Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor nektek is kinyílik a...

Ilyenkor nektek is kinyílik a bicska a zsebetekben?

Figyelt kérdés

Nem tudom h normális-e a reakcióm de iszonyat ideges tudok lenni, mikor felmegyek pl. vaterára, h nézzek a cicusnak vmi játékot, vagy h tett-e fel vki nagy kiszerelésű prémium tápot olcsón...stb., és garmadával találok olyan hirdetéseket, h "családi okok" v "költözés miatt" Cirmi indexre került, vigye már el vki, de gyorsan.


Ezen úgy fel tudom magam húzni, mert ok, lehet h néha a gyerek tényleg allergiás a macskára, de ez legtöbbször csak kifogás, és annak is gyenge, költözés meg...én a macskámat családtagnak tekintem és nem hiszem el h ne lehetne megoldani a dolgot. Mégha külföldre mennék is, addig keresnék egy barátot/rokont amíg nem találnék vkit aki 1-2 hónapra vigyáz a ciccre, amíg el nem intézem h kivihessem. Ilyenkor mindig az jut az eszembe, h ezek az emberek nem is AKARJÁK vinni, csak akkor minek vállalták???? A gyerekedet meg a férjedet/feleségedet se dobod fel vaterára, mert épp költözöl, hanem elintézel mindent h mehessenek (pl.:iskola...stb)


De had osszam még meg veletek a kedvenc sztorimat! Esküszöm ha az a család ott lett vna a közelemben, felképelem mindet. Feltettek egy gyönyörű, hófehér Török macsekot, azzal a szöveggel, h egy éves, de mindjárt megszületik a gyerek és nem akarnak gyerek mellé macskát... ' éves??? Miért egy éve nem tudták h hamarosan, de 15 éven belül gyereket akarnak??? Ja a sztori legszebb része, mindezt 30000HUF-ért! Nem elég h cserben hagyták azt az élőlényt akiért felelősséget vállaltak de ahelyett h mindent megtennének h jó helyre kerüljön még PÉNZT akarnak csinálni belőle. Ezek után arra gondoltam, ezeknek elvenném a gyerekét, és jobb családhoz adnám...


Csak én gurulok be ennyire ilyenkor v ti is?


2011. máj. 18. 15:48
1 2
 1/14 TOMAtm ***** válasza:
7%
én nem.én azokra az állatokra tudok berágni akik feltartanak indokolatlanul az egysávos,gondozatlan,igénytelen magyar utakon.nekem ez ami felb*ssza az idegrendszerem.kinek mi.
2011. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ööööö,ok de ez h jött ide? :D Mindenesetre ez is ts-i problémának nevezhető jelenség, de kérném a többieket h maradjunk a tárgynál :D
2011. máj. 18. 15:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát be éppen nem gurulok,de tökéletesen igazad van,mert hát ugye "egyszer,s mindenkorra felelős lettél azért...",de sokan azt hiszik a kutya,macska,egyéb házikedvenc olyan,mint valami dísztárgy.És ez nem csak abban nyilvánul meg,ahogy bánnak vele,hanem abban is,amit leírtál.

Egyébként saját példámból tudom,hogy sok az ostoba ember.Régen macskám volt,de mivel a férjem allergiás rájuk,ezért édesanyámnál maradt a cica.Most egy vadászgörénnyel osztom meg a mindennapjaimat,lassan 5 éve.Háromszor költöztem vele,gond nélkül.Tűröm az állandó beszólásokat,hogy büdös,meg satöbbi,de a kedvencem az,hogy mikor a kisfiamat vártam,két kezemen nem tudom megszámolni,hogy hányan kérdezték meg,hogy és a görénnyel mi lesz,marad?!!!

Mi lenne,lesz egy "tesója".És ha még egy gyereket szeretnénk,az elsőt tegyük ki?

Egyszóval igen,engem is bosszantanak a primitív emberek.

2011. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

szerintem az első válaszoló úgy gondolta, h inkább vaterán találjanak neki egy rendes szerető új gazdit, minthogy kirakják az út mellé, vagy menhelyre kerüljenek.

engem sem dühít, mert legalább foglalkozik vele, hogy gazdája legyen és nem csak berakja egy menhelyre vagy az út közepére h "boldoguljon magától"

2011. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez fölösleges bármit is hozzáfűzni. Az emberek nagy része szellemileg és erkölcsileg a béka segge alatt van. Nekik az állat nem egy érző lény, hanem egy eszköz, divat, tárgy. Szerinted hány gyerek kapott húsvétra nyuszit? Abból hány van még a családoknál, illetve hány él még? Nem sok. Aztán hány tizenéves kap kiskutyát, olyanok, akik annyit tudnak, hogy rózsaszín ruhába kell öltöztetni meg táskában hurcolni? Mer a tévében is ezt látták. Aztán mikor rájönnek, hogy bizony néha sz@rik is, akkor már nem kell. De lehet ezt még folytatni a végtelenségig, az emberiséget nem lehet megnevelni.
2011. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ebben is igazatok van természetesen, de maga a viselkedésre gondolok, h lepasszolja inkább, mint hogy egy kis energia ráfordítást tegyen. Nem lehetne valami pszichológiai vizsgálat mielőtt emberek állatokat fogadnak örökbe? Tudom h nem , de nem lenne hülyeség. Gondoljatok bele szegény cicák, szeretik a gazdájukat azok meg lepattintják őket!
2011. máj. 18. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Én egy 12 éves öreg macska gazdája vagyok pici kora óta, és nálunk tényleg családtagként él. Még az ágyra is felengedjük, ott alszik, ahol akar. Én sem válnék meg tőle költözés miatt, természetes, hogy jönne velem.

A terhes nő sztoriját valahol megértem, mert sokat hallani arról, hogy árthat a magzatnak, ha az anya macskával él (a vizelet által terjesztett bacilusok miatt vagy ilyesmi). Másrészt a macskák (legalábbis az enyém) szeret meleg helyen feküdni, gyakran a hasamon, és én is tartanék attól, hogy esetleg a picire feküdne. Gondolom a fajtatisztasága miatt akar pénzt kérni a cicáért, bár én inkább azon lennék, hogy jó gazdit találjak neki. Bár aki ennyi pénzt ad egy macskáért, az valószínűleg gondját is fogja viselni. Legalábbis én naivan így gondolkodom. Ezen nem háborodom fel. Inkább az taszít, amikor valaki nem ivartalanítja az állatát, hanem a kicsinyeit "tünteti" el. Szerintem ez azért rosszabb, mintha eladná vagy elajándékozná őket. Ez az én véleményem.

2011. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmózisra gondolsz.Egyrészt,aki macskával él,az már valószínűleg átesett rajta,ha nem egy borzasztó egyszerű vizsgálattal kideríthető,és antibiotikummal kezelhető.De ebben az esetben is a terhesség előtt kellet volna a macskát elpasszolni,nem szülés előtt,és ahogy a kérdező is mondta,akkor is tudta,hogy lesz gyereke,mikor a macskát megvette.
2011. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én az ő sztoriját egyáltalán nem értem meg: egy: a gyerek most fog születni, a macska egy éves tehát a macska max pár hónapos volt, mikor a nő teherbe esett, mégha nem is tervezték, akkor is tudnia kellett h az elkövetkező 15 évben gyereket akar.

Kettő: a macskát ki lehet zárni a gyerek szobából öcsém szobájába se mehetett be a kutya amikor öcsém kicsi volt.

Három, ha nem eszi meg a macska kakiját kutya baja lesz kb.

NÉgy: nehogy már pénzt kérjen akkor se ha drága volt a macsek, ő volt a hülye...

2011. máj. 18. 16:18
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen kismama ugye a terhesség idejére vegetáriánus is lesz, illetve ugye a férje fog rá nagy gonddal főzni mindig, csak mert a toxoplazmózist a nyers hús, és a szennyezett földdel érintkező zöldségek is terjesztik ám!

Egy olyan BENTI macska, aki nem kap nyers húst, NEM LEHET toxoplazmózissal fertőzött. Legalább utánanéznének az ilyen vadbarmok a dolgoknak. És ezek még szaporodnak is, atya ég...

2011. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!