Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a cicust a...

Hogy szoktassam le a cicust a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy befogadott cicám, aki gerinc sérüléssel, bénán érkezett hozzám, előélete, kora ismeretlen. Nagyon szelíd, kezes, harapás, karmolás nélkül tűrte a pisiltetést, szurikat, mindent. Az óta talpra állt, és már szinte észre sem lehet venni rajta, hogy mekkora traumán ment át fél évvel ezelőtt. Végig kedves, barátságos, dorombolós, játékos volt. Kb. egy hónapja viszont nagyon bedurvult. Jön hozzám dorombolva, és amikor meg akarom simizni rám ront, megharap, össze karmol. Ha figyelmen kívül hagyom, akkor is rám ugrik, belém harap. Az első próbálkozások játéknak tűnnek, de ha megpróbálom elküldeni, vagy bele megyek a játékba, akkor elszabadul a pokol. Mint egy vérengző fenevad nekem ront, púpozza a hátát, fúj, morog, és tovább támad. Hiába próbálom játékra cserélni a kezemet, az nem kell neki csak én. Ha felállok, akkor a lábam a cél. Próbáltam, hogy elkapom a grabancát, megvárom, még lenyugszik, és leteszem, de ettől csak még dühösebb lesz, és még durvábban támad. Most lehet, hogy kinevettek, de nem sok tapasztalatom van a maccsokhoz. Mit tudok vele kezdeni? Ez normális viselkedés? Még nem kezdett engem gyilkolászni, rengeteget játszottam vele (játékkal), most már nem tudok, mert ez nagyon fáj, és sokszor elég csúnya sérüléseket okoz. A cicus gazdi kereső, de hogy adjak örökbe egy olyan cicát, amelyik még engem is rettegésbe tart?
2011. máj. 4. 19:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kizárólag lakásban tartom, mert egy fáról leugrás például nála végzetes következményekkel járhat. Naponta egyszer egy órácskát felügyelet mellett van udvaron. Fájdalmai nem hinném, hogy lennének, és nem én provokálom ki a támadást, hanem ő jön nekem. Vajon lehet köze az ivarzáshoz? Az ivartalanított kutyáim nem lettek nyugisabbak, még évekkel később sem, de cicusom még nem sok volt eddig, és azok sokkal nyugisabbak voltak, pláne felnőttként. Nem az a bajom, hogy játszik, ökörködik, hanem, hogy nincsenek "normális" dorombolós, simogatós pillanatai. Amikor csendesen dorombolva leheveredik mellém, rögtön arra sarkall, hogy megsimizzem. Finoman elkezdem cirógatni a buksiját, ő feláll, mint a többi cicc, elkezd hozzám dörgölőzni, és már azt nézi hol tud belém harapni :-) Másik cicát nem merek mellé, mert van egy kinti cicánk, akivel ha kint van morognak egymásra. Egy kutya harapta el a gerincét, és a kutyával jobban kijön, mint fajtársával. Játékot hiába kínálok fel neki, akkor is a kezem kell. Ha gurítom a labdáját, akkor is engem kap el, nem a lasztit. Nem váltottam öblítőt, meg semmit. Nem csak engem támad, hanem mindenkit, aki a közelébe megy. Amikor elkezdi az ökörködésnek tűnik, nem azért támad, mert vad, vagy mérges, de annyira beleéli magát, hogy kis idő után, mint egy veszett maccs támad. Vagy alszik, vagy gyilkol, nincs átmenet. Nekem ez furi, de attól lehet normális. Remélem a hormonok csillapodásával ő is nyugisabb lesz! Ha meg nem, akkor talán lesz egyszer egy kedves, macskás örökbefogadó, aki megérti, vagy elfogadja, hogy ő bizony nem az nyugis, dorombolós, egész nap alvós bársonytappancsú :-)
2011. máj. 5. 11:38
 12/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt mondom hogy egy másik macska valószínűleg megoldaná a problémát. A kezdeti ellenségeskedés teljesen normális, a macskáknakelég hosszú összeszoktatási perióduson kell átesniük, mivel alapjáraton magányos ragadozók, ezért természetes hogy az idegen fajtársaikkal nem jönnek ki jól. De ha összeszoknak, akkor nagyon áldásos két macska együtt.
2011. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már keresgélek másik rászoruló cicust mellé. Én inkább kutyás vagyok, így ő is csak ideiglenes lenne, de legalább nem unalommal telik nekik a köztes idő, és két cicuson is segítek ezzel :-)
2011. máj. 6. 14:28
 14/17 anonim ***** válasza:

ÉN pár hónapja találtam egy kiscicust(3hónapos) az utcán,hazahoztam,de csak ideiglenesbe,mert nem tűrte el a cicám,meg nem is maradhatott volna sajnos még egy cicc.

Gyönyörű kis cica volt,nagyon édes,aranyos, de benne is megvolt az amit leírtál,elkezdett vele játszani az ember támadta a kezünket,meg hasonló(mi is kesztyűt húztunk :).Volt olyan,hogy anyám néte gyanútlanúl a TV-t és egyszer csak elkapta a haját,tündéri kis állat volt,imádtam,de kis vadállat meg volt benne.

Igaz ennyire,amennyire leírod nem, de nagyon jókat mosolyogtam,amiket írtál,eltudom képzelni milyen lehet :),és örülök,h ilyen a hozzáállásod,nem akarod bántani,meg hasonlók.Tanácsot nem tudok neked adni,össz-vissz 2 cicám volt,(jelenleg 1) életemben,még ilyet nem tapasztaltam.

Sok sikert és kitartást :)

Öröm látni,h vannak még emberek,akiknek fontosak az állatok

20/L

Üdv.

2011. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocs. Én, nem ÉN :)
2011. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jól esett, amiket mondtál! És örülök, hogy többen vagyunk, akik nem hagyják cserben a cicusokat sem!
2011. máj. 7. 13:02
 17/17 anonim válasza:
Ha nagyon vad és kint vagytok és pl beléd mar akkor legyen nálad egy VÖDÖR lagyos víz (de ne hideg) és nyugodtan öntsd rá csak a fejére ne menjen sok !( ez nem kínzás de elmegy a kedve a harapdálástól)
2011. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!