Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legolcsóbb, de nem...

Melyik a legolcsóbb, de nem gagyi (kb~30%)? Konzerv eledel?

Figyelt kérdés
És hol?
2011. szept. 9. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Én az aktuálisan legolcsóbbat szoktam venni a tescoban, dorty vagy vitto. A cica szereti, és mindig kiegészítem egy kis májjal, hússal, akármivel. A sertésmáj például nagyon olcsó, és a cica imádja. Ugyanígy a mindenféle belsőségeket.
2011. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos, első válaszolóra reagálva csak annyit, hogy a Kérdező jó minőgésűt akar venni, nem tudom, miért ajánlgatják neki a gagyit. Plusz, májat maximum hetente egyszer lehet adni egy macskának, mivel vitamintúladagolásba hamar belepusztulat.


Kérdésre válaszolva: Sajnos a 30% fölötti eledelek néha már horroráron vannak. Kb. 300 forintért lehet őket kapni, ami heti szinten könnyen elérheti a 2400 Ft-ot, ha napi kétszer kap konzervet.

Kérdező, ha jót akarsz a cicának, de a pénztárcádat sem szeretnéd megterhelni, akkor vegyél neki pulyka- és csirkeaprólékot (csontmenteset). Én a Metroban a 1,5 kiló pulykaaprólékot kb. 6-700 forintért veszem és ez úgy 3 hétig elég neki! Nem mellesleg ez színhús, nem agyonvizezett, kitudjamilyenhúsbólkészült konzervvacak.

2011. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ilyeneket mindenképpen és sajnos én is veszek gagyit (meg néha premiert is). Csak gondoltam hátha van valami rejtekhely ahol szuprolcsó vagy soxor van akció.
2011. szept. 9. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én vok a megmentőd! :) Fressnapf, multifit konzerv, 800g-mos 330HUF és 30-35% benne a hús :D

[link]


aztán aldi, shah 60% hús 170huf/200g, Lidl, 60% hús/400g opti cat de nem emlékszem az mennyibe kerül, tesco batchelors 60% hús 200huf körül

2011. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. szept. 9. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is nagyon érdekel mostanában. Nálunk az a gond, hogy az én cicám valahogy érzi, milyen kaját kap. A whiskast és társait nem eszi meg. A 60%-osan vagy még inkább husikás konzervekből viszont repetát kér! Még kicsi a cica. De ha nagy lesz nagy étvággyal és nagy pocival, ezt biztosan nem fogom anyagilag bírni.


Nálunk most úgy megy, hogy konzerv kaja + pici víz + száraz táp. Reggel és este ilyet kap. Változó arányban keverem, de a konzervből mindig picit több van. Így nem fogy olyan gyorsan a konzerv, és fogyaszt száraz tápot is (amiből egyébként mindig van kint, és napközben ill. éjszaka rendszeresen ropogtatja is őket).


Én ezzel a keveréssel csökkentem a konzerv mennyiségét (és költségét), hiszen vacsi közben részben jóllakik a nedvesített száraztáppal is.

2011. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

15.15-ös válaszoló nagyon szépen listázta a jó konzerveket, én is ezeket kedvelem bár én nem megyek 50% alá.

Két kiegészítésem lenne, az egyik, hogy a DMben is kapható 50% alutálcás húsi dein bestes márkanévvel 100g 135 Ft.

A másik, hogy szerintem a legjobban a tescos butcher's márka éri meg, abban 60% hús van, 400g és 250-260 Ft.

Én a DMes Dein Bestest (50%, 100g, 135Ft), az aldis Shaht (60%,200g, 155Ft)és a tescos butcher's-t (60%, 400g, 265Ft) szoktam megvenni, néha össze is mixelem őket így tovább tartanak :)

2011. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom mindegyiket. Meg a kevergetést is.
2011. szept. 12. 08:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit régi a kérdésed,de most fedeztem fel.Én az Aldis Topix konzervet ajánlom.30% húst tartalmaz és 155 ft.Érdemes kipróbálni,az én cicám szereti.
2011. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!