Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek jó nevelés ez?

Szerintetek jó nevelés ez?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a macskák nagyon nem szeretik a citromnak a szagát. Mivel az én cicám nagyon harapós azt kezdtem el csinálni, hogy mikor megharap citrom szagot nyomok orra elé.

Eddig bevállt.

Próbáltam már azt is hogy a kezemet bekentem citromlével de akkor meg megutálta a kezemet míg ki nem ment a szag belőle. :D

Tapasztaltabb macskatulajdonosoktól véleményeket szeretnék, hogy jó e, stb.?


2011. márc. 12. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is harapdált, mikor -szerinte persze- nem foglalkoztunk vele eleget. Úgy sikerült leszoktatni, hogy mikor láttam, hogy harapni akar, kicsit rákoppintottam az orrára két ujjal. Egy idő után elég volt emelni felé a kezem, gyorsan visszavonult. Nem haragszik sem rám, sem a kezemre.
2011. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vízipisztollyal neveltem meg. Ha felugrott a pultra, asztalra akkor "lelőttem". De mindig csak a testét, az arcába nem szabad.
2011. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez tetszik, mármint a vízipisztoly.:D Persze, minden módszer jó a nevelésre amiből ért őkelme.Belefér egy koppintás a buksira, kellemetlen illatok (citrom, narancs ),figyelmeztető hang és ezek szerint a spriccelés is.Vegyél neki rágcsálni valót és ilyenkor add neki.Az enyém a csupasz lábszáramon élezte a körmeit amikor kicsi volt, ne tud meg, hogy visítottam.:D Később már tudni fogja, hogy mekkorát haraphat és a körmeit is visszahúzza.
2011. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :).

Az enyém is szokta a lábamon élezni a körmét, nem kellemes .:D A vizipisztolyt kipróbálom :)

2011. márc. 14. 14:30
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintetek szabad vele kézzel játszani? Mert nagyon brutálisan tud játszani :D.
2011. márc. 15. 19:21
 6/18 anonim ***** válasza:

Az nem annyira szerencsés, ha megszokja, hogy a kezed játék:) Vegyetek neki olyan játékot, amit lehet ütni, egy plüssállatka pont jó arra, hogy átfogja és harapja-rúgja-karmolja. Ezt lehet kombinálni a cicapeca játékkal, amikor a kis bot végén nem egy pici szőrmók, vagy műegér van, hanem pl egy seprűnyél végére erősebb madzaggal a plüssállatot kötitek. Na, azzal lehet macskát futtatni!

Ja, és a buksira koppintás mellett az erős hanginger is hatásos lehet, nem kell rákiabálni, de egy hangosabb SSSSSSSS!-től is meg tud illetődni.

2011. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Én inkább vennék a macska mellé egy kutyát(egyből megtanulná a rendet)
2011. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezek a kiscicák anya nélkül vannak?Ez furcsa.Emlékszem amikor kiscicám volt így alufoliát összegyürtem cipőfüzőre,széklábra,ott csüngött a cicus meg elvolt vele.Amugy meg ha a has felé közeledsz a kezeddel,akkor reagál kicsit agresszivabban.
2011. márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem a büntiként adott alkalmi apró agressziók (pl. citrom spray) helyett a kölyökkori tekintélyteremtés jött be (két tettenéréses lopás utáni durva fenyítéssel).


A többi családtag, aki elmulasztotta kölyökkorában megszerezni a tekintélyt, mind megkapják a maguk karmolásait. Engem meg anyjának fogadott. és csak hozzám jár simiért is...


Igaz, hogy kölyökkora óta nekem fenyíteni nem kellett (megtanulta, mit jelent az emelt hangú figyelmeztetés), és én, ha kézzel játszom is vele, odafigyelek rá, és megérzem, hol az a pont, ahol már elvesztené az önuralmát. Ahol aztán egy simogatással egyszerűen lezárom a játékot.

2011. márc. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Heh, jó kérdés: honnan a csodából tudja, hogy ez az utolsó simi már a játék lezárása, és nem kell hárítania, mint a többit. Valahogy megérzi. Összecsiszolódtunk :)
2011. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!