Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ihat-e tehentejet 7 hetes...

Ihat-e tehentejet 7 hetes kiscica?

Figyelt kérdés

Ma kerult hozzank egy 7 hetes brit rovidszoru kiscica. Szegenykem, nem is evett, nem is ivott meg, amiota itt van, kb 5 oraja.

Tegyek ele tejet? Csak tehentejunk van.

Aggodom, hogy nem iszik, azt mondta a tulaj, hogy mar eszik szilard tapot, mit tegyek?


2011. okt. 9. 20:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kozben nezem a hutoben, hogy van szoja tejem, abban nincs laktoz, az jobb lenne neki?
2011. okt. 9. 20:59
 2/16 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki, de csak akkor, ha előtte felforraltátok (és persze csak langyosan rakd elé, és ne sokat). Amúgy nekem is brit cicám van és állítólag nekik nem jó a tej, de nagyon ritkán lehet adni. Valószínűleg még meg van szeppenve, hogy új helyre került, ezért nem eszik :) Inni meg amúgy sem sűrűn szoktak, a tej is inkább ételnek számít náluk, nem italnak.
2011. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, hogy irtal! Mert szegeny, ugy sir, meg sokat alszik, a vizet meg csak megszagolta. Akkor amig szunyokal, forralok neki tejet.
2011. okt. 9. 21:02
 4/16 anonim ***** válasza:
Gondolom még keresi az anyját és a testvéreit. Nyugi! Fog az enni. Mi nem szárazat adtunk neki, majd később kevertük . tejet ne nagyon adj neki mert attól meg fostosodik. Inkább vizet adj neki.
2011. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
vigyétek el orvoshoz lehet hogy férges vagy valami más baja van
2011. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindenkepp elvisszuk orvoshoz, azert aggodtam mert nem ivott meg, de ha azt mondjatok, ez a fajta nem iszik sokat..... Meg tejet is forralok neki, szoja tejet, nehogy menjen a kis hasa.
2011. okt. 9. 21:08
 7/16 A kérdező kommentje:
Meg arra, ha tudnatok valaszolni, hany hetes korukban kapjak a vedooltasokat? A macskanathara stb? Bar lakasban volt tartva, es itt is lakasban lesz, nagy veszelyben nincs. Egy cicam viszont halt mar meg macskanathaban, mikor kertes hazban laktunk, azt a szenvedest vegignezni, senkinek nem kivanom:((((
2011. okt. 9. 21:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha elviszed az állatorvoshoz, akkor majd ő megmondja, hogy mikor lehet adatni. Egyébként szerintem már lehet.
2011. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szép kis ember lehetett hogy 7 hetesen elválasztotta az anyjától és gazdihoz adta a kicsit... Gondolom valami szaporító. Ne siettesd ennyire a dolgot, 5 óra az semmi, gondolom mostanra már evett valamicskét. Nagyon ügyelj rá hogy jó minőségű kölyöktápot adjál neki, sőt, ilyen fiatalon még annyira fejletlen az emésztőrendszere, és a fogai, hogy a kölyöktápot is nehezen fogyasztja el (pl nehéz elrágnia) Mi a royal babycatjét adtuk nekik ennyi idősen. Érdemes rá beruházni, legalább amíg meg nem erősödik. Jobb állatkereskedésekben lehet kimérve is kapni, nem kell a drága zacsisat megvenni.
2011. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van! Csakis szaporító tehet ilyet, hogy 7 hetesen odaadta:(

Én is most hoztam el a kis brit cicámat, 12 hetes koráig csak nézhettem, ha elmentem. Úgy adták oda, hogy 4x volt féregtelenítve, 2 védőoltást kapott és az utolsó percig a testvéreivel meg az anyukájával volt...


Na de ha már így esett, igen csakis jó minőségű bébikaját adjál neki, ahogyan előttem is írták. bár ilyen pici korban én még szárazat sem adnék, mert nem tudja még elrágni a kis picike fogacskáival. Tehát marad az alutasakos minimum Félix minőségű, csirke-pulykasonka, sajt, joghurt, kefír, tejföl, néhanapján pici langyos tej, de igen, legjobb a laktózmentes. 12 hetes korára már szépen megrágja a száraztápot is. Addig esetleg próbáld áztatva, hátha elfogadja.


Ne ess kétségbe, még szokatlan neki a hely és hiányoznak a testvérei, ezért nem eszik. De simogasd sokat, akkor majd előbb-utóbb nni fog a kis Drága:)

Milyen színű?:)

2011. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!