Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mért viselkedik így a kis cica?

Mért viselkedik így a kis cica?

Figyelt kérdés

Ma hoztunk egy cicát az ismerősünktől , ott nagyon aranyos volt és szelíd . Most hogy elhoztuk új otthonába nem valami szelíd ! Fújj rám ha meg akarom érinteni , simogatni . Én arra gondolok a helyszín változás miatt van . Szerintetek?

Én még kezdő vagyok macska témában :(


2011. ápr. 29. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát természetes hogy a helyváltozás, hiányzik neki a megszokott környezet.Sokat kell szertgetni.
2011. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Igen, egyetértek az az előttem szólóval....

Még meg kell szoknia az új helyet, az új szagokat stb.

2011. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
amiatt, illetve a rossz emlékek lehetnek az ismeretlenekkel. ne tegyél hirtelen mozdulatokat, és szerintem ne nézz mindig a szemébe. Ja, és kerüld a citromos/narancsos illatot. :P Azt gyűlölik. Esetleg ne simogasd a nyakát, lábát, farkát, azt támadásnak vehetik.
2011. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem engedi hogy hozzányúljak , vártam 1-2 órát most lemegyek hozzá .
2011. ápr. 29. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Természetes egy ilyen pici állatnál hogy megijed és így reagál, idegen helyen egy hozzá képest óriási idegen próbál hozzáérni és nincsenek ott a "többiek". Ne erőltesd,ne piszkáld, csak ülj le mellé beszélj hozzá halkan, és várd ki míg ő lesz kíváncsi rád és odamegy hozzád. Nem kell sokáig várni mert a kiscicák kíváncsiak és szükségük van valakire. Csak türelem. Egyébként finom falatokkal le lehet kenyerezni.
2011. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Adtam neki ennivalót és levittem egy kis mütyürt amivel el tud játszadozni ! Köszönöm a válaszokat !
2011. ápr. 29. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:

En is hoztam haza tavaly egy kis cicat,es azt hittem hogy minden rendben lesz, de nem igy volt. Ahogy kiraktam a szobaban rogton az agy moge szokottt es nem is birtuk kivenni.Keszitettem kajat,vizet es almot es cak vartunk, de semmi.Aztan este amikor mar lefekustunk hallottuk a mocorkalast,elojott es ez igy tartott 1 hetig amig meg nem nyugodott.

Ha igazan szeretnel cicat es igazan szereted akkor nagyon turelmes kell hogy legyel,hiszen mostantol o a fonok nalatok :)

2011. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 hétig ne tartsd kinn!!!!! Benn kell lennie, h megszokjon téged, a szagokat. Ha kimegy, menj vele ki. De ne hagyd egyedül mert még nagyon könnyű préda!!! És vedd figyelembe, ha kinti macskát akarsz (csak kintit) az nem lesz a tiéd, az öünálló lesz, aki esetleg megengedi h néha simogasd de ez sem biztos. Sok kinti macskával volt már dolgom aki jött a kajáért, aztán lépett...így megy ez. Most vane gy benti macskám, és teljesen más, mert az tényleg szeret, mivel én vok a tesója, az anyja a játszótársa, a prédája egy személyben.
2011. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy kint tartom ? -.-
2011. aug. 22. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!