Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem elég egyszerre egy...

IHLET9 kérdése:

Miért nem elég egyszerre egy konzerv?

Figyelt kérdés

A macskám megijeszt!!!

Napi 3x etetem és mindig egy konzervet adok neki. De ez nem elég neki mindig jön ész nyávog. Múltkor elegem volt és adtam neki +fél konzervet és azt is belapátolta, mit csináljak??


2011. márc. 16. 16:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a macska, akkor keményíts be. Nehogy már ő hordja a nadrágot.. Tedd ki neki a tápot (én biztosan leszoktatnám a konzervről), ha éhes lesz, majd eszik. Egyetlen egészséges állat sem halt még éhen, ha előtte olt a kaja. Az enyém is próbálkozott tápváltáskor sztrájkkal, de nem hatott meg. 2-3 nap után belátta, hogy ha nem akar éhen halni, akkor meg kell ennie, amit elé tettem.
2011. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Csakhogy nem mindegy az, hogy milyen macska éhségsztrájkol. A sportos macskának nem árt az éhségsztrájk.


De egy hájas macskának életveszélyes: az éhezés hatására a felhalmozott zsír kezd a vérébe kerülni (ugyanúgy, mint az embernél), csakhogy a macska szervezete mégsem olyan, mint az emberé: nem tudja gyors ütemben feldolgozni a vérébe került zsírt, hanem az lerakódik a májában. A vége súlyos, esetleg halálos májbetegség.


Én (ha netán kövér már az a macska) a normál adag etetésével a versenysúlyára fogyasztanám, utána próbálnám átszoktatni olyan kajára, ami egészségesebb, és amiből nem zabál, hanem csak annyit eszik, amennyit kell.

2011. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!