Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babám étkezése miatt...

1,5 éves babám étkezése miatt nagyon aggódom mert szinte semmit nem eszik?

Figyelt kérdés
Már vagy 3 hete ez van hogy nem eszik szinte semmit, csak ilyen mindenféle rágcsálnivalót enne állandóan főtt ételt meg nem. Eddig nagyon jó evő volt! Igaz most jön az utolsó két szemfoga már majdnem áttörte az ínyét, de eddig egyik fogánál sem volt ez. Szinte észre sem vettük hogy jönnek a fogai. Ez az evésprobléma lehet ettől? Vagy mi lehet, jártatok már így?
2011. máj. 2. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezet foghatunk. :(

19 hónapos a kisfiam, a két felső szemfoga jön, a főtt kaja nem megy. Ne tudd meg, mi kínlódás minden nap, hogy éppen mit főzzek, mit próbáljak adni neki.

Egynek örülök, hogy legalább a gyümölcsökkel, és a joghurttal nincs baja. Már szendvicset sem nagyon eszik, mostanság leszokott a kenyérről is. Egymagában persze enné a sajtot, a kolbászt, a virslit. Ezen kívül sajna neki is csak a ropi, a kölesgolyó, a sós keksz, müzli, és a túró rudi kéne egész nap. :(

2011. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen pont így. Eléggé fáj nekik normális jelenség.

Főzd a kedvenceit igyon sokat.

2011. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahogy az első válaszoló írta pont így vagyunk mi is. Eddig megevett reggelire akár 2 db füstlit egy fél szelet kenyérrel, aztán ebédelt egy jó adag főtt ételt persze napközben kölesgolyó, krémtúró meg minden ilyen. Most meg csak ezeket enné, de akkor adok neki mert eddig húztam hogy hátha éhes lesz akkor ezsik de nem így lett.:( Akkor megvárjuk a fránya szemfogak kibújását.
2011. máj. 2. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sajna nálunk is az volt, hogy ha nem adtam, akkor inkább egész nap nem evett semmit, én meg azt nem akarom, hogy éjszaka kezdjen el felébredni amiatt, hogy éhes.

Pár falat főtt kaját úgy, ahogy elfogad, annyival elvan, a többire meg igyekszem odafigyelni, hogy valamennyire egészséges legyen. Inkább adok neki banánt, almát, körtét, kölesgolyót, bulátát, aztán hamarosan csak túl leszünk ezen az időszakon is. Így is összeteszem a két kezem, hogy viszonylag jól tűri a fájdalmat, pedig pont látom már a két szemfog hegyét, napok választják el a teljes áttöréstől.

Kitartás nektek is! :)

2011. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáltátok már a sült krumplit és a pirítóst? Nekem azokat még megette a felsoroltak mellett...
2011. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a sült krumpli az okés, a pirítós nem jött be. Tegnap viszont csináltam csukós szendvicset (tudjátok, olyan háromszög alakúra süti a kenyeret össze a szendvicssütő) sajttal és sonkával, és abból végre evett reggelire. Már ennek is örültem, úgyhogy most minden nap megpróbálom ezt elsütni. :)
2011. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok


15 honapos lanyommal pont igy vagyunk.

NEm eszik semmit. 3 napig megette a virslit (napi 1 db-t), de ma mar azt sem.

En engednem, hogy sajtot egyen magaban vagy virslit stb, de nem kell semmi.

Neki a keksz sem kell.Joghurtot meg csak-csak megeszi, de az sem kell minden nap.

Anyukam azzal vigaztal, hogy legalabb sok tejet (tapszert) iszik es az taplalja azert.

Napi 3-4 alkalommal 220-250 milit.

Megprobaltam a kedvenceit fozni minden nap, de ki sem nyitja ra a szajat :(

Nalunk sajna mar 2-3 honapja fent all ez a problema :(

A vedono szerint nem baj amig nem fogy, de en nagyon aggodom erte :(

2011. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!