Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bőrgyógyásznál ekcémát állapít...

Bőrgyógyásznál ekcémát állapítottak meg bőrömön. Felírt a doktor három dolgot:fürdető, általános testápoló, gyógyszeres krém, mind patikai keverék. A fürdetőt naponta lehet használni, vagy nem kell minden nap fürödni, így nem kell azt sem használni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ertem a kerdest...

A furdetot akkor kell hasznalni, amikor furdesz (szappan helyett, mert az meg jobban bantja a borodet). Az pedig nem baj, ha minden nap furdesz :P

2009. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi pont ezeket kaptuk, csak biztos más azért a pontos összetevője minden orvosnál. Mi ezt a tanácsot kaptuk:


1. Minden este, zuhanyzáskor (nem kádba ücsörgés, nem túl meleg vízzel), fürdetőkrémmel megmosod magad, és leöblíted.

2. Utána bekened magad tetőtől talpig a testápolóval.

3. Mindezek után, az ekcémás bőrt a gyógykenőccsel is bekened.


Reggel: az ekcémás felületre testápoló, és gyógykenőcs.


Ha már nincs ekcéma, akkor este marad a fürdetőkrém, és utána a testápolózás (ősztől tavaszig mindenképp). Ekkor a gyógykenőccsel nem kell kenni.

2009. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a világos választ, sokat segített vele!


Az előző válaszolónak is köszönöm, hozzáfűzném, hogy az lett volna a kérdésem hogy naponta kell fürödni, meg fürdetővel kenni magam, mert az orvos azt mondta hogy valójában hetente hétszer elég lenne fürödni, mert szárít a víz és ő a mosdást javasolná.

2009. márc. 27. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvos, hogy nem kell napont fürödni, elég hetente hétszer??? :DDDD
2009. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem is ekcémám van,semmit se használok tök hülyeség csak pénz kidobás hidd el,és sima zuhany alatt fürdök sampon szappan,minden mellőzve,ekcémát kiváltja az allergia, de nyugi ha allergiás is vagy tudod kezelni magadtól,gyogyszert sose szedd be annál rosszabb ez tapasztalat
2009. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak mondta az orvos, hogy egészségesebb az, ahogyan régen mosdottak. Nem zuhany, hanem mosdás mindenhol, de nem éri mindennap azokat a részeket is a klóros, kemény víz, ami nem is koszos.Például, ahol nincs fürdőszoba, ott így mosdanak az emberek és egészségesebbek mint aki hatszázszor fürdik egy nap, magára ken mindent, aztán meg jöhet a testápoló, ez sem annyira egészséges szerintem.Én is így fürödtem sok évig tiszta voltam, vagyok, nem a tusolás a minden.
2009. márc. 30. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!