Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hová tűnnek a macskáim? Bp...

Hová tűnnek a macskáim? Bp mellett városszélén élünk. Eddig 2 macskánk tűnt el nyomtalanul.

Figyelt kérdés

1 ivartalanított lány és egy fiú. Ma reggelre a harmadik sem volt meg (Ő egy 8 hónap körüli lány). Mindegyik menhelyes macsek volt, és velünk kedvesek, de mások biztos nem tudták megfogni. Megölhette őket valami vagy hol lehetnek????

Járt már így más is?


2011. márc. 8. 09:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mind a 3 kölyök volt. Annyira, hogy a két lány még enni se nagyon tudott, mert nem volt foga. Májkrémen és tejen tartottam őket!

Az első és az utolsó kb fél évig volt nálunk, a fiú több mint egy évig.

2011. márc. 8. 11:07
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Egy nem "macska szakértő" válasza:Sokféle választ kaptál és mind igaz lehet.Kérdés mennyire szeretted,mennyire foglalkoztál a macskáiddal.Amit én csinálok 1:mindegyik macskának neve van (van kb 10) 2:Emberszámba veszem őket (nem csak etetem) Ha hideg van vagy esik,vagy haza érek egyből hivom őket és a lakásba is tartózkodhatnak.Ettől független egyik ilyen,másik olyan.Már korábban irtam,van amelyik (kandur) elmegy tavasszal,visszajön télen,van amelyik 2 hétre,vagy 1 hónapra megy el (nőstények) van olyan aki állandoan mellettem van ( Thai) a tesoja csak kint van és max meglátogat,de igénybe veszi a lakást,mondjuk alszik egyet.Szoval sok minden lehet,de legjobban az marad meg nálad,akit ugymond emberszámba veszel.Hallottam és tapasztaltam is,hogy a macskák elmennek "meghalni" független mekkorák,milyen nemüek.Télen az egyik beteg kiscicám indult el meghalni,de csak kb 30 méterre jutott ott halt meg szegény.
2011. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Te ismerted őket, hogy milyenek voltak csavargóssak -e vagy sem és hogy mennyire ragaszkodtak az otthonukhoz. Lehet, hogy elcsvarogtak és más befogadta őket, és lehet hogy egyszercsak megjelennek. Az is lehet, hogy valaki vagy valami megölte őket...

Az én 8 hónapos kisciám lassan 2 hete nincs meg :( szerintem már nem él, mert már tuti hazajött volna, soha nem csavargott, max a szomszédba szokott át menni meg a kertszomszédhoz :(

Egyébként, az hogy a macskák elmennek meghalni, az nem mindig igaz, még régen volt egy kandur macskám, és kb 2 hét után csontsoványan jött haza, allig tudott menni is, az ajtóban várt minket, nagyon megható volt, de már nem lehetett megmenteni, valami mocskos megmérgezte....

2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem idegesítelek a nyolc évvel, de tény és való. Ivartalanított nőstény macskák. A kutyákkal együtt nőttek fel, mégis elegük lett, elvándoroltak. Néha láttuk őket. Mostanra jöttek vissza állandó jelleggel. Az egyiket már majdnem el is felejtettük, hogy néz ki. Most naponta itt kuporog a macskaházban (még amikor kölykök voltak, csinálta nekik az öcsém, úgyhogy a ház nyolc évig üresen várt...) pedig most se idősek, tíz évesek, ez nem az a húdeöreg kor.


Viszont, ha megjönnek a szomszédok Pestről, a lányok annyit se mondanak, hogy "fapapucs", és átköltöznek. Ott ugyanis, amióta elpusztult a vizslájuk, őket babusgatják háziállatként. Minket ez nem zavar, itt is egerésznek, ott is... Nekünk is sok macskánk elvándorolt, és hogy most még jobban rádhozzam a frászt, a mostani macskám (akit félig szobában tartok), a tizenHARMADIK macskám. Húsz év alatt. Apámmal egyszer összeszámoltuk, azt mondta "ha ennénk őket, se szabadna ennyire fogyniuk" Még az ivartalanított kandúr is elment, a nem ivartalanítottak meg lepattantak, és azóta gyanúsan ismerős mintázatú macskák tekeregnek a környéken.


Mondjuk, itt mákjuk van, ez a környék macskaparadicsom, nem mérgezik őket, rengeteg az egér, cickány, patkány... Mi azért ivartalanítunk, ne legyen túlszaporulat. De itt a környéken lazán elvannak a macskák, általában négy-öt gazdát tartanak.

2011. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen.Nem rég irtam a 4 éves kanduromrol,aki meghalt és eltemettem,mint egy embert.Csak érdekességként mondom ő is csont sovány lett és ugy várt minket haza.Pont vidékről jöttünk 2 napot voltunk távol.De a lényeg,csak akkor nem irtam.Ez a macskánk (házi) nagy kedvenc volt,mindent megtehetett,de nem élt vissza vele,értelmes volt,hallgatott ránk.Szóval amikor ő született videóra vettük és zenei aláfestéssel elmentettük Dvd-re.És most jön a nagy szám:Ez a cica a szobánk egyik sarkába jött világra.Most a születésétől fél méterre halt meg.Nem mi tettük oda.A fotelba aludt és leesett és 2 óra szenvedés után eddig a helyig vonszolta magát.Most is könybe lábad a szemem.De mint mondtam láttam már amikor elment egy macsek meghalni,de csak 30 méterre jutott.Olyat is láttam,hogy ment volna,de nem birt.Ennyi szomoruság után kivánom,hogy legyen meg a cicád,mert bárki bármit mond én jobban szeretem,ragaszkodom hozzájuk,mint ember társaimhoz.
2011. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!