Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica meddig ihat tejet?

Kiscica meddig ihat tejet?

Figyelt kérdés
Most 7 hetes, és minden nap kap. Ez így jó?
2011. márc. 30. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz, hogy a macskának KELL a tej. Ha kéne, akkor felnőtt korában is szopna. Ráadásul a tehéntej és társai nagyon nehezen emészthetőek (a fehérjéje miatt), és gyakori, hogy hasmenést okoz. A szüleim macskái is fostak, amíg rá nem kérdeztem, hogy isznak-e tejet. "Hát persze, hiszen úúúgy szeretik." Naná, hiszen finom. Csak épp nem nekik való. :( Kiscicának meg pláne nem szabadna adni, csakis speciális tejpótló tápszert.
2011. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nos én úgy tudom, hogy nem szabad nekik sok (tehén)tejet adni, mert f*snak tőle. Nagyobb cicáknak mondjuk heti 1x adhatsz.
2011. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem szabad, mert nincs tejcukor lebontására enzimük. Ritkán lehet, de a kicsiknek ÁRT, mert ha hasmenést kapnak, akkor könnyebben kiszáradnak, mint a nagyok.

Tejkészítményt lehet adni, pl. joghurtot, tejfelt, kefirt. Még annyi, hogy kakaót/csokis pudingot ne adj, mert az is árt a cicának.

Meg a táplálék sem mindegy.

[link]

[link]

[link]

Itt le vannak írva.

2011. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom másnak milyen cicája van, de nekünk a rendes házi macskánk, szereti a tejet. Vagyis úgy a pontos, hogy van amikor olyan napja akad, hogy nem nagyon issza, viszont van, hogy simán bevág egy nagy adagot. Minden nap kap a reggelijéhez, de sose látom, hogy menne a hasa.

Lehet cica fajta függő?

2011. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
dehogy cica fajta függő. és az oké,hogy szereti,én is szeretem a kólát de nem egészséges. Lehet,hogy azért nincs hasmenése mert csak ritkán kap,vagy pedig úgy elássa a nyomokat.
2011. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ekkora kiscicának még anyatejre van szüksége, remélem erre gondoltál. Ha nem, akkor speciális anyatejpótlóra, és nagyon jó minőségű tápra.
2011. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!