Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más is járt úgy, hogy a...

Más is járt úgy, hogy a macskája nem jött haza?

Figyelt kérdés

Van egy közel 2 éves cicám. Nagyon összenőttünk. Ezt egy kicsit elontotta, hogy hoztam még egy macskát, pont, hogy ne legyen egyedül, mert nagyon társasági lény. A macskáim nappal kint vannak, éjjel bent.

Eléggé igényli a törődést, de az utóbbi hetekben kénytelen voltam másik szobába tenni őket, mert állandóan tele voltak kullancssal. Pár napja megesett a szívem rajta, és gy-két órára magam mellé engedtem, egyből belém mászott a kullancs.


Az utóbi héten harmadszorra fordul elő, hogy nem jön haza este, hiába hívom. Mindig csak reggel kerül meg, d elegtöbbször akkor nem tudok mit kezdeni vele, mert megyek el. Eddig ilyen nemigen volt. Ráadásul ivartalanítva is lett.

Lehetséges, hogy valahová bekéredzkedik? Tehetek valmit, hogy ne szokjon el? Olyan rossz érzés.


2011. ápr. 21. 00:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyből ki kell egészítenem. Megjött, de kétségbe vagok esve, mert tele van kullancssal. Tegnap bekentem egy vadiúj dologgal: Biospotix. Ráírják, hogy 100% védelem. De miért írják rá, ha nem igaz? Miért gyártanak olyan dolgokat, amik nem működnk funkciójuk szerint. Csak a pofájában volt kettő. Szenved, mikor kihúzom őket (megértem), és ez is lazítja köztünk lévő jó kapcsolatot. Hol a francban van hatékony kullancsriasztó? Egyszer már Lyme-kóros voltam, nem akarok még egyszer.
2011. ápr. 21. 00:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a riasztó papírján, hogy mikor alakul ki a hatása. Biztos nem 1-2 óra.

Éjszaka pedig vadászik a cicád. Erre született.

Nem a szex miatt csavarog, hanem munkát talált.

Nem fog elszokni.

Az én macsom nappal ki-be járós, de éjjel kinti ragadozó.

2011. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LeeWie válasza:
Szintén. Valószínűleg éjszakára mostanában nem marad meg, mert jött a tavasz, éledezik a kinti világ, vadászik, na meg persze azért biztos szexel is :) De ne aggódj, nem kéretőzik be máshová, mert tudja, hogy nálad mindig van helye. Kullancsról pedig annyit, hogy menj el állatorvoshoz, kérj kullancsellenszert vagy nem tudom biztos van oltás is nekik. De Te mindenképp menj el a háziorcosodhoz és oltasd be magadat, hogy beléd ne másszanak legalább.
2011. ápr. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

de igen, az ivarzás is belejátszik, hiszen attól még, hogy nincs golyója a szagokat érzi... nem fadarab lett belőle :)

ami pedig a kullancsokat illeti: egy gyufafejet bevizezel, és körbekenegeted a kullancsokat, szorosan a bőrhöz, és kifordulnak maguktól! könnyen meglehet, hogy a környéketeken lévő kullancsok rezisztenssé váltak! bár a biospot még nem annyira közismert!

sok sikert, és sok boldogságot kívánok a kedvenceiddel!

egy állattenyésztő

2011. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm macskája 1hónap után jött vissza:D
2011. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ivartalanított, de így is kimarad néha éjszakánként. Aztán reggel felháborodottan nyávog, mert gondolom, ő már hajnalban visszaért, de csak reggel engedtük be :)
2011. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én gyönyörűszép cicám sajnos már lassan 1éve lesz, hogy nem jött haza..:((
2011. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!