Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves kiscicám kb,2 hónapja...

9 éves kiscicám kb,2 hónapja agyonra nyalja magát. Ezért a hasánál és a két bábánál foltokban kopasz lett. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 21:01
1 2
 11/14 anonim válasza:

szia!

az én cicám 16 éves elmúlt és kb egy éve én is figyelmes lettem erre, az orvos semmit nem mondott, nem is az hogy nyalogatta magát, mert ő alapjában agyonyalja magát :-) de főleg a hasánál és a belső combján kezdett kopaszodni, sztem inkább az öregség ez, mint betegség, bár nála volt egy daganat is a farkincáján, most le kellett vágni neki, de egyébként él és virul és nem látszik rajta hogy beteg lenne, olyan kis édes, azt mondom amíg eszik, addig nincs gond, legalábbis az enyémnél, mert ő egész nap enne :-)

2009. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Gratulálok a 16 éves cicuskádhoz. Olyan kis tündérkék, hogy biztos neked is mindig kiscicád lesz. Jó hallani, hogy 16 évig is élhet a cicuska. Kívánom, hogy még sokáig szerezzen nektek örömet.


Köszönöm a tanácsokat! Tegnap elvittük a cicánkat egy másik állatorvoshoz és megállapította nála a szőréből, hogy bolha ürülékkel és bolha nyállal van tele. Valamint, gombás fertőzést kapott a nyáltól. Ezért kapirgálja magát. Erre kétnaponta kap valami szurit és kétnaponta kell NIZORAL samponnal megmosni azt a területet ahol ki kopott a szőr. Ez egy kicsit húzós anyagilag, de a cicánk egészsége mindent meg ér!

2009. febr. 25. 22:12
 13/14 anonim válasza:

köszönöm


vhol olvastam a legöregebb macska harmincegynéhány éves volt

simán elélnek 18-20 évig is, persze sokmindentől függ, az enyém biztos még elél néhány évig, olyan édes, kis disznó


a bolha az kellemetlen nagyon, azt használjátok, amit csepegtetni kell a kis nyakára, az nagyon jó, a sampon és a bolhanyakörv nem ér semmit sajnos, mert a petéket nem tünteti el, így csak egy ideig lesz tünetmentes, majd kezdődik minden előről

az állatgyógyszertba kérd, nem olcsó, de hatékony és egy hónapig min. hatásos! azt nem mondom hogy hagyni fogja magát, mikor bekened :-)

16 éves cicus "anyukája"

2009. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves 16 éves Cica Anyuci!


Köszönöm a jó tanácsot a cicám nevében is. Igen, én is frontline cseppet teszek a szőrére és nyakára. Ez tényleg nagyon jó. Igaz, havonta kell venni mert csak addig védi a cicát. Ezt az állatorvos mondta, és a zöld jobb, mint a kék tubusos. Örömmel újságlom, hogy a 3 alkalommal kapott hormonkezelés jó lett a cicánknak és már szépen nőtt a szőre. A cicádnak még sok boldog pillanatot kívánok.


Köszönök mindenkinek, minden jó tanácsot.

2009. márc. 6. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!