ügyben és mindene megvan Dzsojszinek szép kis szőnyege van kis házikója egy fedett és egy zárt is mindenféle játéka tálkája szóval mindent megteszek neki amit tudok de ezek mind hiába ha beteg és sebes .
2011. febr. 28. 17:46
 7/9 A kérdező kommentje:
bentinek kellet volna de mit tegyek ha nem lehett?? és ő egy macska tudom hogy ha bent lenne jobban megtudnám védeni de ugy gondolom talán neki is jobb hogy egész nap nem egy házban kell lenni ahol semmi normális macskás dolgot nem tud annyira csinálni. és azt is tom hogy bármeik nap jöhetek ugy haza hogy már nincs itt mert elütötte valami de próbálok segiteni rajta. De én belehalnék ha meghalna vagyis nagyon nagyon imádommmm és ezt nem csak mondani kell hanem tenni is és én tenni is fogok ha anyáékat nem nagyon izgatja ez a téma
2011. febr. 28. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Azta 20 ezer névnapra? Én egy tábla csokit kaptam ha jól emlékszem:) Na de nem ez a lényeg.

Igen, 20 ezerből kijön (mint írtam, egy herélés kb 5ezer magyar forint).

Hogy hova és hogyan?

1. elslattyogsz egy állatkereskedésbe és veszel egy hordozóládát (ha még nincs). Ez kb 4-5 ezer, de még ezzel együtt is bőven a 20 alatt vagyunk. Erre amúgy is bármikor szükség lehet ha orvoshoz kell vinni a cicát.

2. beírod a googlebe a városod nevét, és hogy 'állatorvos'. Ki fog dobni neked jópár dokit valószínűleg. Kikeresel egy telefonszámot, vagy egy címet. Felhívod őket, vagy személyesen elmész, és megmondod hogy egy kb 2 éves kandúr ivartalanítására szeretnél időpontot kérni. Megmondod hogy délutánra adjanak, mert iskolába jársz.

3. A műtét előtt bizonyos ideig nem ehet és ihat a cica, Ezt a doki el fogja mondani. Valahogy tehát meg kell akadályoznod hogy egyen, illetve hogy elkujtorogjon a műtét előtt, és pont akkor ne legyen meg amikor indulni kell, tehát bezárod a cicát vagy a házba, vagy garázsba, stb (alomtálcával) Ha eljön az időpont, beteszed a cicát a hordozóba, és szépen elmész az orvoshoz. Ott a cicát el fogják altatni, majd ivartalanítják, addig te szépen ücsörögsz a váróban. Kb 15-20 perc alatt meg is van.

4. Hazamész a cicával és NAGYON FIGYELSZ rá, mert az altatás után még egy darabig nincsenek egészen maguknál, nem szabad hagyni hogy elmenjenek, felmésszanak mondjuk fára, mert leeshetnek róla, és megsérülhetnek. Úgyhogy vagy beviszed a házba addig, vagy te maradsz kint vele az udvaron, vagy (végső esetben) bezárva tartod a hordozóban.


Pár óra múlva kutya baja se lesz, mehet isten hírével. Varratszedés nincs.

És igen, segíteni fog. Többé nem hajtják a hormonok, és nem fog verekedni. Több időt fog otthon tölteni, kedvesebb, ragaszkodóbb lesz.

2011. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké köszike. hát ugy összesen kaptam amugy annyit nagyimtol apa anya stb. amugy köszike hogy így leartad :D:D:D:D
2011. márc. 4. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!