Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Feltudja nevelni egyedül az...

Feltudja nevelni egyedül az anyacica? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Anyacicám reggelre megfialt és 7 vagy 8 kiscica született.Feltudja egyedül nevelni mindet vagy etessem őket?És ha etessem mivel?És akkor nem fogja elhagyni őket,mert ugye megérzi rajtuk a szagom?Kérlek segítsetek!Várom minél hamarabbi válaszotokat!Köszönöm
2011. aug. 6. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosítod a kellő nyugalmat, elegendő és jó minőségű táplálékot, mindig friss vizet az anyacicának, akkor fel fogja őket nevelni. Arra készülj fel, hogy ha valamelyik gyenge, beteg, életképtelen, akkor az anyacica ki fogja lökni, hogy a többiekre tudjon energiát fordítani. Szóval 1-2 kiscica meghalhat, de ez a természetes szelekció része. Ha úgy látod, megpróbálhatod az ilyen kiscicát megmenteni, kis szerencsével sikerülhet, ha nem valami komoly baja van.
2011. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

Mi ugyan ebben a cipőben jártunk,attól függ mennyi idősek...

2011. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Attól nem kell tartanod hogy a szagodtól elhaggya őket...A szagod alapján ismer
2011. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
a mi anyacicánknak már nem lehet kiscicája,nagyon öreg,de hoztunk 2 másik idegen kiscicát,akiket most szakítottak el az anyjuktól.A miénk neveli azóta őket.Rendesen mintha csak az anyjuk lenne.Szopják is,szal nem fogja elhagyni :)
2011. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem igazatok lesz és képes lesz felnevelni őket.1-1,5 óránként viszek neki friss vizet meg néhány falat ennivalót.De persze reggel meg este bőséges kaját kap.Tegnap este vettem észre, hogy fial és reggelre(2011.08.06.)ott voltak a picik.Esetleg valami vitamint szerezzek be?
2011. aug. 6. 12:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és a szagosat azért írtam, mert mindig mondják, hogy amíg nincs kinyílva a kis jószág szeme és hozzáérsz akkor megérzi az anyaállat a szagodat rajta és nem fogja táplálni.
2011. aug. 6. 12:32
 7/9 anonim válasza:

Nekem most fialt először a cicám. Egy éves sincs még. És kétségbe estem, hogy miért nem eteti még őket.. :(

Remélem lesz elég teje. Bár mikor teherbe esett akkor rendesen látszottak már az emlők, előtte nem.. Tehát lehet benne tej:)

Mindenesetre nem fogja őket elhagyni:)

2011. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos egy kiscica elpusztult és még egy elég rossz állapotban van.De számítottam rá, hogy 1-2 elpusztulhat.Remélem a többi már életben marad:)Írok ha van hírem!És köszönöm mindenkinek a választ mégegyszer.
2011. aug. 8. 15:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Jelentem 5 kiscica van!Kezd nyílni a szemük!Úgy látom, hogy egészségesek és szépen fejlődnek. Már nagyon sokat nőttek(nekem legalábbis úgy tűnik):)
2011. aug. 14. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!