Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milehet a baja a cicámnak?...

Milehet a baja a cicámnak? Nagyon vékony, nem hizik de nagyon sokat eszik! Állandóan enne és nagyon torkos.

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet vele mert mindig enne.Vagy azért mert öreg cica és gyengélkedik.Elég sokat köhög és anyira vékony hogy kilácik a csontjai.Attól félek,hogy elkell altatni mert így csak szenved.Augusztus óta csak romlik az álapotta.Elvittem tavaly töbször is orvoshoz.És sajnos csak addig volt jobban ameddig kezelve lett.mindig vissza esik.Tele van a tüdeje nem is tudom mivel,hogy is mondják ha egy cica nagyon megvan fázva.11éves cica.Mit csináljak vele?
2009. febr. 26. 02:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak olyan fajta nekem is van egy kicsit soványka cicám az étvágya jó de egy kisebb szél is elfújja pedig már 1 éves. de adhatsz neki féreghajtót

Féreghajtók


A féreghajtó tablettáknak és pasztáknak nincs tartós hatása, ezért rutinszerűen 3-6 havonta érdemes használni ezeket. Általában csak a kifejlett férgeket pusztítják el, ezért férgesség esetén a kezelést mindig meg kell ismételni 2-3 hét múlva. Néhány példa a rendelkezésre álló nagyszámú készítmény közül:

Macska részére: Banminth Katze paszta, Cestal cat tabl. Drontal cat tabl., Kuma gél, Vitaminthe paszta., Stronghold spot on

2009. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia, az én cicámmal szinte ugyan ez volt.. Ő egy 8 éves félperzsa fiú cica volt. Ugyanez volt a volt a tünete, nagyon sokat evett, konzerv, száraz táp, házi koszt de egyre vékonyabb volt. aztán szinte egyik napról a másikra nem evett SEMMIT. És elkezdtek ilyen fura hörgés szerű rohamai lenni, ami szinte olyan volt mintha épp haldoklana.. :S Elvittük egyből dokihoz, aki azt mondta először, ,hogy csak macskanátha, kap pár infúziót és injekciót és jobban lesz, a rohamai nem szűntek meg hanem szinte sűrűbbek lettek, főleg az infúzió alatt.. Ezután a bolhákra gyanakodott a doki.. De ugyanazt a kezelést folytatta (megjegyzem egy nagyon jó orvos, nem egy állatunkat többször kezelte) egy ideig jobban volt a cica, majd visszatértek a rohamok de már annyira durván, hogy maga alá vizelt.. Nah akkor elmentünk a megye legjobb rendelőjébe, ahol röntgent meg minden vackot elvégeztek rajta. De gyakorlatilag nem tudták megmondani, hogy mi a baja, csak, hogy infúzió, és reméljük a legjobbakat. Pár nap múlva rosszul lett nagyon bevittük az ügyeletre, és ott vért akartak venni tőle, de szinte semmi vére sem volt, plusz a hasa tele volt valami folyadékkal. Vérátömlesztést adtak neki, de az idő alatt meghalt.. És a mai napig nem tudjuk, hogy mi volt a baja.. Nagyon remélem, hogy a te cicád tényleg csak megfázott, és hogy nem erről a betegségről van szó!! Ha nem gond, akkor majd később megírnád, hogy mi volt a cicád baja vagy, hogy jobban van-e?
2009. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Sajnos nehez kap levegőt és mikor utoljára elvittem orvoshoz azt mondta,hogy készüljünk fel arra,hogy elkell altatni.Tényleg szenved és ez fáj nekem.Folyik a nyála,büdös a szája.De anyira látcik rajta,hogy élni akar.De télen mindig kövérke volt most meg vékony.Nyáron szokott vékony lenni.
2009. febr. 26. 17:44
 4/20 A kérdező kommentje:
Második válaszoló!Sajnálom ami a cicádal történt!Persze megíróm,hogy van de szerintem már nem lesz jobban.A doki adott neki port ami felszakítja ami levan rakodva a tüdejében.Nem tudjátok,hogy lehet venni állatpatikában ilyen port vagy csak doki tud adni?
2009. febr. 26. 17:47
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Eleszi a vagyonotokat. Ezt nem szabad hagyni. Sűrgősen el kell altatni! A ti érdeketekben.
2009. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az lesz!Elaltatjuk minél hamarabb.Mert ez már állatkínzásnak lehet mondani.Sajnos elkell búcsúznunk tőle.
2009. febr. 26. 20:58
 7/20 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nagyon sajnálom, hogy a cicus ennyire rossz állapotban van :( sajnos én azt a gyógyszert nem ismerem egyáltalán amiről meséltél, de szerintem elképzelhető, hogy állat patikában lehet olyat kapni! Még egyszer nagyon sajnálom a cicut :(
2009. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az együtt érzést.Szerencsére ma jobban van mert levegöt kap rendesen.Nem fulad de akor is aggaszt ez az álandó evése és hogy enyire vékony.
2009. febr. 27. 11:50
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

19:17-esnek: Te normális vagy?! Mert, hogy állatod nincs, az biztos! Aki állatot tart és úgy szereti, mint ahogy a kérdező a cicáját, nem fogja érdekelni, hogy mibe kerül a gyógyszer. A halálos beteg emberek milliókba kerülnek a családnak és a végén úgyis meghalnak, mégse mondja senki, hogy mi nem adunk ki ennyit, eutanázia.

Értelmes ember a háziállatát érző lénynek tartja, nem csak egy dolognak, amit csak addig tűr meg maga mellett, amíg nem kerül sokba.

2009. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!Igazad van amit írtál.Akkor magunkra sem kell költeni mert sokszor megbetegszünk ahogy én is akkor engemet is el kell altatni!Nekem az a fontos hogy a cicáim egészségesek legyenek és nem érdekel menyit kell áldoznom rám hisz ők is élölények ahogy mi!Meg amugy ahova viszem orvoshoz nem drága.Olcsó.Teljesen igazad van válaszoló!Nagyon szeretem a macskákat.
2009. febr. 27. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!