Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára szül a cicám, hogy...

Nemsokára szül a cicám, hogy szoktassam a helyére?

Figyelt kérdés

nemsokára szülni fog a macskám, de ez lesz az első terhessége és még nem tudom hogy neki könnyen megy majd neki vagy nem. és az lenne a kérdésem hogy hogy tudnám abba a ládába szoktatni amibe szeretnénk hogy fialjon. bele raktunk már egy olyan rongyot amin korábban aludt és átvette a szagát de egyszerűen nem szereti. hogy tudnám beleszoktatni a ládába?

köszi a vátaszokat!


2011. ápr. 28. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges előre szoktatni. Amikor jönnek neki a fájások, majd beleteszed, ott maradsz vele, és simogatod, hogy nyugton maradjon. Amint meglesz az első cica, többet esze ágában sem lesz kijönni belőle, amíg az összeset meg nem szülte. Fontos, hogy nyugodt, félreeső helyen legyen, akkor ellesz benne a kiscicákkal, amíg azok nem kezdenek önállósodni. Rengeteg nősténycicánk volt már az évek során, mindegyiknél bevált a módszer. A következő ellésnél meg már eleve keresik a ládát.
2011. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom, mi is így gondoltuk, de az előző cicánk aki szült, bebújt egy bokor alá és már nem tudtuk kiszedni, mert karmolt és agresszív lett tőle. és sajnos akkor az utolsó kölyök nem jött ki neki, elment és a többi kölykét otthagyta a bokor alatt. őket kiszedtük, be sajnos elpusztultak mert nem jött elő nagyon sokáig az anyacica. és nem akarom hogy ez a cica is agresszív legyen. hogy neki valamivel kényelmesebb legyen, meg nem is kell át cipelgetni a ládába, szóval így kényelmesebb lenne.
2011. ápr. 28. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, ha megnyugtatod, nem lehet baj. Aztán szerintem ivartalaníts, hacsak nem tenyészcica.
2011. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!