Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a 2,5 éves...

Mit csináljak, ha a 2,5 éves cicán csak a kiscicáknak való junior nedves tápot hajlandó megenni?

Figyelt kérdés
Szárazból is válogat, de abból megeszik mást is. De nem szeretném folyton ugyan azt adni neki.
2011. ápr. 26. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
A márkákat váltogathatod, de én elkezdenék kísérletezni felnőttnek való prémium tápokkal (Royal Canin, Acana, Eucanuba stb), ha megengedheted magadnak. Ha nem, etesd juniorral, baja nem lesz tőle :)
2011. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Keverd bele a felnott tápba, és fokozatosan szoktasd rá, de ezt már kicsi korában el kellett volna kezdeni.
2011. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

... tudod miért? mert azt adtátok neki 2,5 éven keresztül.


meg nem is éhes igazán .

2011. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Éhes macska mindent megeszik! Vegyél neki felnőtt tápot, konzervet elé teszed, addig nem kap mást amíg azt nem ette meg...meglátod 1-2 nap múlva hogy tolja befelé. Finnyázásról le kell őket szokatni.
2011. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én ugyan így voltam a tengerimalacommal. mindig kiválogatta a tápból a magokat, a granulátumot (vagy mi az) meg ott hagyta. ez ment 2 évig. aztán nem cseréltem ki neki. mikor már nagyon éhes volt, meg ette azokat is. mostmár esténként majdnem üres a tálja. :)
2011. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom azt honnan veszik egyesek, hogy 2,5 éven keresztül azt kapott volna. Próbáltam már keverni, átszoktatni, de nem igazán eszi meg. Van, hogy adok neki egy újabb fajtát, azt szépen meg is eszi. Már kezdenék örülni, hogy végre valami, amit megeszik, de másnap már nem hajlandó ugyan azt a fajtát megenni.

Olyan is, volt, hogy nem adtam neki mást. Akkor napokig nem evett semmit. A táp meg ott romlott meg a tálkájában. Ki kellett dobni.

Nagyon válogatós szegényem. Pl rendes emberi kajából szinte semmit nem hajlandó megenni. Olyanra, hogy parizer, gépsonka, csirkehús, hal, stb rá se bagózik.

2011. ápr. 26. 22:07
 7/15 anonim ***** válasza:

"De nem szeretném folyton ugyan azt adni neki."


És ugyan miért nem? Nem mindegy, hogy a szintetikus B vitamin vagy a taurin, stb. piros, vagy zöld csomagolásban van?

Nyugodj meg, adott kategóriában mindegyik táp ugyanabból készül, ugyanúgy, és mindegyik azzal a célkitűzéssel, hogy teljes értékű eledel legyen, ami mellett már mást nem kell etetned.

A macska nem a változatosságot igényli, hanem az egyenletes, jó minőségű táplálékot. Vagyis jó sok egeret.

2011. ápr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! nem szeretném ha lepontoznátok, de leírom, hogy nálunk mi történt! Ugyan ez volt - az egy konzrvre való beállás... Azután egyszer csak megtörtént a "csoda"! :) Saját maga unt bele és kezdett megenni mást is, mint a kedvenc konzervje... Addig is, mint előttem szólók próbáltam neki több féle dolgot az orrocskája alá dugni hátha megeszi. Azóta viszont ínyenc lett pld. karácsonyi vacsoránkból (aszalt gyümis) is kért, meg a 3szög sajtomból is stb.
2011. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajtot az enyém is imádta kis korában. Aztán most meg nem kell neki.
2011. ápr. 27. 14:33
 10/15 anonim ***** válasza:

Figyi, ez nem egy nagy probléma.Minden állat teljesen más, pl. a mamám cicái is pont ugyanilyenek, mamám hozzászoktatta őket a nyers húshoz, minden nap legalább egyszer azt kaptak, és ha nem, akkor ugyanígy inkább nem esznek és ki kell dobni a kaját.

Ők a whiskas szárazat imádják, meg a nyers húst.

De pl. az egyik cica, a kis kövérke, az ég világon minden édességet megeszik, ilyet még nem láttam,pl. csoki(megvan érte halva),süti, joghurt, puding (és nem nincs halálra eteve,mert tudjuk,h nem szabad édességet adni, kb, egy kis kockának a negyedét kapja hetente, mert úgy imádja)

Szóval minden állat más, egyébként meg ha van olyan kaja amit megeszik, akkor örülj neki, nincs azzal gond.

Az egyetemen is úgy tanítják,h a macska nem ember, nem kell neki változatos étrend, mint nekünk,h egyik nap rántott hús, másik nap pörkölt.

Neki azaz egy kaja ugyanolyan jó.

..de, és ezt elmondom neked is, én sajnos későn jöttem rá, hogy attól, mert a TV halálra reklámozza az ilyen-olyan alutasakos, meg konzerves kajákat, és legyen az akár whiskas,kitekat, stb.. EGÉSZSÉGTELEN.

Én is éveken át azza letettem az enyéimet, most már csak Royal C. száraztápot kap, anyagiakban ugyanaz, megveszek 1 hónapra mondjuk 3 kg tápot, mint régebben össze-vissza tasakokat(sőt sztem még olcsóbb is, ha jó helyen veszed)

Remélem segítettem :)

Üdv.

2011. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!