Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam három kismacskát és...

Találtam három kismacskát és egy anyamacskát a sufniban. Most mi a fenét csináljak velük?

Figyelt kérdés

A sufnit le akarnám bontani épp pakoltam ki, mikor megláttam a macskákat. Az anyamacskát sokszor láttam a környéken, de nem tudtam, hogy kismacskái is vannak. Azt pláne nem, hogy hozzánk hozta őket. Elég vad a nagymacska, nem enged senkit közel magához. A kicsiknek már nyitva van a szemük, nem annyira nagyon kicsik már, kb egy nyitott tenyérnyiek.

Mit csináljak velük? Megtartani nem tudom őket, de csak úgy kirakni az utcára sem szeretném őket. Direkt nem etetem őket, a kicsikhez se nyúltam. Ha gyakran bolygatom a helyüket, lehet hogy az anyamacska magától elviszi máshová a kicsiket?


2011. máj. 17. 16:36
 1/9 anonim válasza:
Szerintem mikor az anyamacska nincs ott,vidd a kicsiket arabb,ahol az anyjuk megtalalja oket,s szerintem ha az anyamacska eddig megelt,ezutan is megfog,s kerdezgesd az ismeroseidtol,hogy nem vagynak-e egy cicacsaladra :)
2011. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
semmiképp ne nyúlj a kismacskákhoz, mert ha az anyaállat megérzi rajtuk az emberszagot, akkor a kicsik bizony a nyakadon maradhatnak. Szerintem hagyd őket békén, kárt biztos nem fognak okozni és ha a cicák nagyobbak lesznek, majd nyilván odébbállnak.
2011. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a közelmúltban olvastam egy olyan hirdetést, hogy valaki anyamacskát keres vemhesen vagy a kölykeivel együtt...azt hiszem, az expresszen:)
2011. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemtudod,hogy ki az anyamacska gazdája?Talán neki kéne odadni az egész pereputtyot.
2011. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát ezt én sem tudom. De nem járhatom be az egész környéket, hogy kié a macska.

Egyébként, ha közelítek feléjük, akkor az anyamacska elkezd fújni és elrohan. Majd később visszajön. Elég vadak. Befogni sem lenne egyszerű őket, főleg a nagyot.

2011. máj. 17. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Tájékozódj a Cicamentőktől! :) biztos adnak használható ötletet.

[link]

2011. máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Kár hogy Szeged 200km-re van tőlem.

Egyébként most este megint megnéztem őket. Az anyamacska és két kismacska már mintha nem lenne ott, csak egy kicsi. Lehet, hogy máris elkezdte elköltöztetni őket? :)

Majd reggel világosban megnézem, hogy ott vannak-e még.

2011. máj. 17. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
gondoltam van telefon is....
2011. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megvannak mind, csak múltkor elbújtak. De most már néha elő is jönnek.

És meglett a gazdájuk! Pont azért mert előjöttek és meglátta őket. Becsöngetett hozzám, hogy látja itt vannak a macskái. Kérdezte tőlem, hogy nem zavarnak-e. Mondtam, hogy nem. Aztán elment. Az utcánk végén lakik egyébként az illető. Mesélte, hogy legutóbb, a harmadik szomszédjának a padlására vitte az anyamacska a kismacskákat. (Azt mondjuk nem értem, hogy mért nem ivartalaníttatja.)

Azért jó lett volna ha elviszi a macskáit. De gondolom, ha a kicsik már elég nagyok lesznek és nem adok nekik enni, akkor maguktól hazamennek.

2011. jún. 9. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!