Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicákat születésük után...

A kiscicákat születésük után mennyivel lehet elkezdeni simogatni meg babusgatni?

Figyelt kérdés
:)
2011. máj. 18. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az anyjuk ismer titeket, és hozzá van szokva a simogatásotokhoz, akkor akár rögtön. Már a szülésnél is szoktam segédkezni, mert igényli a cicám.
2011. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már a születésükkor ott voltam. Megsimogattam őket. Az anyacica volt,hogy hozzám hozta a kicsiket vigyázni rájuk:-)
2011. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Áááá de édessss *.*
2011. máj. 18. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ott voltam a szülésnél, mert az anyacica mindíg elhagyta a kölykeit addig.

Segítettem neki, a megszületett cicákat áttöröltem puha törölközővel, elkötöttem a köldökzsinórt, baba orrszívóval kitisztítottam a szájukat és az orrukat, és odatettem elé, hogy tisztogassa őket.

A burkot és méhlepényt odaadtam az anyának. Miután kint volt mind a négy (három óra volt, plussz két óra pihi) főtt csirkemájat adtam neki, amit csirkehájjal pürésítettem.

Az első pillanattól hagyta, hogy simogassam, méregessem őket. 15 éves voltam és állatorvos akartam lenni.

A cicamama sem hagyta el akkor a kölyköket, de csak két hétig szoptatott, mikoris elment a teje. Ekkor odahordta a kiscicákat hozzám. Először nem értettem, mit akar.

Hipoallergén babatápszert adtam a kicsiknek, és megtanítottam őket tálból enni.

mind a négy cica felnőtt és egészséges lett. Saját költségen ivartalanítattam mindannyiójukat. Azóta is engem tartanak az anyunak.

Édesanyám eléggé furcsálta, hogy ennyire törődöm velük, mert falun nem szokás ennyire "beleszólni a természet rendjébe", kivéve haszonállatnál.

Most húsz éves vagyok, nem lettem állatorvos. De a négyből két cica itt él velem.

Kérdésedre válaszolva.

A "babusgatás" kezdete függ az anyamacsek és a közted lévő bizalmi kapcsolattól. Mindenképpen vigyél "ajándékot". Egy kis nasi, amit ritkán kap. Halhús (szálkamentes) vagy csirkebensőség. Az anyacicát többet simogasd, mint a kicsiket, nehogy féltékeny legyen rájuk!

2011. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Amint az anyacica hagyja, de ha nem kezded el hamar később nehéz lesz
2011. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!