Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon bolond a cicám, vagy...

Vajon bolond a cicám, vagy miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés

3-4 éves lány, benti cica. Nyáron lesz két éve, hogy szült, utána ivartalanítva is lett. Korábban is terveztem az ivartalanítást, főleg amiatt, hogy akkora hisztiket csapott tüzeléskor, hogy nem lehetett elviselni, de időközben kiszökött és terhes lett.


Azóta nem "hisztizik", de elég sokszor rájön az ötperc a mai napig is. Esténként, éjszaka elkezd vinnyogni, tárgyakat lopkod (főleg a levetett ruhákat szereti, a zoknik a kedvencei) és azokat cipelgeti, "szoptatja".


Vajon ezt miért csinálhatja? Mindig azt hiszem, valami baja van, mert hajlamos a húgykövességre, de mindig kiderül, hogy csak dilizik. Néha a fiát is "szoptatja" (3 cica van, ők, + még egy befogadott kislány).


2011. ápr. 28. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivelkésőn lett ivartalanítva megmaradtak benne viselkédi sormák. Ilyen lehet nősténynél a babázás és a kandúrnál a jelölés. He ezekeléggé bevésődtek, akkor ivartalanítás után is csinálja.
2011. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*viselkedési formák (mindíg megfogadom,hogy nem írok telefonról)
2011. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Leírnád búvebben? Mit értesz azon mondataid alatt, hogy idézem:

=== Nyáron lesz két éve, hogy szült, utána ivartalanítva is lett ===

=== a zoknik a kedvencei) és azokat cipelgeti, "szoptatja"===

=== Néha a fiát is "szoptatja" ===

2011. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bolond, csak cica:))mindegyiknek van valami dilije.

az én egyik ivartalanított 8 éves lány cicám, olyan, mint egy csecsemő. engem dagaszt , gyúrkál, szopizik reggelente, szertartás szerűen.

korán vették el az anyukájától és első naptól kezdve,hogy nálunk van, engem tekint anyjának.

de én így imádom, ahogy van, meg a másik négyet is.

azoknak is külön külön megvan a saját dilijük.

2011. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én értettem a kérdező minden mondatát:)lehet, mert macskás vagyok:)
2011. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát, bővebben kb. akkor lett ivartalanítva, mikor a fiát is lehetett már vinni, egyszerre ivartalanították a 3 cicámat. Akkor egy ideig normális volt, de mostanában megint úgy viselkedik, mintha anyuka lenne. Ellopja a zoknijaimat, cipelgeti őket a szájában a lakásban, majd leteszi őket és odakuporodik mellé, mintha a gyereke lenne a zokni. :D Egyszer el akartam venni tőle, de nem engedte, megfogta és eldugta a zoknit.


A fia néha odamegy és piszkálja a cicijeit, szopizni akar, de persze nincs már teje. Érdekes. :)


3 cicám van, mindegyik egy jelenség, de ő mindenkin túltesz.


Ilyen, mikor babázik, itt a telefontokommal teszi ezt:


[link]

2011. ápr. 28. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
jaj de édes, hasonlít az enyémre : )
2011. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez kiköpött az én Blöki cicám. Ugye, az ő bundája is határozottan narancs színben játszik?

De az enyém még csak 2 éves lesz, és már változik a szine: alig van már narancs árnyalatú rész a bundáján, lassan átmegy okkerbe az egész. Te nem vettél észre a tiédnél ilyen színváltozást ("elszürkülést")?

2011. ápr. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De, az ő színe is változott. Kicsinek valahogy melegebb árnyalatú volt a bundája, most szürkésebb. Igazából ő ilyen házi jellegű cirmos, de szerintem gyönyörű. :)


Az egyik másik cicám is ilyen szürke, de ő még kisebb és "narancsosabb". Érdekes. :)

2011. ápr. 29. 09:32
 10/11 anonim válasza:
Figyi sokat tudok a mcskákról és ha ezt csinálja ne ijedj meg! Csak játszik és fel akarja hívni magára a figyelmet. Talán nem foglalakozol vele eleget ,de más is lehet az oka
2011. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!