Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám egy picit...

Hogyan tudnám egy picit felhizlalni?

Figyelt kérdés
1 éves (még ivaros) lánycicám 1,5-2 kg. Naponta egy alutasakos tápot eszik, plusz szárazat, ami mindig előtte van. Nagyon kis vékony, szeretném egy kicsit felhizlalni. Ha 0,5-1 kg-t felszedne akkor nagyon örülnék. Hogyan csinálhatnám?
2011. ápr. 2. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Több kaját adsz neki elsőkörben, ha nem jön be, akkor táplálóbbat.
2011. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szijja. A Mi cicánkat úgy hizlaltuk meg hogy adtunk neki abból amit mi ettünk. Pl: Csirkehús... A Májat is nagyon szerette érdemes kiprobálni. De érdemes egy olyat megkérdezni aki ért az állatokhoz... ;)
2011. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Adok neki többet, de nem eszi meg. Tudtommal a Royal Canin és az Orijen minőségi táp. Kiskora óta ezeket kapja.
2011. ápr. 2. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
1 éves korában azért még nem teljesen felnőtt a cica. 2 éves kora után fogja elérni az állandó súlyát (főleg ha ivartalanítva lesz). Innentől kezdve fog lenyugodni is.
2011. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jutalomfalatok elvileg hizlalnak, nem? :D
2011. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld azt, hogy adsz neki mást is, aztán, ha valamelyik jobban ízlik neki, azt adod neki azontúl. Nem lehet előre megmindani, hogy melyik ízfokozó fog bejönni neki annyira, hogy zabálja az illető tápot...

Én ugyan hasonló helyzetben nyersre váltottam, de még ugyanitt tartok. Ha valami nem tetszik neki a 2 hétre előre elkészített kajájában, akkor jön a kéthetes éhségsztrájk, és viszacsúszás.. (Bár már kezdem kitapasztalni a kicsike ízlését: pulyka- vagy marhahúsal együtt már tudom megetetni vele a "nemszeretem" "csirke alkatrészeket" is.)

2011. ápr. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!