Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Húzza a cicám a fenekét a...

Húzza a cicám a fenekét a szőnyegen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt óta nálunk van egy kb. 4 hónapos nőstény cica, aki az utcáról tévedt be, és nagyon maradni akar.


Volt már cicám, de ilyet még nem csinált:

Kapott tegnap nyers kacsaszívet, ma este pedig már rendes konzervet vettem neki. Még mielőtt az utóbbiból evett volna, gyorsan berohant a szobába körülnézni, elkezdte nyalni a fenekét, majd egy kb. 20cm-es csíkot végighúzott, aminek egy kis fekete nyoma maradt a szőnyegen. Tegnap még ilyet nem csinált, sőt, velünk aludt az ágyba, mert szép tiszta, igényes kismacska. Mitől lehet? Férges lenne, vagy hasmenés?


2011. ápr. 10. 23:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2%

lehet hogy gilisztás.

adj neki giliszta ellen gyógyszert, vagy nyomj le a torkán 1-2 gereszd fokhagymát, de EGYBEN! (ne préseld össze)

2011. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel utcáról ment hozzátok, féreghajtás és bolhátlanítás sürgősen.
2011. ápr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Hát én a foghagymás megoldásról nem hallottam, és ha egyben le akarod nyomni a torkán, vagy megfojtod, vagy összekarmol, vagy félni fog tőled, vagy ezek kombinációja.

Holnap menj el az állatgyógyszertárba, kérj macskáknak féregtelenítő tablettát, pár száz forint lesz, úgy emlékszem. Épp elég nehéz lesz azt megetetni vele.. Javaslom porítsd és csomagold májkrémbe vagy májba, annak elég erős illata van.

Szerintem biztos, hogy férges, főleg hogy eddig az utcán élt.. Ha nem múlna el a tablettától, akkor viszont vidd állatorvoshoz, bizonyos macskák bűzmirigyei is be szoktak gyulladni, bár azt szerintem észrevennéd rajta..

2011. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy fokhagymát adj neki!! Ekkora marhaságot...


Féreghajtó tabletta kell neki, nem fokhagyma. :S

2011. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
bocsánat, fokhagyma..xD foghagyma, bruhhahahah..xD
2011. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
szedd fel a szőnyeget észlény -.-
2011. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg férges. Vidd állatorvoshoz!
2011. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A fokhagyma vámpírok ellen jó, nem férgek ellen...


Tiszta, igényes kiscica az utcáról? :) Nem valószínű. A szőnyeg meg alaposan ki kellene tisztíttatni, mert valószínűleg tele lett féregpetével és ürüléknyomokkal.

2011. ápr. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Egy az, hogy a fokhagyma nem hajtja ki a férgeket, csak arra jó, hogy megnyugtassa a férgesek lelkiismeretét, ha nem mernek orvoshoz menni. Kettő meg az, hogy a hagymák ártanak a macskának.

Féreghajtót neki.

2011. ápr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, itt van nem messze az állatkereskedés, megvárom, hogy nyisson, és megyek is érte.
2011. ápr. 11. 06:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!