Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik? Aggódom érte.

Miért nem eszik? Aggódom érte.

Figyelt kérdés
Nőstény cicámat tegnap ivartalanították, délután. Este fél 7 fele ébredezett, próbált lábra állni de nem ment neki, nem is adtunk neki addig enni, mert azt mondta a doki, hogy amíg stabilan nem jár, addig ne. Éjszakát végig aludta, már stabilan jár, az ágyra is fel ugrik, de nem eszik és nem iszik. Valami gond van, vagy csak én reagálom túl? Állatorvosomat nem akarom zaklatni, tegnap is kétszer hívtam a műtét után...
2011. ápr. 19. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem emiatt még ne aggódj, fog majd enni.

A lényeg, hogy igyon, vagy legalábbis egy kevés folyadék kerüljön a szervezetébe.

2011. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inni sem akart, de mindig kentünk a szájára egy keveset és azt lenyalogatta. Jó ez a módszer, vagy találjak ki mást, ha esetleg magától nem inna?
2011. ápr. 19. 08:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Tejet adsz neki inni?

Az lenne a jo mert folyadek es kaloria is van benne, meg szereti is

2011. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig vizet kaptam, de konzultáltam édesanyámmal és ő is a tejet mondta, pipettával egy picit nyomtam a szájába, és rákapott. :)
2011. ápr. 19. 08:52
 5/9 A kérdező kommentje:
*kaptam helyett adtam-ot akartam írni, bocsi
2011. ápr. 19. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
A tej nem igazán jó, mert hasmenést kaphat tőle. A macskák nem tudják emészteni a laktózt. Inkább adjál neki szőlőcukros oldatot: natúr szőlőcurot, amit kapsz a boltba, oldd fel vízzel és fecskendővel nyomd a szájába. 1 dl vízbe 4-5 szemet tegyél. Ilyen oldatot kapnak infúzióban is. De fecskendőből adhatsz neki pépes húst is. Oldalt nincsenek fogai, van egy lyuk, ahova be tudod dugni a fecskendő csőrét.
2011. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
boltba = boltban
2011. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az altatótól/érzéstelenítőtől még fel lehet kavarodva a gyomra.

Ha nem kövér macska, ne erőltessétek szerintem az etetést. Majd eszik, ha rendbejön, és megéhezik. Kétnapi éhségsztrájk után lehet aggódni.

2011. ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a szőlőcukros oldatot kipróbáltuk, az sem igazán fekszik neki, de legalább most van folyadék a gyomrában. Megnyugodtam, ha majd holnap se eszik/iszik semmit, majd akkor hívom fel a dokit.
2011. ápr. 19. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!