Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Felix macskaeledel jó minőségű?

A Felix macskaeledel jó minőségű?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az összetevők arányát kell nézni, de nem tudom, pontosan mit. A cicám szereti a felixet (nagyon válogatós), úgyhogy szívesen etetném ezzel rendszeresen. Szárazeledelből is csak egy fajtát hajlandó megenni. Ha otthagyom neki, akkor hozzá se nyúl, felőle megbüdösödhet, kukacok nőhetnek benne :)
2011. márc. 1. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok tápértéke van... 4% hústartalmú. Nem túl jó minőségű, de ha a macskád ezt szereti (de tegyük hozzá, hogy csak a halom ízfokozó miatt), mást úgy sem nagyon tudsz ráerőszakolni.
2011. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az alutasakos Félix eledel nagyon jó(nak tűnik). Abban igazából látszanak a húsdarabok. Viszont a konzerves változata ugyanolyan mint a többi (kitekat, whiskas, stb.) s ráadásul nincs is meg benne a 400 gr. De szerencsére az én cicám nem válogatós, mindent szeret, amit csak adok neki.
2011. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Azok nem húsdarabok, hanem szója. Rá van írva feketén-fehéren: 4% hústartalom

Egyébként a tápanyagok nagyrészét a száraztáp biztosítja, az alutasakos csak maolyan "nasi", úgyhogy etess a félixel nyugodtan, mondjuk napi 1et vacsorára, és e mellé kapjon valami jó minőségű szárazat (acana, Orijen,royal, hills, eukanuba, stb,stb)

2011. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

száraztáppal keverve eszi, de abból meg a perfect fitet hajlandó csak belapátolni... a többibe beleeszik, otthagyja, és ennyi.

nagyon egészségtelen izlése van, mert ezen kívül imádja a csokit, állandóan terrorizál, hogy adjak neki... meg a túró rudit :)

2011. márc. 1. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Perfect fit se rossz, ezerszer jobb mint a kitekat és társai. Csokit viszont ne adj neki egyáltalán.
2011. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
étcsokit sose szoktam, max tejcsokit nagyon pici darabokat. de persze igyekszem a lehető legkevesebbet...
2011. márc. 1. 20:55
 7/8 anonim válasza:
56%
Szia a Félix egy igenis nagyon jó állateledel, tele van vitaminokkal!Egy német felmérés alapján az első 5.ben benne volt! Amúgy nem 4% hanem 8% húst tartalmaz ezen kívül A,E és D vitamin is van benne! Elárulom ,hogy a legtöbb macskaeledelben nincs vitamin! Az én cicám ezt szereti a legjobban pedig megvettem neki a legdrágábbakat is, de azokat nem ette így mint ezt, plusz gyönyörű a szőre, nem hullik, és szép fényes!:)
2011. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
73%
NEM. Tele van rakva foszforral, ami néhány év alatt megöli a macska veséjét, aztán veheted neki a súlyos ezrekbe kerülő vesekímélő tápot. Nem én találom ki, németek vizsgálták a Felixet és nagyon rossz kategóriájú macskakajának ítélték.
2014. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!